Suspensie Sport, De Care Si De Ce?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    vitriol ms inca o data ce sa zic arata super cu arcuri de 3 cm si cu jante de 17

    Comment


    • #47
      Nu ai pentru ce.
      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

      Comment


      • #48
        Am votat Eibach pentru ca deastea folosesc,ma refer la arcuri,combinate cu amortizoare Bilstein cumparate la pachet de la Nick.In primul rand schimba total aspectul masinii,este mai stabila, dar pentru cei ce folosesc frecvent drumuri rele, nu recomand.Sunt foarte multumit de aceasta suspensie si nu am simtit o diferenta mare la combinatia Eibach+amortizoare normale,spun asta in urma testelor facute,ca urmare a unor probleme aparute odata cu schimbarea suspensiei,dar care nu aveau nici o legatura cu aceasta.
        LOGAN--> <--TOYOTA

        Comment


        • #49
          @scit: in cazul tau, eu as ramane la suspensia stock...
          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

          Comment


          • #50
            sau de macadam )
            Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

            Comment


            • #51
              e totuna, in cazul loganului... jiji stie de ce
              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

              Comment


              • #52
                Eu folosesc combinatia pachetului complet arcuri+amortizoare Eibach luate de la racing nick bucuresti.
                Ca si pareri,vreau sa zic ca e foarte rigida masina fata de suspensia stock..practic aceasta suspensie sport e buna doar pentru cei care locuiesc in orase cu drumuri foarte bune sau circula strict doar pe astfel de drumuri.
                Daca as face din nou aceasta schimbare as opta doar pentru schimbarea arcurilor,eu zic ca e suficient la ce drumuri avem deocamdata in romania.

                Comment


                • #53
                  Care ai diferenta dintre arcurile eibach si cele weitech? (pt ca eu am weitech)

                  Comment


                  • #54
                    ambele lasa 3 -3.5 cm insa e posibil sa fie o diferenta intre duritate !
                    sigpic

                    Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

                    Comment


                    • #55
                      Propun inchiderea acestui threat pentru ca pana la urma o sa cedez tentatiei si o sa-mi cobor masina.
                      Glumesc desigur (in legatura cu inchiderea topicului, insa cu tentatia, nu glumesc )
                      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                      Comment


                      • #56
                        pai daca tot ai chipuit-o ce mai astepti?
                        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                        Comment


                        • #57
                          poate sunt eu mai tananau dar nu pricep de ce incepe sa topaie masina daca pui doar arcuri la denivelari? nu ar trebui sa se comporte ca si cu arcurile stock?
                          http://www.loganclub.ro/forum/masinu...e-t742p11.html

                          Comment


                          • #58
                            arcurile stock sunt mai moi si se "muleaza" pe denivelare plus ca se misca mult mai mult fiecare roata in parte.
                            @ vitriol ..ce mai astepti man??
                            sigpic

                            Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

                            Comment


                            • #59
                              Astept ITP-ul, ca vine acum la sfarsitul lunii. Dupa aia, vine primavara si probabil ca o voi lasa mai jos.
                              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                              Comment


                              • #60
                                Ai ceva belea la ITP daca ai arcuri?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google