Despre Camera Video Auto DVR

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • t0rquemada
    replied
    Fiind cu fața la strada, miscare permanentă prin fața camerei, va merge(înregistra) aproape non stop.

    Leave a comment:


  • mr.K
    replied
    Pai nu filmeaza decat cand se activeaza, sigur nu ramai fara baterie.

    Leave a comment:


  • dl_dr25
    replied
    Azi am reușit să fac montajul in tabloul de bord, la 23 nu puteam sa introduc mufa. M-am legat la 34 ( priză diagnostic si radio) si totul este ok acum. Sunt curios cat consumă când filmează in mod parcare. Există riscul să rămân fără baterie ?
    Attached Files

    Leave a comment:


  • dl_dr25
    replied
    Iti mulțumesc, maine caut si eu. Eu ma bag sa fac destule lucruri la mașină, dar mai ales pe parte electrică sunt praf.
    Nu este nici o problemă dacă ma leg acolo?

    Leave a comment:


  • Silviu
    replied
    Originally posted by dl_dr25 View Post
    Am cumpărat un Viofo 119S, stie cineva să imi spună cum pot lega cablul pt a avea camera alimentată si pe timpul staționării in parcare nu doar la punerea contactului ?
    Mulțumesc
    Salut,

    vezi in manualul masinii, unde este prezentat panoul de sigurantele ca este una ce alimenteaza mufa de diagnoza (OBD + inca ceva). Acolo ai plus permanent.

    Am manualul in masina si nu pot sa-ti spun exact.

    Leave a comment:


  • dl_dr25
    replied
    Ok mulțumesc, l-am salvat înainte să postez .
    Dar din ce observ eu camera se alimentează doar la punerea contactului, eu doresc sa fie alimentată si cand cheia este scoasă din contact. Sa am si funcția detectare mișcare activă.

    Leave a comment:


  • mr.K
    replied
    As of 1/24/22: 229 likes, 11 dislikesIn this video I walk through the process I used to hard wire my new SpyTec A119 dash cam into my 2006 G35. The process f...

    Leave a comment:


  • dl_dr25
    replied
    Am cumpărat un Viofo 119S, stie cineva să imi spună cum pot lega cablul pt a avea camera alimentată si pe timpul staționării in parcare nu doar la punerea contactului ?
    Mulțumesc
    Attached Files

    Leave a comment:


  • hspinache
    replied
    Cu stocarea , ce sa zic ; mai luam card de rezerva , etc .
    Dupa teste insa , calitatea , este cum este si la asta nu cred ca exista vreo rezolvare. Noaptea ...
    Sa privim insa si pozitiv ; cele 2 fisiere , fata/spate sint sincronizate si pe ambele gasim aceasi data/ora .....
    Cind starteaza , eranul lcd este cu 75% pe fata si 25% pe spate ; daca se baga in marsalier , ecranul se comuta 100% pe spate si apare grila caracteristica pentru spate , cu culori diferite. Sistemul poate fi inlocuitor de camera spate . Este cam mic ecranul , dar totusi se mai vede ceva .

    Leave a comment:


  • aris86
    replied
    Eu folosesc un card de 64 Gb, si inca unul de rezerva tot de 64 Gb. La o rezolutie full hd, timpul de inregistrare este de aproximativ 6 ore.

    Leave a comment:


  • mr.K
    replied
    Mda, eu consider ca se intampla in fata si pe lateral e mai important.
    Camere duble nu mi-au facut cu ochiul, daca as fi vrut si pentru spate, as fi luat o camera mai ieftina, separat.
    Nu o poti returna?

    Leave a comment:


  • hspinache
    replied
    Dimensiunea camerei T636 si culoarea fac ca sa fie discreta , sa nu sara in ochi , sa nu deranjeza soferul , un sistem bun de prindere .
    Eu , am asezat-o linga oglinda , in stinga si pot sa observ bine spatele masinii cind dau inapoi . De fapt , din acesta cauza am preferat o camera dubla . Cum as zice , vroiam sa impusc 2 iepuri .
    Cit am studiat camerele duble , indiferent ce ofera ele , trebuie sa nu deranjeze soferul si sa nu fie stridente la culoare , cum am gasit anume camere .
    Din pacate , se pare ca are procesorul este limitat si din cauza asta , filmarea este sacadata si ocupa loc mult pe card .

    Leave a comment:


  • mr.K
    replied
    In ziua de astazi , nu este normal asa ceva . Ce complicatie ar fi fost sa ii dea accept de 128G max ?
    Nu e vorba de accept, ci de costuri.
    Nu orice camera poate citi carduri de 128Gb.
    Si-apoi, un card de 128Gb inca are un pret prea mare.
    Parerea mea, si un card de 16Gb e suficient.
    Eu am unul de 32Gb si la calitate de UW 2560x1080 aveam aproape 3 ore de video.
    La drum lung prefer sa merg cu calitate mai slaba, HD 1280x720@60 fps.

    Camera suporta 128Gb, dar cred ca arunc niste bani degeaba acum, mai ales ca nu e musai necesara.

    Leave a comment:


  • Oti
    replied
    Garantez ca are 60fps, se simte atunci cand fac slowmotion, filmul nu este sacadat, cadru cu cadru....o am setata ...cred...nu mai tin minte pe 30fps, pt a face economie la spatiul cardului de memorie.

    Leave a comment:


  • Oti
    replied
    Erata
    In loc de 60fps se va citi 30fps, eram cu gandul la camera cu 60fps, (Xiaomi, GoPro..mai scumpe fata de ce am eu, nici nu merita sa amintesc modelul).
    In rest ramane valabil, merg cu masina sa zicem de 2 sapt si Slava lui Dumnezeu nu am ce prezenta. Nici nu m-am obosit sa o dau jos de pe parbriz, inregistreaza ciclic, cand se va intampla ceva deosebit, interesant, am la dispozitie peste doua ore de mers cu masina sa scot camera si sa salvez filmul in PC, asta daca nu vreau sa apas butonul pt a bloca suprascrierea, sau pot sa scot cardul si sa-l pun pe cel de rezerva.
    M-am uitat acum pe un document facut de mine acu ....niste ani.
    format video .mov H264 30/60fps
    Attached Files
    Last edited by Oti; 1 March 2017, 23:18.

    Leave a comment:

Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google