Serigrafie Bord M-2013

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by MishuOT View Post
    Doar desenul
    Wow. A iesit perfect Abia astept sa o scoti la vanzare

    Comment


    • Asta bag-o cat mai repede in productie...presimt ca o sa ai multi clienti. Deja ai doi ;)
      Last edited by vitriol; 19 August 2013, 17:12.
      Vizitati CTR-ul

      sigpic

      Comment


      • Cu mine trei.
        "Sunt inofensiv dar gandul meu e criminal" - PARAZITII

        Comment


        • Multumesc. Trebuie sa mai cumpar ceva materiale si apoi vad ce iese!

          Comment


          • Am primit inca un raspuns legat de serigrafie. Pretul este de 150 lei pentru tipar (cel putin pt cea de sandero stepway 2013). Nu stiu daca inseamna serigrafie ca cea pe care o avem pe masini, inca n-am sunat sa discut toate detaliile. Oare se preteaza sa ne bagam sau sa incerc tot din folii mele taiate? Singura chestie este: cum le fac eu nu putem aveam detalii f.mici, dupa cum se vede ca in loc de ABS am lasat doar A. Era prea mic detaliul si se rupe folia cand o tai. La o serigrafie sau print adevarat nu se intampla asta si atunci se pot face detalii mult mai mici.
            Last edited by MishuOT; 26 August 2013, 21:35. Reason: Completare

            Comment


            • Eu as fi dispus sa ofer aproximativ 100 lei pe o serigarfie de calitate. Daca cei de la imprimare serigrafica au spus ca este 150 lei tiparul, presupun ca odata ce tiparul este facut, celelalte copii vor fi mai ieftine. Deci, daca suntem mai multi care dorim un anumit model, putem sa impartim banii de tipar si am iesi mai ieftin. Este doar o opinie, corecteaza-ma daca gresesc.
              In concluzie, sunt de parere ca ar iesi ceva de calitate mai buna daca am face pe folie PVC imprimata serigrafic.
              Last edited by Teo_730; 27 August 2013, 23:27.

              Comment


              • Originally posted by Teo_730 View Post
                Eu as fi dispus sa ofer aproximativ 100 lei pe o serigarfie de calitate. Daca cei de la imprimare serigrafica au spus ca este 150 lei tiparul, presupun ca odata ce tiparul este facut, celelalte copii vor fi mai ieftine. Deci, daca suntem mai multi care dorim un anumit model, putem sa impartim banii de tipar si am iesi mai ieftin. Este doar o opinie, corecteaza-ma daca gresesc.
                In concluzie, sunt de parere ca ar iesi ceva de calitate mai buna daca am face pe folie PVC imprimata serigrafic.
                Salutare. Era vorba de print normal si pe ceva transparent cum ne trebuie noua nu iese negrul destul de mat asa ca am abandonat discutiile cu respectivii. In Sibiu este o firma si mi-a cerut 100 de lei pentru serigrafie adevarata pentru o sita (culoarea). Pentru sandero 2013 trebuie 200 lei facuta cu alb si negru, apoi 50 lei bucata dupa ce s-a facut "matrita". Dar deocamdata e o perioada mai grea la serviciu (concediu cu plata/fara plata nu stiu) si stau mai prost cu banii, deci mai dureaza pana o sa incerc. Sa auzim numai de bine!

                Comment


                • inca un client
                  asteptam cu interes

                  Comment


                  • Si inca unul .

                    Comment


                    • cand o sa ai de vanzare ???
                      http://www.loganclub.ro/forum/album.php?albumid=910

                      Comment


                      • Originally posted by danielriz View Post
                        cand o sa ai de vanzare ???
                        Cand o sa fie bani sa fac serigrafie adevarata sau cand pot sa iau asta si sa fac singur acasa!

                        Comment


                        • Originally posted by MishuOT View Post
                          Cand o sa fie bani sa fac serigrafie adevarata sau cand pot sa iau asta si sa fac singur acasa!
                          Daca ai avea bani sa investesti in ea sigur ai scoate pe urma investitia.
                          Sunt multi doritori.
                          "Sunt inofensiv dar gandul meu e criminal" - PARAZITII

                          Comment


                          • da, inca un potential client....

                            Comment


                            • cu cea "clasica" vre-o veste ceva?!
                              Mai este mult pana departe ...sigpic

                              Comment


                              • Originally posted by Tek_ids View Post
                                cu cea "clasica" vre-o veste ceva?!
                                Sunt oarecum finalizate toate Mihai. Treaba este ca sunt facute la cutter-plotter si orice detaliu mai mic il face aiurea sau rupe folia plus ca materialul ala transparent e prea transparent si nu gasesc ceva ca ala original. La faza cu iconitele transparente poate pun o folie pt geamuri auto dar nu ies cum vreau eu. Ieri am fost la Brasov, am ajuns pe la cei de la care iau foliile si am luat un material pe care sa fac ceva probe. Cu cine am fost la Brasov si-a comandat o imprimanata de vreo 15 mii de euro si intr-o luna ii ajunge la Sibiu si poate atunci fac ceva si mai bun cu ea, ca el se plangea ca nu poate sa-mi tipareasca pe un autocolant transparent, ca nu poate sa faca detaliile fine. Acum nu va avea problema. Cel mai grav este ca ne trebuie neaparat material ca cel original si nu stiu cum dracu sa-l gasesc sa cumpar!

                                LOGAN, DACIA, FOLII, BORD, CEASURI BORD, SPEED dials
                                Attached Files

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google