Stiluri De Iluminat Al Bordului Si Consolei

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • O combinatie mai indrazneata : cadrane verzi , ace albe , display cu zona rosie/verde. Pentru cei care vor sa obtina diferite culori de ex mov , cyan , pot combina culorile de ex 2 leduri albastre si unul rosu , culoarea este uniforma , nu se cunosc diferente.
    Attached Files
    I changed her oil , she changed my life
    sigpic

    Comment


    • Originally posted by Teo21Din View Post
      Multumesc de optiune Mishu , stiam despre serigrafii , am vorbit si cu Cosmin (POE) dar nu este masina mea si baiatul nu m-a mai sunat. Daca e sa ma intrebe de vreo noutate , ii propun si varianta asta ;)
      Merci de raspuns. Daca e ceva vorbim!

      Comment


      • Pentru cine doreste ca intensitatea displayului sa nu scada la aprinderea pozitiilor trebuie sa traga un fir de la pinil 7(-) al placii la punctul de fludor aflat pe circuitul de - al ledului din stanga jos , ca in poze.
        Ps. Scuzati calitatea lipiturilor , pe bordul de probe folosesc din comoditate pistolul de lipit. De preferat sa folositi un fir mai subtire , nu ca cel din poze.
        Aveti aici si un video
        Attached Files
        I changed her oil , she changed my life
        sigpic

        Comment


        • Lipiturile alea zici ca cineva le-a vandalizat. Sper ca nu montezi placa pe maina
          I HAVE A !sigpic
          fara linkuri externe in semnatura

          Comment


          • Se face cu ajutorul unui rezistor de 100 ohmi , sa zicem, in locul sarmei aleia. Se leaga chiar de traseul de masa vecin al led-ului din stanga jos!

            Sent using Forum Runner

            Exista si o schema cu un "dimmer". Eu folosesc de ceva vreme un asemenea montaj.

            Sent using Forum Runner
            Last edited by Tek_ids; 17 December 2013, 20:38. Reason: Automerged Doublepost
            Mai este mult pana departe ...sigpic

            Comment


            • E bordul de probe , are cel putin 30 de lipituri pe fiecare "slot" de leduri , a tras saracul destul. Repet , lipitura e facuta cu pistolul si nu ma intereseaza daca e rezistenta urata/frumoasa , e strict pentru experimente.
              Citisem un topic in care intreba cineva daca se poate fac si neavand ce face m-am apucat sa masor si sa rasmasor placa. Afecteaza cu ceva lipsa acelei rezistente? La dimmer m-am gandit si eu , am radio vechi prin casa sa vad daca gasesc sa iau ceva din el.
              I changed her oil , she changed my life
              sigpic

              Comment


              • Sa ma laud si eu cu stilul de iluminat al bordului si al consolei Pozele nu au o calitate foarte buna, in realiate lumina nu e deloc puternica. Mie imi place foarte mult cum se vede.

                PS: Urmeaza sa imi montez si serigrafia pentru consola de climatizare facuta de MishuOT

                Attached Files

                Comment


                • Serigrafie climatizare custom
                  Attached Files

                  Comment


                  • sa va arat si eu ceva facut de mine

                    Attached Files

                    Comment


                    • Un design comandat pentru Duster:
                      Attached Files

                      Comment


                      • Mishu a 2-a o poti face pe alb?Si sa fie cu rosu de la 4500,as fii un potential cumparator daca s-a putea face

                        Comment


                        • Sau asa ceva (ideile pe negru au fost ale clientului). Pe alb astept combinatii de culori de la doritori, pam pam
                          Attached Files

                          Comment


                          • Va salut colegi. As vrea sa incerc si eu pe masina una dintre cele 2 serigrafii pentru bord combinata cu cea pentru consola.Este vre-un coleg de pe forum care se ocupa cu asa ceva sau cum pot face si eu aceste modificari.. sau care ar fii materialele necesare (serigrafie prestige, ace rosii si ce ar mai trebui pe langa, pentru ca nu ma pricep la acest capitol ?) Va multumesc anticipat si chiar va rog daca ma puteti ajuta sau sa ma puneti in legatura cu cineva care m ar putea ajuta! Va salut cu respect
                            Attached Files

                            Comment


                            • Originally posted by AlexNGX View Post
                              Va salut colegi. As vrea sa incerc si eu pe masina una dintre cele 2 serigrafii pentru bord combinata cu cea pentru consola.Este vre-un coleg de pe forum care se ocupa cu asa ceva sau cum pot face si eu aceste modificari.. sau care ar fii materialele necesare (serigrafie prestige, ace rosii si ce ar mai trebui pe langa, pentru ca nu ma pricep la acest capitol ?) Va multumesc anticipat si chiar va rog daca ma puteti ajuta sau sa ma puneti in legatura cu cineva care m ar putea ajuta! Va salut cu respect
                              Salutare. Te-as putea ajuta daca mi-ai spune ce ti-ai dori mai exact. Adica daca vrei ceva custom sau cele standard. Daca o sa cauti pe forum serigrafie m-2013 vei gasi un thread inceput de mine si ai acolo 13 pagini de citit. Te hotarasti si ma anunti! Numai bine!

                              Comment


                              • Originally posted by AlexNGX View Post
                                Va salut colegi. As vrea sa incerc si eu pe masina una dintre cele 2 serigrafii pentru bord combinata cu cea pentru consola.Este vre-un coleg de pe forum care se ocupa cu asa ceva sau cum pot face si eu aceste modificari.. sau care ar fii materialele necesare (serigrafie prestige, ace rosii si ce ar mai trebui pe langa, pentru ca nu ma pricep la acest capitol ?) Va multumesc anticipat si chiar va rog daca ma puteti ajuta sau sa ma puneti in legatura cu cineva care m ar putea ajuta! Va salut cu respect
                                Salut,
                                Serigrafia de la consola este a mea si o am la vanzare. Pretul este de 25 lei. Pentru a arata exact ca in poza mai trebuie sa iti schimbi iluminarea, lucru cu care te-as putea ajuta tot eu, daca doresti. Pentru mai multe detalii ma poti contacta pe privat.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google