Lumini Pe Usi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Si din interior, de sub bord, de unde? Ca sa treaca prin burduf si sa ajunga in usa, cablurile trebuie sa fie legate de o sarma mai rigida sa nu se piarda prin stalp/burduf, pentru a le baga pana la final, pana in usa?

    Comment


    • Exact. .
      http://www.loganclub.ro/forum/album.php?albumid=910

      Comment


      • @eugenio: Lampile de la pipan le am. Pe fata am pus de portbagaj/torpedo logan iar pe spate lampi usa golf.
        Merci!
        MY CLA

        Comment


        • M-am uitat un pic, si am vazut pe unde ar intra acel cablu in usa.
          Faza e ca gaura acea, sau gaurile(stanga,dreapta) sunt acoperite cu un burete care e lipit bine de tabla, si din gaura pana la burduf, pana sus e o distanta. Cu ce sa ajung eu din gaura pana in burduf? Cu o sarma, prin care ghidez firele?

          Comment


          • Originally posted by VlaD2803 View Post
            M-am uitat un pic, si am vazut pe unde ar intra acel cablu in usa.
            Faza e ca gaura acea, sau gaurile(stanga,dreapta) sunt acoperite cu un burete care e lipit bine de tabla, si din gaura pana la burduf, pana sus e o distanta. Cu ce sa ajung eu din gaura pana in burduf? Cu o sarma, prin care ghidez firele?
            nu sarma, poti sa spargi burduful de cauciuc. cel mai bine "mulgi"unul din firele care deja trec pe acolo in directia care iti permite, spre stalp sau spre portiera, adaugi un nou fir la cel muls si il prinzi cu banda izolatoare, tragi la loc firul muls care va veni cu cel suplimentar si in felul acesta vei avea "sarma"numai buna cu care sa mai tragi si alte fire pe acolo.


            in alta ordine de idei, intrebare pentru cei care au montat lampile de megane pe portiere. doresc si eu 2 bucati pentru portierele din fata. ma intereseaza cine are, ce dimensiuni au lampile, ce tip de fasung pt ce tip de bec au si cat de adanci sunt, ca sa stiu cat va trebui sa gauresc in portiera.
            lampile pot fi de megane sau de golf, imi plac ambele si imi par utile.
            salutare tuturor!
            Last edited by posoro; 24 June 2013, 12:46. Reason: gura-casca

            Comment


            • Nu prea recomand sa tragi asa de firele care trec deja prin acel burduf. Cel mai simplu este cu o tija flexibila de plastic si ceva vaselina. Eu asa folosesc pentru orice burduf prin care am de tras fir.
              GL-22-TOF

              Comment


              • Eu am trecut firele prin acel burduf cu o sarma,indoita la un capat ca sa nu sparg burduful,nu este greu,nu dureaza mult,necesita atentie si rabdare .
                http://www.loganclub.ro/forum/album.php?albumid=910

                Comment


                • lămpile bicolore de Laguna 2 și becuri LED auto
                  .... 15 ml cablu boxe ( roșu-negru) + 4 diode ... scule ... timp și chef de muncă = cam 85% mecanică + 5% lipituri + 10% electrică ...e simplu , nu ?
                  Attached Files

                  Comment


                  • Arata bine , merg odata cu plafoniera?
                    Ce cheder e acela de l-ai pus pe muchia usilor spate si si pe marginea de jos a usilor gata?
                    sigpic
                    !

                    Comment


                    • de la plafonieră

                      Chederul e tipul ce se pune la izolat uși de interior dar e cam greu de găsit pe negru .... da, sunt legate la plafonieră, la firul celui de-al doilea bec de plafonieră, prin spațiul dintre tapițerie și plafon și coborât prin stâlp. O să găsești detalii exacte pe www.tutorialelogan.ro în curând. Va fi pus tutorialul făcut de mine acolo ;)
                      Attached Files

                      Comment


                      • Adica se aprind toate lampile indiferent ce usa e deschisa?
                        Sau se aprind individual doar lampa de pe usa care este deschisa?
                        GL-22-TOF

                        Comment


                        • Si eu am lămpi de laguna 2 în uşi, doar ca pe spate le-am pus putin mai jos. De 3 ani nu am avut nici o bătaie de cap si gust sunt utile. Cheder pe negru din poza de mai sus în braşov se găseşte cam la orice magazin de profil, nu ştiu cum de voi nu prea găsiţi.

                          Sent from HTC EVO 3D using Forum Runner
                          Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                          Comment


                          • daca sunt legate direct la plafoniera si se oprind toate odata, ai muncit degeaba, sincer.

                            Comment


                            • Spunea ceva de 4 diode, deci cred ca se aprind separat la deschiderea usilor.

                              Comment


                              • Cititi in curand pe www.tutorialelogan.ro

                                Vă invit să cititi in curand pe www.tutorialelogan.ro toată descrierea punerii de lămpi în portiere.
                                Fiecare lampă se aprinde la deschiderea ușii pe care se află lampa de portieră deoarece sunt intercalate între (+) de la plafonieră și contactul de ușă.
                                Cheder negru nu se găsește pe oriunde... poate la voi. Am căutat aproape 3 luni în Baia Mare.
                                Last edited by mp74; 5 August 2014, 13:02.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google