Despre Camera Video Auto DVR

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vezi postul #398 , o pagină mai în spate.

    Comment


    • Asa e, intre timp am gasit. Case closed si MULTUMESC!

      Comment


      • Originally posted by Kojak View Post
        @GFN, ce camera ai? A mea s-a stricat si sunt in cautari.
        Daca nu e prea tarziu..[emoji16] Vico Opia 2..cam scumpa..dar merita.
        Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

        Comment


        • Viofo A119, mai este si Mini, A119S, Viofo WR si altele mai scumpe, dupa buget coane Fanica.

          Comment


          • 1000lei nu ingrop intr-o camera.
            Desi nu e ieftina nici asta, imi face cu ochiul:

            Comment


            • Mai mult de 400/450 lei eu zic ca nu merita o camera auto dvr (+ ca trebuie cumparat si cardul care si asta costa un 100/150 lei) , avand in vedere ca dupa 2-3 ani deja este obsolete , apar alte camere mai performante etc etc .
              Last edited by prometheus; 17 April 2018, 18:22.
              sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

              Comment


              • Originally posted by Kojak View Post
                1000lei nu ingrop intr-o camera.
                Desi nu e ieftina nici asta, imi face cu ochiul:
                https://www.emag.ro/camera-auto-dvr-.../pd/DDGNLBBBM/
                ii tare scumpa, mai bine te bagi la Viofo A119 sau Viofo WR, le comanzi pe net si iesi mai ieftinache.

                Comment


                • Originally posted by prometheus View Post
                  ...(+ ca trebuie cumparat si cardul care si asta costa un 100/150 lei).
                  La ala nu-i problema, ca am unul de 64Gb class 10, de la aia veche.
                  Sau si astea se duc, daca le tot formatezi?

                  Originally posted by aris86 View Post
                  ii tare scumpa, mai bine te bagi la Viofo A119 sau Viofo WR, le comanzi pe net si iesi mai ieftinache.
                  Net, adica de pe aliexpress, de ex, sau de la noi?
                  Prefer sa nu ma complic cu site-uri din afara.

                  Comment


                  • Ai pierdut vremea kojakule. Am scris astă-toamnă pe rubrica de Black Friday un preț bun la Mio 792 Pro (așa cum am eu). Dacă ai răbdare de pescar, ai putea obține un avantaj de cel puțin 200 de lei (cameră și card).

                    Comment


                    • Bre, asta toamna mergea asta veche de fluiera, n-aveam in plan vreo achizitie de camera.

                      Si acu' ce rabdare sa am, sa astept iar pana vine toamna 2018 cu beak fraierdei?!

                      Comment


                      • Originally posted by Kojak View Post
                        La ala nu-i problema, ca am unul de 64Gb class 10, de la aia veche.
                        Sau si astea se duc, daca le tot formatezi?

                        Net, adica de pe aliexpress, de ex, sau de la noi?
                        Prefer sa nu ma complic cu site-uri din afara.
                        Cel mai bun raport preț calitate: Viofo A119 V3, Viofo A129, Viofo A139 la rezoluții 4K Ultra HD, Quad HD, FullHD, 60FPS care filmează excelent noaptea, preț de importator

                        Comment


                        • Dacă nu aveți pretenții, există camere pe net de la 60-70 lei în sus, dar dacă nu vreți să vă bateți joc de voi și vă decideți să investiți o sumă frumușică, atunci căutați mai întâi reviewuri pe siteurile sau forumurile de profil și nu în ultimul rînd vizionați filmări făcute noaptea (unde e cazul).

                          Problema este că multe camere nu sunt ceea ce laudă producătorul iar aici nu este ca la arta fotografiei să mai poți afla cu ce aparat a fost luat acel cadru, ce diafragma a avut obiectivul, timpul de expunere, etc. O dată ce clipul ete urcat pe Youtube, la revedere informații despre ce știe camera să facă sau cu ce s-a filmat plus alte minunății. Deci există riscul de a fi păcăliți. De regulă la camerele ifetine se minte prin omisiune sau chiar li se exagerează performațele.

                          Bine, mai exisă și unii utilizatori nepricepuți care dau drumul la cameră și gata, dar asta este altă poveste. Așa este... nimeni nu s-a născut operator video să știe să facă anumite setări. Din păcate setările ori sunt "lipsă" la camerele ieftine care logic nu oferă mare lucru, iar la gadgeturile scumpe, de la 1500 lei în sus, degeaba există setări șmechere, dacă șoferul nu știe să le folosească. Ce-l mai scoate din... &^%$ este senzorul, altfel, hmmm, bani aruncați pe geam.

                          Dar totuși, cine cumpără așa ceva, nu dorește să facă producție cinematografică, așa că din anumite puncte de vedere sunt bune toate. Cam ca la ruși, nu-i așa? Că poate-poae prindem și noi ceva accident / evenimente în trafic pe care să le urcăm ulteiror pe net.

                          Știu, am fost un pic ironic aici, recunosc, dar nu uitați cum stă treaba cu proba video în România. Ba se acceptă în instanță, ba nu se acceptă... ba se dau amenzi, ba nu se dau, funcție și de cel care aplică legea și de cum este "influențat", să zicem, de împrejurări, persoană sau context.

                          Succes!
                          Last edited by Catalin S.; 18 April 2018, 07:10.
                          http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                          Comment


                          • Nu stiu daca s-a mai discutat, dar va dau o metoda simpla pentru cei care nu au o camera auto in dotare. Luati un suport auto magnetic de telefon cat mai redus ca dimensiuni, si puteti folosi telefonul pe post de camera (attach and go). Daca aveti un telefon mai performant, cu un card de 32/64 gb de memorie si nu vorbiti sau ascultati muzica la el toata ziua, il puteti folosi cu brio. Am testat cu un Note3 si filmeaza foarte bine chiar si noaptea doar cu iluminatul stradal. Puteti seta 720p 30fps sau cat vreti ca sa ocupe cat mai putin spatiu si pe moment cat conduceti (o ora, doua, trei) aveti filmarea direct pe telefon.
                            Zic si io!

                            Comment


                            • Originally posted by aris86 View Post
                              ii tare scumpa, mai bine te bagi la Viofo A119 sau Viofo WR, le comanzi pe net si iesi mai ieftinache.
                              Bună sugestia cu Viofo, merci!
                              Am început sa mă uit după o Viofo A119S V2.
                              Pare de calitate, mă refer la filmare.
                              Nu stit dacă merita sau nu și GPS. Ptr. așa ceva folosesc programele de navigație de pe tel.
                              Are unghiul cam mic, 125 grade sau 135, fata de 170 cât a avut aia veche.
                              Oricum, la cca. 500lei, e cam best buy.
                              Last edited by Kojak; 19 April 2018, 13:49.

                              Comment


                              • de obicei GPS-ul camerei nu este pentru navigatie, este necesar pentru indexarea pozitiei cu imaginea pe traseu, uneori decelararea unei accelerari sau mai frecvent decelerari bruste cu semnificatie de martor.
                                L.E. si pentru marcarea exacta a timpului.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google