Lumini Pe Usi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • cam asa mi-a iesit mie luminile pe usi
    lampile sunt luate dupa un renault megane si sunt jumatete rosii jumatate albe ,,, impreuna cu plafoniera cu 3 locasuri
    lampile se aprind fiecare separat nu toate odata in functie de care usa este deschisa
    Last edited by ioniy; 20 October 2010, 20:03.

    Comment


    • si pozele cu lampile
      Attached Files

      Comment


      • Eu am facut aceeasi treba pe care a prezentat-o SINX pe masina lui SKANDAL. In plus am mai pus module de leduri SMD albastre sub bord si sub scaune fata. Se vede foarte bine. Ledurile au fost cumparate de la ZEXSTAR. MULTUMESC PE ACEASTA CALE lui SINX!!!
        Zambeste! Maine poate fi mai rau...

        Comment


        • @ioniy:
          arata foarte bine lucrarea. firele cum si unde le-ai tras ca se aprinda pentru fiecare usa individual?
          Computer, did we bring batteries?... Computer?...

          Comment


          • Originally posted by MANOLESCU M View Post
            MULTUMESC PE ACEASTA CALE lui SINX!!!
            Placerea este de partea mea... daca mai are cineva vreo nelamurire nu ezitati sa ma contactati pe PM. Intru din ce in ce mai rar pe forum din cauza timpului si asa as raspunde mult mai rapid.

            RESPECT!
            sigpic

            Comment


            • lumini si umbre, utilitatzi si necesitatzi

              exceptional, felicitari! adevarul ca fara luminite nu are farmec
              si eu am 20 benzi cu leduri, de la motor pana la portbagaj si numar
              sunt utile, necesare si da bine!
              lipsa text

              Comment


              • Originally posted by TopCat View Post
                @ioniy:
                arata foarte bine lucrarea. firele cum si unde le-ai tras ca se aprinda pentru fiecare usa individual?
                firele au fost trase prin usa prin mansonul de cauciuc prin prag ,legat la butonul de la usa jos si duse in fata prin prag

                Comment


                • felicitari ai facut o treaba fff buna!

                  Comment


                  • Originally posted by ioniy View Post
                    cam asa mi-a iesit mie luminile pe usi
                    lampile sunt luate dupa un renault megane si sunt jumatete rosii jumatate albe ,,, impreuna cu plafoniera cu 3 locasuri
                    lampile se aprind fiecare separat nu toate odata in functie de care usa este deschisa
                    O mica precizare. Megane-ul nu are lampile asa, jumatate rosii jumatate albe. Acele lampi sunt luate de pe Laguna. La megane sunt integral albe si au alta forma mai ovala, nu sunt asa ascutite
                    Renault Megane 2 2007 Privilege
                    1.5 dci 126 CP

                    Comment


                    • dap asa este

                      Comment


                      • sal de unde ati luat alimentarea

                        Comment


                        • Am luat +12V permanent de la siguranta de pozitie stanga. cea pe care este legat tot ilumnatul interior. Masa este prin butonul de la usa.
                          GL-22-TOF

                          Comment


                          • Cu putina indeminare se pof folosii niste module cu leduri ca aici:

                            Daca o sa-mi permita timpul,saptamina asta montez la mine si revin cu poze.
                            Succes!
                            Programari chei Logan - Resoftare Logan 1.4-1.6 si Solenza 1.4http://www.loganclub.ro/forum/showpo...&postcount=300

                            Comment


                            • Dar tu te-ai gandit cum arata modulele alea pe usi?
                              I HAVE A !sigpic
                              fara linkuri externe in semnatura

                              Comment


                              • .

                                M-am gindit si am montat.Din pacate nu am facut o poza la masina respectiva,dar in momentul in care vine sa-i pun si in plafoniera,oglinzi si portbagaj,o sa-i fac poze din toate unghiurile posibile.
                                Modulul o sa fie pozitionat in oglinzi la fel ca in usi,asigurind lumina linga masina cu usa inchisa,in momentul dezarmarii alarmei.
                                Modulele vin incastrate in fetele de usi(oglinzi),in partea de jos,bagate din interior,nu atasate peste,astfel ca grosimea plasticului capitonajului mascheaza modulul,totul fiind la nivel.Modulul se poate alimenta si din spate,astfel dispar firele aceale care se vad.Dupa cum am spus...trebuie putina indeminare si rabdare.
                                Modulele sint rezistente la apa.
                                Attached Files
                                Last edited by huffy; 24 March 2011, 07:38.
                                Programari chei Logan - Resoftare Logan 1.4-1.6 si Solenza 1.4http://www.loganclub.ro/forum/showpo...&postcount=300

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google