Stiluri De Iluminat Al Bordului Si Consolei

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Are cineva o placuta cu leduri ca in imaginea de mai jos? As vrea sa stiu dimensiunile acesteia (latime, lungime). Va multumesc anticipat.
    Attached Files

    Comment


    • Mai trebuiesc aranjate ledurile si separatoarele..
      Attached Files

      Comment


      • Am si eu o intrebare pentru cei care au facut deja operatiunea. Vreau sa schimb la sandero toate becurile din bord, de la ceasuri, butoane si computer si sa pun leduri rosii. Cate si de care imi trebuie? As vrea sa le am pregatite cand demontez.

        Comment


        • Salut, daca masina e din 2009 adica ph2, ai nevoie de 4 leduri pentru ecran si 4 leduri pentru ambele, 2stanga-2dreapta, daca e ph1 placa de bord are 6 leduri pentru ecran si 6 pentru ace 3stanga-3dreapta. Ai neoie de leduri smd plcc2 3528, uite aici un link cu ledurile de care ai tu nevoie , preturile difera in functie de calitate click

          Comment


          • cine ma poate ajuta? cum sa fac acele sa fie mai rosii ?
            Attached Files

            Comment


            • Originally posted by Toorop View Post
              Salut, daca masina e din 2009 adica ph2, ai nevoie de 4 leduri pentru ecran si 4 leduri pentru ambele, 2stanga-2dreapta, daca e ph1 placa de bord are 6 leduri pentru ecran si 6 pentru ace 3stanga-3dreapta. Ai neoie de leduri smd plcc2 3528, uite aici un link cu ledurile de care ai tu nevoie , preturile difera in functie de calitate click
              Adica 8 leduri pt bord? Pt butoane si climatizare cate trebuie? E din 2012 masina. Si la sandero sunt 2 faze?

              Comment


              • Originally posted by cj10alx View Post
                cine ma poate ajuta? cum sa fac acele sa fie mai rosii ?
                ai pus led separat pentru ace ? sau doar ai vopsit acele ?

                Comment


                • Pentru a scapa de scaderea intensitatii display-ului ce trebuie sa fac? Multumesc

                  Comment


                  • Originally posted by gaboneygg View Post
                    ai pus led separat pentru ace ? sau doar ai vopsit acele ?
                    acele nu le.am vopsit si becul arata cam asa ... dar bate ft slab, am facut un tub prin care sa treaca lumina, ca daca nu ar arata ca in poza 2
                    Attached Files

                    Comment


                    • ledul ala rosu trebuie sa fie cat mai aproape de axul acului si cat mai sub ac posibil

                      Comment


                      • Originally posted by romeo-alex View Post
                        ledul ala rosu trebuie sa fie cat mai aproape de axul acului si cat mai sub ac posibil

                        Inteleg man dar ledul e fix, adica nu e led e smd ...

                        Comment


                        • Originally posted by L3on_rgby View Post
                          Adica 8 leduri pt bord? Pt butoane si climatizare cate trebuie? E din 2012 masina. Si la sandero sunt 2 faze?
                          Daca e din 2012 sigur ai 8 leduri pentru bord, pentru butoane iti trebuie 4 leduri si 4 rezistente de 1kohm, merge si cu 640ohm ca sa lumineze mai puternic, si pentru climatizare nu stiu cum o sa reusesti sa stergi portocaliul acela, daca vrei sa pui albs sau albastru, daca vrei sa pui rosu, pui banda cu led cate 2 sectiuni de 3 leduri pentru fiecare buton in parte e suficient si daca folosesti banda cu leduri 5050 ca sa lumineze mai puternic e si mai perfect.

                          Comment


                          • Originally posted by Toorop View Post
                            Daca e din 2012 sigur ai 8 leduri pentru bord, pentru butoane iti trebuie 4 leduri si 4 rezistente de 1kohm, merge si cu 640ohm ca sa lumineze mai puternic, si pentru climatizare nu stiu cum o sa reusesti sa stergi portocaliul acela, daca vrei sa pui albs sau albastru, daca vrei sa pui rosu, pui banda cu led cate 2 sectiuni de 3 leduri pentru fiecare buton in parte e suficient si daca folosesti banda cu leduri 5050 ca sa lumineze mai puternic e si mai perfect.

                            am am curatat eu portocaliul acela, cu betisoare de ureche si cu acetona ... mare grija invartiti repede betisorul ca acetona dizolva plasctiul
                            Attached Files

                            Comment


                            • Originally posted by Toorop View Post
                              Daca e din 2012 sigur ai 8 leduri pentru bord, pentru butoane iti trebuie 4 leduri si 4 rezistente de 1kohm, merge si cu 640ohm ca sa lumineze mai puternic, si pentru climatizare nu stiu cum o sa reusesti sa stergi portocaliul acela, daca vrei sa pui albs sau albastru, daca vrei sa pui rosu, pui banda cu led cate 2 sectiuni de 3 leduri pentru fiecare buton in parte e suficient si daca folosesti banda cu leduri 5050 ca sa lumineze mai puternic e si mai perfect.
                              Mersi mult! Rosu vreau. Am vomandat si volt-termometru rosu, si cd playerul e rosu. Masina e visinie. Zilele astea ma apuc. Am vazut ca sunt kituri plug&play pt consola, insa fiind plecat e cam greu sa ajunga la mine. Si mai e si satisfactia lucrului facut de mine. Iti multu,esc de ajutor si am sa postez poze dupa ce le schimb. Pt display e greu de schimbat? Ajunge o statie de lipit camscule?

                              Comment


                              • Originally posted by cj10alx View Post
                                Inteleg man dar ledul e fix, adica nu e led e smd ...
                                tai piciorusele la un led de 5mm si ii confectionezi SMD-ului doua picioruse...simplu

                                uite si o schema adhoc

                                smd
                                __
                                |
                                |
                                |
                                |__

                                placa
                                Last edited by glasses; 18 February 2014, 17:36.
                                Vizitati CTR-ul

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google