Idei modificare stopuri cu led

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cu aproximativ 100-150 ron ți-l faci singur si identic.
    Cu 70-100 ron îl faci cu mai putine leduri,tot singur !!
    sigpic
    "BRABUS" STYLE

    Comment


    • Ma intrebi cat dau,pai nu stiu,dar acum ca a zis colegul matheo,as vrea sa incerc sa fac,daca nu iese ,am sa cumpar
      http://www.loganclub.ro/forum/album.php?albumid=910

      Comment


      • 1) Precizez ca nu stiu ce inseamna legarea in paralel sau in serie.
        2) Nu stiu cate leduri se leaga pe o rezistenta.
        3) Poate cineva sa explice babeste,eventual si cu cateva poze ?

        Vreau sa imi fac si eu un astfel de stop. Sau cei care confectioneaza,sa-mi dea un PM cu pretul pentru unul cu ~60 leduri. Multumesc
        My Ride ! B - 29 - TmT

        Comment


        • O poza si cu al meu...
          @Andrei.TMT: Daca nu ai mai facut pana acum este foarte greu sa te apuci de asa ceva. ( al treilea stop). La 3 leduri se pune o rezistenta de 1/2w 470R daca imi aduc bine aminte...
          Cel mai bine vorbeste cu cineva care a mai facut.
          Attached Files
          MY CLA

          Comment



          • documenteaza-te intai aici si mai cauta ca google e plin.

            Comment


            • andreiTmt lasa ca iti arat eu cum trebuie sa le lipesti. dar sa se mai incalzeasca afara , si treci pe la mine si iti arat

              Comment


              • Oameni buni, stopurile laterale le rezolvati full-led cu maxim 100 RON daca mergeti pe leduri COB.
                Cel central, il rezolvati in maxim 100 lei daca folositi asa ceva sau asa ceva

                Comment


                • Il rezolvi si cu mai putin daca il comanzi direct din china, doar ca cei de aici pun multe leduri mai mici ca sa faca un model si sa se vada diferit, fiecare led in parte, daca pui un led ca mai sus se vede cam ca stopul original.
                  http://www.youtube.com/watch?v=pvSt-c_YkTQ

                  Comment


                  • asa poti sa pui un bec cu led-uri in fasung si gata treaba... ideea era sa construiesti ceva diferit

                    Comment


                    • liviule, mai sus am postat ca iti faci cu 100 de lei. deci 5 de 1W sau 3 de 3W. crede-ma ca sunt mult mai puternice decat cel original.

                      Comment


                      • Am primit cadou de la un prieten 1 m banda led.

                        Am inlocuit lampa din portbagaj cu ea si a iesit frumos.Mult mai multa lumina decat w5w.
                        Am decis sa inlocuiesc si lampa de stop frana cu leduri superflux.
                        A iesit bine.Munca cat se poate de usoara dar migaloasa.
                        Cred ca voi continua sa inlocuiesc si tripele pe spate + semnalizare.

                        A montat cineva asa ceva pt poz fata ?Rezista la temperatura becului?


                        sau asa ceva http://www.zexstar.com/product_info....LR70CS-K1.html
                        Attached Files

                        Comment


                        • gata si semnalele.
                          Sfat cine vrea sa monteze leduri superflux cu lupa in semanlizare. Nu Incap. Sunt prea inalte.Doar cele superlfux flat top(fara lupa) merg sau le modifici pe cele cu lupa.
                          Au iesit bine cu pcb negru sunt multumit.

                          <gaboneygg>multam pt leduri !
                          Attached Files

                          Comment


                          • nu era mai simplu sa lipesti doua tablite (sau putin pcb cu doua trasee) in loc de fosta baza a becului?

                            Comment


                            • Nu aveai cum sa asezi ledurile pe stop in mod simetric??? Treaba buna ai facut, dar cu putina atentie reuseai sa fie perfect...

                              Ledurile acelea sunt sub orice critica, uite cat de stramb sunt turnate ... Daca mai pui la socoteala durata de operare si cantitatea de lumina oferita iti rezulta diferenta de pret dintre un led prost de tot si unul acceptabil
                              _
                              B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                              sigpic

                              Comment


                              • Originally posted by dsign View Post
                                Nu aveai cum sa asezi ledurile pe stop in mod simetric??? Treaba buna ai facut, dar cu putina atentie reuseai sa fie perfect...

                                Ledurile acelea sunt sub orice critica, uite cat de stramb sunt turnate ... Daca mai pui la socoteala durata de operare si cantitatea de lumina oferita iti rezulta diferenta de pret dintre un led prost de tot si unul acceptabil
                                Sincer nu stiu cat de proaste sunt .Eu unul sunt multimit cum lumineaza.
                                Cred ca de la lipituri si de la faptul ca a trebuit sa scot lupa ti se par a nu fi ok.
                                Cand am facut modelul pt pcb a fost putin stramb tiparul si asa a iesit.
                                Sunt incepator.
                                Tripele vor iesi mai bine

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google