Despre Camera Video Auto DVR

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • gecmc94
    replied
    Bucură-te de videoclipurile preferate și de muzica preferată, încarcă conținut original și arată videoclipurile tale prietenilor, membrilor familiei și lumii întregi pe YouTube.


    Nu depăși 140 de grade. Efectul fisheye va fi neplăcut dacă vrei să folosești DVR și ca pe action cam să filmezi peisajele. O spun toți experții.

    Leave a comment:


  • mr.K
    replied
    Nu arata la 160 de grade ca in borcan, in schimb, la 140 de grade, arata mai putin din lateral, ceea ce poate fi o problema daca vreo sa dovedesti ceva din zona aripilor fata.

    Leave a comment:


  • t0rquemada
    replied
    Direct de la sursă:

    NAVITEL - offline maps of 65 countries. Dashcams, navigators, tablet, car accessories

    Leave a comment:


  • gecmc94
    replied
    Rămâi pe la 140 de grade ca să nu îți arate ca în borcan.

    Leave a comment:


  • mr.K
    replied
    Are unghi de filmare 120 de grade-prea ingust, iti recomand o camera cu unghi 160 de grade.
    Last edited by mr.K; 3 October 2018, 20:05.

    Leave a comment:


  • manujupanu
    replied
    Sal

    Are cineva camera auto dvr este buna de ceva?


    Mulțumesc frumos
    Last edited by manujupanu; 3 October 2018, 19:49. Reason: Automerged Doublepost

    Leave a comment:


  • dl_dr25
    replied
    Ok si care este camera ta [emoji3] ca eu tot mai sunt in cautare de o camera pt masina sotiei. Eu cred ca aveam undeva la 50km/h, o sa analizez mai mult setarile, se pare ca sunt mai delasator [emoji85].

    Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

    Leave a comment:


  • gecmc94
    replied
    scene1.png
    Imaginea de ansamblu, mult redusă față de rezoluția originală.
    cap1.png
    Iată Skoda filmată în marginea extremă dreapta a camerei, extrasă de pe rezoluția originală a filmului la 60 fps.
    cap2.png
    Mașina albă, filmată la o viteză de 36 km/h, aflată tot în marginea camerei dar mai departe spre dreapta decât în primul caz al Skodei negre de pe camera lui dl_dr. Este extrasă de pe camera mea, aceeași rezoluție dar 30 fps (am vrut să am mai mult spațiu pe card, la 60 fps am calitate mai bună).
    cap3.png
    Mașina argintie este cam în aceeași poziție ca Skoda neagră din prima poză. Numărul se vede clar.

    Aș mai testa și 30 fps la camera ta, dl_dr. Mă întreb dacă codecul nu face niște scamatorii pe marginea imaginii, neavând putere suficientă de procesare pentru rezoluția 1920x1080. Poate face max quality pe o zonă frontală și min quality pe margini.
    Last edited by gecmc94; 4 June 2018, 20:47.

    Leave a comment:


  • dl_dr25
    replied
    Pai la ce bani ai dat nu aveai cum sa fi nemultumit ( moka) [emoji23][emoji16]

    Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

    Leave a comment:


  • 77sky
    replied
    O am de ceva timp, am trecut prin vara cu ea. Nu am observat nimic in neregula.
    De fapt, ce mai irita cel mai tare este meniul. In chineza
    O consider excelenta la banii dati, in raport cu fidelitatea inregistrarilor

    Leave a comment:


  • dl_dr25
    replied
    Daca nu ma insel acesta este modelul tau
    [International Edition] Xiaomi YI Smart Car DVR 165 Degree 1080P 60fps Car Detector 2.7" Dash Camera ADAS Safe Reminder Dashcam
    http://s.aliexpress.com/jUZRF7jI?fromSns=Copy to Clipboard
    Un dezavantaj este ca are baterie, iar vara nu face casa buna.

    Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

    Leave a comment:


  • 77sky
    replied
    E o camera de camera
    The Yi Dash Cam was a good pick back in 2016. It still has value in 2019 if you live somewhere cooler. ⚡️⚡️ UPDATE - NOV 11, 2019 ⚡️⚡️Anker ROAV's A1 is a ...

    Primita kado' (nu cunosc pretul), rezolutie foarte buna, inclusiv in conditii deficitare de luminozitate

    Leave a comment:


  • dl_dr25
    replied
    Poti sa pui un link cu modelul de camera? Dupa nume nu gasesc [emoji51]

    Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

    Leave a comment:


  • 77sky
    replied
    Va recomand Vimeo, am impresia ca fimuletului de mai sus i-a scazut calitatea prin upload.
    Youtube denatureaza rrrau!
    Uite aici un exemplu (si pentru carcotasi nu, nu ma luasem la intrecere cu el, pur si simplu stationam, m-am trezit cu el in dreapta, i-am observat rotile bracate, am intuit ce se va intampla. Daca nu observam...garantat un poc nice!)
    Last edited by 77sky; 4 June 2018, 19:11. Reason: dreapta, nu stanga :)

    Leave a comment:


  • dl_dr25
    replied
    Nu, de la frana ( a intrat ABS) si fiindca nu statea fix 8n suport camera iti lasa impresia ca ma atins .

    Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

    Leave a comment:

Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google