Despre Camera Video Auto DVR

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Da ma e o camera buna dar si 950 de lei nu-s de colo

    A doua oara n-as mai da atatia bani pe una nici sa ma bati.
    sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

    Comment


    • @Kojak,,cand am vazut filmul ala al tau, am ras cu lacrimi)))))) De ce?
      Simplu,,de la minutul 0:47 pana la 0:58 m-a ingrozit un sunet ciudat)) ca de râșniță.
      Eu zic asa,,cumpara de la Daniel niste ”perdele” de parbriz!

      Pana una alta,,se vede bine camera, dar parca se vede putin cam intunecat.
      La camera mea, pe aceiasi vreme se vede mai luminata imaginea, mai vie.
      Sa pui si o filmare de noapte.

      Comment


      • @kojak pune-i bucata de hârtie minune să nu mai vibreze așa [emoji1]

        Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
        http://www.auplod.com/u/poudal5a95e.png

        Comment


        • Originally posted by Ivan Marian View Post
          Pana una alta,,se vede bine camera, dar parca se vede putin cam intunecat.
          La camera mea, pe aceiasi vreme se vede mai luminata imaginea, mai vie.
          Sa pui si o filmare de noapte.
          Nu stiu cum e la alte camere, dar microfonu' e de toata jena, distorsioneaza grav, n-are nici o treaba cu zgomotele reale. Nici motoru' nu suna la fel si nici paraielile alea nu stiu de ce se aud asa. Aspectu' pozitiv, e suficient de puternic, dar nu reda zgomotele reale. Asa ca cu duze tip perdea sau d-astea jet ordinar, d.p.d.v. al zgomotului tot cam aia e.

          Referitor la clip, stiu, se vede infect ptr. ca nu e filmarea originala.
          Am editat filmu' la repezeala cu mouvie maker, altceva n-aveam instalat si am vrut sa-l dau pe teava repede
          Se pare ca a fost afectata rezolutia initiala.

          Am refacut intre timp filmul, de data asta cu PowerDirector...alta viata taticu.

          Cam asa arata in realitate filmul:

          videoclip, distribuire, telefon cu cameră, videotelefon, gratuit, încarcă


          Si ptr. ca ati fost cuminti si a inceput sa-mi placa, uite inca un film:

          videoclip, distribuire, telefon cu cameră, videotelefon, gratuit, încarcă


          In curand o sa trag si unu' de noapte!

          Originally posted by lancer_kta View Post
          @kojak pune-i bucata de hârtie minune să nu mai vibreze așa [emoji1]
          Da, asa e, ma deranjeaza si pe mine miscarea aia tip "jeleu", dar problema e ca suportu' intra foarte fix, deci chiar n-are inca pic de joc.
          Am o banuiala de unde ar putea proveni vibratiile alea, tot de la suport dar nu in zona prinderii.

          Comment


          • cata, zona cu rosu cred ca e problema...acolo e un mic jos, in sensu' ca se poate roti usor in plan orizontal stanga drepata.
            nu stiu ce as putea adapta acolo...
            Attached Files

            Comment


            • pai ar fi 2 variante
              1. superglue
              2. sa cumperi alta ventuza ca asta, daca ai drum pe la doraly

              vezi daca o luai de la chineji iti dadea dasta buna



              ps incearca sa bagi si niste hartie )
              Attached Files
              http://www.auplod.com/u/poudal5a95e.png

              Comment


              • pai si ce dracu, io nu tot de la chineji am luat-o (ca provenienta)
                hartia cred ca e cam groasa...ar merge niste ata dentara

                Comment


                • Eu as pune silicon intre cele dooa piese.
                  sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                  Comment


                  • pai ideea e sa-l scot (suportu') de fiecare data, ca asa de format corp comun cu camera nu e mare filosofie.

                    Am descoperit (america?)...in poza de pe pag. anterioara, ala e un rost de rotatie.
                    Calitate nasoala a plasticului face ca rotita sa nu stea fixa intre zimti sa zic asa, fct. de pozitie.
                    Fix de acolo e jocu', in rest toate subansamblele sunt fixe in conlucrare, mai putin rotativa aia care se misca prea usor si nu are nici un element blocativ.

                    da-o dracu, e bine asa cum e, nu filmez ptr. nunti!
                    Last edited by Kojak; 19 December 2014, 22:17. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • Exemplificare:
                      Attached Files

                      Comment


                      • Incearca sa pui o garnitura aici !
                        Attached Files
                        sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                        Comment


                        • sau niste elastice, gen alea de la bradutii odoriferi...

                          dupa ziua de ieri, din care am iesit fara oglinda stanga, azi m-am incumetat si am comandat si eu camera dvr... treaba este ca nu ma prea descurc cu editarea; poate cineva, sa puna un link cu un program de editare pentru incepatori? eventual sa-mi dea un PM...
                          Last edited by popavlm; 20 December 2014, 20:51. Reason: Automerged Doublepost
                          Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

                          Comment


                          • Originally posted by Kojak View Post
                            videoclip, distribuire, telefon cu cameră, videotelefon, gratuit, încarcă

                            In curand o sa trag si unu' de noapte!
                            Apropo de tras,,era sa io tragi aluia cu fordu” la minutul 2:09...
                            Vezi ce inseamna camera...daca nu o aveai si intrai in ala..erai bun de plata ca nu ai pastrat distanta si era mai greu de dovedit ca ala de fapt a fost un pic cam prost si ca a taiat doua benzi ca sa ajunga pe a treia.

                            Comment


                            • atasez si eu o filmare facuta cu a mea camera noaptea, pe centura si prin oras
                              e varianta raw luata direct de pe cardul de memorie
                              am preferat sa nu fac upload pe youtube pentru ca nu se pastreaza calitatea clipului
                              ca sa nu ma injurati, trebuie sa va spun ca cele 10 minute ocupa aproape 1.2 giga de spatiu
                              https://app.dumptruck.goldenfrog.com/f/19400003.MOV

                              Comment


                              • Originally posted by popavlm View Post
                                poate cineva, sa puna un link cu un program de editare pentru incepatori? eventual sa-mi dea un PM...
                                Incearca cu CyberLink PowerDirector, e foarte mijto si simplu programu'.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google