Stiluri De Iluminat Al Bordului Si Consolei

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Poţi prezenta te rog câteva poze după ce finalizezi lucrarea?
    Mulţumesc!

    Comment


    • Promit. Insa mai am de asteptat dupa cateva piese.

      Comment


      • Originally posted by L3on_rgby View Post
        Pe langa 3528,mai aveau cateva coduri. Plcc-2 si 1210. Da putea foarte bine sa-mi trimita altele, ca nu imi dadeam seama.
        plcc 2-1210 e tot 3528. ca sa sti pe viitor daca mai comanzi.

        Comment


        • Am făcut azi bordul. A ieșit super. Vroiam sa bag volt-termometrul în bord, însă e prea complicat. Am tot încercat sa fac poze, însă par mai galbene ledurile.în poze. Au intrat doar 8 leduri. Am dat 6 euro pe 20 de leduri, timplul în care am demontat și remontat bordul a fost de 2 beri și manopera amicului ce le-a lipit tot 2 beri. A folosit penseta, stație de lipit reglata la.vreo 300grade cositor și ceva crema cu sacaz cred. Pentru unul.cu mana formata e lejer. Eu sunt foarte mulțumit. Urmează sa termin de incorporat termometrul și stația cb care is tot roșii, playerul are butoane roșii și aștept sa-mi ajungă banda sa fac și comenzile climatizării. La butoane ce rezistente și ce leduri trebuie?

          Comment


          • Câteva poze (chiar dacă ledurile par mai galbene în ele) fac mai mult decât o mie de cuvinte.

            Comment


            • ForumRunner_20140507_230941.png



              Poza e făcută cu telefonul. Cu aparatul.par galbene lledurile. În realitate e.foarte.ok. Cel puțin mie îmi place mult.

              Comment


              • a iesit ok.bravo. la butoane poti sa pui acelasi smd care ai pus la ceasuri cu rezistenta de 1 k.

                Comment


                • A iesit frumos. Felicitari

                  Comment


                  • Mulțumesc. Pe care pin se leagă rezistenta? Pe cel din partea tesita sau celalalt?

                    As pune totuși altw leduri în butoane. Trebuie de 5mm 12v și rezistenta de 1k?

                    http://cgi.ebay.it/ws/eBayISAPI.dll?...tchlink:top:it astea is bune ? 10 la 2€ si au si rezistente de 470. Musai de 1000?
                    Last edited by L3on_rgby; 8 May 2014, 14:32. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • Pentru SMD rosu, tensiune de alimentare 2,6 - 2.8V pui rezistor de 1Kohm. Nu folosi leduri de 12V. cele de la ceasuri sunt ok.
                      GL-22-TOF

                      Comment


                      • Nu mai pun smd-uri. Alea rotunde de 5mm is bune cu rezistenta de 470? Vanzatorul a scris ca asa se pot alimenta de la 12v. Am pus linkul in mpostul anterior.

                        Comment


                        • aviary_1399579109847.jpg. La lumina de dupamasa. Ceasul nu era fixat.

                          Comment


                          • Originally posted by L3on_rgby View Post
                            Nu mai pun smd-uri. Alea rotunde de 5mm is bune cu rezistenta de 470? Vanzatorul a scris ca asa se pot alimenta de la 12v. Am pus linkul in mpostul anterior.
                            In butoane nu merita sa pui altceva in afara de smd, ledurile de 5 sau 3mm alimentate la 12v, daca nu le centrezi fix pe mijlocul butonului, nu o sa lumineze bine pentru ca au o lupa din cauza careia lumineaza mai punctiform de cat un smd. Iti spun din experienta mea, prima oara am cumparat leduri de 5 mm apoi le-am schimbat cu leduri de 3mm pentru ca cele de 5 nu intrau in plasticurile galbene de la butoanele de geamuri electrice,(eu nu am vurt sa renunt la plasticurile galbene, asa ca doar le-am gaurit cat sa aiba loc ledul), dar pe langa faptul ca nu luminau nici prea bine, in vre-o 2 luni le-am cam schimbat, apoi am trecut la smd-uri si credema, e timp pierdut degeaba sa pui altceva la iluminarea butoanelor in afara de smd-uri,iar cele pe care le-ai folosit in bord sunt mai mult de cat perfecte, lumineaza suficinet si pe timp de zi, oricum lumineaza mai tare de cat lumineaza butoanele din fabrica. Daca le pui cu rezistenta de 1kohm , nu o sa ai probleme desi eu la mine am montat cu rezistenta de 510 ohm, pentru ca nu am avut magazin unde sa gasesc altceva si sunt de app 2 ani si functioneaza perfect.

                            Originally posted by L3on_rgby View Post
                            [ATTACH]479435[/ATTACH]. La lumina de dupamasa. Ceasul nu era fixat.
                            Tu mai exact ai pus leduri rosii ? eu tot cam portocaliu vad poate sunt prea obosit.
                            Last edited by Toorop; 9 May 2014, 00:37. Reason: Completare post

                            Comment


                            • Ok. Multumesc de sfat. Am sa pun smd. Pe partea cu tesitura sau pe cealalta se monteaza rezistenta? Is rosii, da asa se vad in poze.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google