Lumini Pe Usi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @danielliviu, ce led-uri recomanzi pentru plafoniera, lumini picioare, usi?
    Daca vrea Dumnezeu sa castigi la loto, iti da "noroc" si fara sa joci..

    Comment


    • Originally posted by glasses View Post
      si un led de 5 mm cati lumeni furnizeaza? ca ideie. oricum modelul acela il voi monta pentru ca da o lumina mai uniforma decat un singur led montat intr-un colt si in caz ca se arde vreun led se schimba fara sa mai demontezi usa.
      ca idee :
      un led de 5mm are 4000mcd sau apox 0,5 lumeni la un unghi de 25 grade , un led superflux de 5mm ajunge la 1,8 lumeni sub un unghi de 120 grade ambele alimentate la 20 mA si pe culoarea alb rece

      Comment


      • Si cel de 5mm face suficienta lumina pe asfalt , nu se vede in video decat un punct , oricum intentionez sa imi pun si in oglinzi lumini tip "boarding lights" la care o sa imi confectionez module de 3 superfluxuri. E destul de urat cu banda acolo , trebuie sa o lipesti cu ceva foarte puternic sa stea acolo , eu sustin ca pentru manere cele mai sfinte sunt ledurile cu lupa (3mm ,5mm ,superflux).
        I changed her oil , she changed my life
        sigpic

        Comment


        • pentru lumina de sub usi o sa vreau s-o execut cu astea:
          http://www.ebay.com/itm/100pcs-5mm-P...item3a8fa908c0 am vreo 100buc carcase, mai trebuie led-urile.
          nu am analizat suficient, dar poate e loc si in manere.

          LE: si ca led-uri as pune d-astea:


          o fi bine, n-o fi bine?
          Last edited by mariannn; 3 September 2014, 08:03. Reason: Automerged Doublepost
          Daca vrea Dumnezeu sa castigi la loto, iti da "noroc" si fara sa joci..

          Comment


          • Slabe sanse sa iti intre ledul cu tot cu suport...
            I changed her oil , she changed my life
            sigpic

            Comment


            • in maner da, asa este...
              insa pe fata de usa incape.
              Daca vrea Dumnezeu sa castigi la loto, iti da "noroc" si fara sa joci..

              Comment


              • Pentru lumini pe usi eu voi folosi ledurile din poza.

                Sunt leduri de 9W cu lupa

                Cate unu rosu pe fata de usa ca sa fie vizibil cand deschid usa si unul albastru sub usa...sa lumineze asfaltul cand deschid usa.

                In viitor o sa ma gandesc si la ceva pentru oglinzi...sa vedem ce mai scot chinezii astia pe ebay ;)
                Attached Files
                Vizitati CTR-ul

                sigpic

                Comment


                • arata promitator dar ai de grija ca sunt mult mai slabe in realitate...
                  PS: pune un link cu sursa de unde le vrei a le cumpara...daca sunt de pe ebay, poate ne combinam...
                  Daca vrea Dumnezeu sa castigi la loto, iti da "noroc" si fara sa joci..

                  Comment


                  • am luat si eu de pe ebay,sunt bune calitativ.cauta vanzatorii cu cel putin 98% calificative pozitive,bifeaza free shipping cand cauti,si sa aiba 9w,alea de 3 w sunt mai slabe,de fapt alea de 9 w in realitate au cam 5w (am masurat).nu uita sa cumperi de minim 10 usd,chiar mai mult,sa nu ai surpriza sa astepti 1 luna si sa primesti banii inapoi

                    Comment


                    • Ledurile le am deja...mai trebuie timp ca sa le montez. Cele rosii sunt de 9W si cele albastre de 3W

                      Deasemenea vreau sa-mi mut martorul luminos de la alarma pe usi. Cate un led de 5mm in soclu....dar repet nu prea am timp de ele

                      De pe eBay fac cumparaturi de 3-4 ani, daca nu mai mult si nu am avut probleme nerezolvabile niciodata. Daca nu vine coletul primesti banii inapoi, daca vine un produs gresit te intelegei cu vanzatorul. Scopul lor este sa aiba cat mai multe pozitive...fac orice ca sa nu le dai un negativ. Daca faceti cumparaturi de pe eBay feedback-ul da-ti-l dupa ce vine produsul si dupa ce il probati.
                      Last edited by glasses; 5 September 2014, 12:53.
                      Vizitati CTR-ul

                      sigpic

                      Comment


                      • Poate interesează pe cineva tutorialul făcut de mine ....

                        Lucrare și tutorial realizate de Pop Mircea - Iulie 2014 Am citit toate explicațiile date pe forumul www.loganclub.ro în threadul  Lumini...


                        Mulțumesc tuturor celor ce au contribuit prin ideile lor exprimate aici la realizarea acestei lucrări.

                        Lucrare și tutorial realizate de Pop Mircea - Iulie 2014 Am citit toate explicațiile date pe forumul www.loganclub.ro în threadul  Lumini...
                        Last edited by mp74; 7 September 2014, 12:57. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • un tutorial bun, bine explicat.
                          Daca vrea Dumnezeu sa castigi la loto, iti da "noroc" si fara sa joci..

                          Comment


                          • Lămpi în portiere

                            Mă bucur că v-a lăsat o impresie bună tutorialul meu.

                            Comment


                            • Inafara de plafoniera, de unde as putea sa ma leg cu + permanent ?
                              Am pusa a doua plafoniera si as prefera sa iau + din alta parte.
                              Din ce am citit exista mai multe variante:
                              - de la siguranta de pozitie fata, de la inchiderea centralizata, de la mufa PI (cea alba) pinul A3 sau B5 etc..
                              E singura dilema ce o mai am, in rest totul mi-e clar, deci de unde ar fi mai bine ?
                              Daca o problema se poate rezolva atunci nu trebuie sa te stresezi, daca nu se poate rezolva atunci chiar nu are rost sa te mai stresezi.

                              Comment


                              • De ce NU de la plafoniera fata?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google