Lumini Pe Usi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Multumesc de raspuns,am sa incerc asa.

    Comment


    • Schema e gandita asa: dioda se pune pe firul de la buton spre uch. Dar rolul ei este sa nu aprinda ledul de pe usa respectiva atunci cand se deschide usa de pe partea cealalta. Asta pentru ca butoanele sunt legate in paralel, si daca se deschide o usa s-ar aprinde ledurile de pe ambele usi stanga / dreapta. Dioda are rolul de a nu pune la masa si ledul de pe usa care este inchisa.
      GL-22-TOF

      Comment


      • Am reusit sa fac montajul, intr-adevar montasem dioda invers.Multumesc daniel liviu,pentru raspuns.

        Comment


        • Salut. Am luat si eu lampi pentru usi ca cea din poza si am de gand sa pun in ele 3 leduri superflux albe de 5mm. Este de ajuns? Fac destula lumina ledurile? Si inca ceva: contactorul din portbagaj la ce pin din uch vine? Cu cele din spate?
          Attached Files
          Nu fac liniute ca nu am cu ce...

          Comment


          • Depinde unde vrei sa pui lampa cu lumina alba. Parerea mea este ca ar merge undeva la 6-8 leduri superflux (daca incap fizic, nu imi dau seama ce dimensiuni are).
            GL-22-TOF

            Comment


            • Incap 6 leduri, dar nu sunt cam multe? O sa faca nocturna pe jos. Vreau sa o pun sub usa, are dimensiunea 2,5/5,5 cm. Dar totusi butonul din portbagaj vine legat in uch impreuna cu usile spate?
              Nu fac liniute ca nu am cu ce...

              Comment


              • iti multumesc bro pt aprecieri!in craiova se gasesc la 30lei 2 buc de lampi de passat,golf,bora etc.!o sa atasez si alte poze cu alte lampi,numai ca acestea sunt albe dar tot din gama VW sunt,numai ca acestea se monteaza sub fata de usa,dar eu o sa le fac cu leduri rosii si o sa le pun in fata de usa!deocamdata am 5buc,dar 2dintre ele sunt deja donate,dar o sa am pt donat,[rimu venit primu servit!am mana lunga pe la dezm;),am o cunostinta si ma lasa printre masini!azi mi-am dotat masina cu niste stergatoare bosch originale VW.....
                sa auzim numai bine si cand fac rost de lampi,ajut pe orice din toata inima!primul va fii bro!
                Am pierdut multe in viata,dar niciodata nu mi-am pierdut respectul fata de cei care-l merita!!

                Comment


                • Alta varianta

                  O alta varianta de lumini in portiere, sunt cele de origine, numite si lampi Lucas, de la Logan. Este montat pe fiecare portiera in parte, cu cate 3 leduri in lampa, cu rele independente, astfel incat sa functioneze doar cand este deschisa portiera......fara a depinde de plafoniera.
                  Alte ideii aici.
                  Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

                  Comment


                  • Daca tot ai mana lunga...

                    Originally posted by pipan View Post
                    iti multumesc bro pt aprecieri!in craiova se gasesc la 30lei 2 buc de lampi de passat,golf,bora etc.!o sa atasez si alte poze cu alte lampi,numai ca acestea sunt albe dar tot din gama VW sunt,numai ca acestea se monteaza sub fata de usa,dar eu o sa le fac cu leduri rosii si o sa le pun in fata de usa!deocamdata am 5buc,dar 2dintre ele sunt deja donate,dar o sa am pt donat,[rimu venit primu servit!am mana lunga pe la dezm;),am o cunostinta si ma lasa printre masini!azi mi-am dotat masina cu niste stergatoare bosch originale VW.....
                    sa auzim numai bine si cand fac rost de lampi,ajut pe orice din toata inima!primul va fii bro!
                    Sal, as vrea si eu niste (adica una buc) de consola levier de viteza Sandero... sa o pun pe Golanul meu. Apropo sunt tot din Craiova.
                    Mersi.

                    Comment


                    • salutare

                      Sunt nou pe aici , este primul mesaj pe care il scriu.Am urmarit si eu ce se discuta si ce se face pe aici si am ramas impresionat de ideile unora
                      Daca pot sa ajut cu ceva, nu ezitati..am cunostinte de electronica si detin doua utilaje CNC de debitare/gravare cu laser

                      Respect

                      Comment


                      • cred ca asa ar arata mai original
                        Attached Files

                        Comment


                        • sorry,nu am asa ceva!avea de ph1,dar s-au epuizat!mai sunt fara spatiu!
                          Am pierdut multe in viata,dar niciodata nu mi-am pierdut respectul fata de cei care-l merita!!

                          Comment


                          • Salut! Am citit si am tot citit!!! Nu reusesc sa introduc firul/firele de la lampi de pe portiera in interior in masina ca sa le leg la plafoniera. Cum ati facut? Trebuie demontat ceva, in afara de fetele de usi, bineinteles???

                            Comment


                            • Firele le tragi prin mansonul de cauciuc, pe unde sunt si cele de la difuzoare si inchidere centralizata. In masina, i dreptul gaurii respective o sa dai de un burete...
                              GL-22-TOF

                              Comment


                              • Multumesc! Am mai insistat si am reusit.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google