Despre Camera Video Auto DVR

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Fratello
    replied
    Fiatul te-a acrosat ?!?

    Leave a comment:


  • dl_dr25
    replied
    Nu vreau sa o "scot" dar pt montaj avea si un buretel care se lipea pe camera pe partea unde face contact cu suportul gps, dar eu nu îl montasem. Din cauza asta nici nu era folosit modulul gps, fiindca nu facea contact cu camera si intrerupea filmarea ( lene la mine)
    Acum l-am montat ( buretel) si camera nu mai are nici un joc, posibil si pt ca nu statea fixa este blurat putin nr.
    O sa mai revin cu filmare si pe timp de zi i noapte. Este foarte important si ce player se foloseste pt vizionare.
    Eu spun ca este 504EDU [emoji39]

    Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

    Leave a comment:


  • gecmc94
    replied
    Interesant un lucru de discutat. Dacă mă uit la Skoda neagră din dreapta, nu îi pot citi numărul într-un stop-cadru. Este șters. O să fac niște comparații cu a mea.

    Leave a comment:


  • dl_dr25
    replied

    Filmare cu Viofo, a tremurat imaginea fiindca nu era bine fixata ( nu ii montasem eu un buretel) si abs ul.

    Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

    Leave a comment:


  • Kojak
    replied
    Da, o sa mai verific o data treaba asta.

    Leave a comment:


  • dl_dr25
    replied
    Vezi sa ai activat, poate de asta nu inregistraza ciclic. 20180507_111726.jpg20180507_112030.jpg

    Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

    Leave a comment:


  • Kojak
    replied
    E cu gps ă ta?
    Ă mea fiind fara, nu e afectată de pus scos din suort.
    Cardul de 32gb e Hama, parca.
    Ala de 64, Samsung.
    Din ce vad la ei pe site, recomandă cardurile Transcend, Samsung si Toshiba.
    Treaba cu rescrierea sau nu a filmelor, provine in final tot dintr o setare, altfel, ma gandesc ca nu puteam filma deloc dacă era vb de incompatibilitate de card.

    Leave a comment:


  • dl_dr25
    replied
    Vezi la viofo ce carduri recomanda fiindca nu mai tin minte, deci eu la 64 nu am probleme. La mine nu mai fac lamelele contact fiindca am tot f..o ( pusa-scoasa)
    Eu pe setarile pe care o am filmeaza cu 64 undeva la 8-9ore.

    Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

    Leave a comment:


  • Kojak
    replied
    Mda...o sa incerc si cu un card de 32gb.
    Din setări nu e, ca le am gadilat pe toate.

    Leave a comment:


  • dl_dr25
    replied
    Vezi ca la viofo nu prea merg toate cardurile eu am card samsung de 64 ( astept zilele astea un card de 128 tot samsung acesta este maxim care functioneaza pe camera) si iti recomand si filtrul pt zi.

    Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

    Eu am o problema ca nu mai fac bine contact lamelele de gps cu camera si se opreste din filmat. Am trecut camera pe direct ( adica momentan am renuntat la gps pana gsesc timp de remediere a problemei )

    Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk
    Last edited by dl_dr25; 5 May 2018, 11:25. Reason: Automerged Doublepost

    Leave a comment:


  • gecmc94
    replied
    Kojak, faptul că nu rescrie înregistrările este o problemă destul de fundamentală a camerei. Poate are o setare.

    Leave a comment:


  • Archangel80
    replied
    Am patit si eu cu evolio cu card de 64. Scria cand avea chef. Gaseam un videoclip de prin prahova, urmatorul era cand intram prin Brasov. Cateodata nu gaseam niciun videoclip. Rezolvarea a fost card de 32. Acum le gasesc pe toate. 32 gb inseamna 5 ore de filmare. Daca nu am avut incidente, sterg si la treaba din nou.
    Camera e buna dar m-am plictisit de ea. Da-o jos, urc-o, sterge, ia-o in casa pffff. O sa o folosesc cand plec in concediu.

    Leave a comment:


  • Kojak
    replied
    Nu. Vorbesc chiar de ultimul drum lung facut. Adica ieri.

    Leave a comment:


  • prometheus
    replied
    Pai stai asa , depinde acel drum de 500km cand l-ai facut , daca dupa el s-au mai facut alti 5-600 km este normal sa-l fi suprascris.

    Leave a comment:


  • Kojak
    replied
    Dupa cca. 1500km parcursi de cand am camera asta montata, vin cu niste pareri si pot zice ca e o diferenta in bine fata de vechea camera, dar:
    Pe timp de zi, filmeaza impecabil la 1080p 60fps. Unghiul, este putin cam mic la 135gr dupa parerea mea, dar nu e panica. Uneori, depinde din ce laterala bate soarele, filmarea fiind putin afectata in parte de jos. Oare un filtru de-ala chiar face diferenta, merita banii?
    Noaptea, pe drumuri neiluminate (doar faruri aprinse, scurta - lunga), desi calitatea filmarii e buna ptr. conditiile date, mi se pare ca albeste cam mult filmarea, fapt ptr. care nu se disting nr. de inmatriculare, indiferent de distanta.
    Nu stiu, poate mai trebuie ceva ajustari la setari ptr. filmarea de noapte. O sa studiez.
    Inca o chestie, desi am card SD de 64gb Sony, class 10, dupa ce se umple spatiul, nu se rescriu de la inceput filmarile. De ex, de pe un drum de cca. 500km, n-am nicio filmare, desi ledul de rec. era activ.
    Update de firmware i-am facut de cand am scos-o din cutie, chiar de pe site-ul oficial.
    Last edited by Kojak; 1 May 2018, 21:28.

    Leave a comment:

Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google