Montaj filtru polen in habitaclu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • cauta pe forum si ai sa gasesti si filtre!
    Am pierdut multe in viata,dar niciodata nu mi-am pierdut respectul fata de cei care-l merita!!

    Comment


    • Originally posted by Bogdan20cj View Post
      daca imi pun acest filtru de polen exista pericolul sa intre apa in masina daca trec prin baltile de 20 - 30 cm ce apar mai nou dupa fiecare ploaie la noi in tara? daca pun acest filtru imi elimina mirosul de ulei incins de pe pe blocul motor? .. (la revizie o curs oleaca)
      Gura de aerisire pe unde trage aer aeroterma e situata sub capota, undeva intre stergatoare. Ploaia nu intra. Daca ar intra apa, avand in vedere ca aeroterma e cel mai jos punct din circuitul de climatizare, aceasta ar fi rezervor de apa si ar trebui golita periodic.
      Iar daca vrei sa bagi apa din balti pe acolo, trebuie sa te chinui, minim 1.3 metri adancime de balta.
      Concluzia e ca nu sunt probleme de genul asta, nu-ti fa griji
      Pentru eliminarea mirosurilor, foloseste un filtru cu carbon. Diferenta de pret e mai mare dar are dezavantajul ca e mai putin rezistent si se imbacseste mai repede.
      sigpic
      ^Logan turbat (WIP)^

      Comment


      • cand ma fost ultima oara in service ul dacia din turda mi-au spus ca la ei se monteaza filtrul contra sumei de 170 ron,asa au primit dispozitie de la pitesti

        Comment


        • numai 170 ron .. wow ce ieftin ) incredibil, oare fac un adevarat studiu de fezabilitate si proiecte in banii astia .. or probabil lucreaza numai inginerii.. au cei de la dacia niste preturi de cazi pe spate..

          cu banii astia iti pui filtru si aproape iti faci plinul

          Comment


          • eu am crezut ca e bun pretul dar cand am citit pe forum.....de asta am scarba de service ul dacia si am preferat sa pierd un an din garantie dar sa schimb distributia la alt service,numai dacia sa nu fie,am iesit si mult mai ieftin si seriozitatea nici nu se compara la un service particular serios,la fel,am avut o problema ce trebuia rezolvata pe casco,puteam duce masina la dacia,dar am preferat alt service particular si sunt foarte multumit de reparatie,uite asa pierd clienti ,inplicit bani destul de multi,deja au inceput sa de afara la turda din ce stiu eu,si sa va dau un exemplu,socul meu are logan mcv alb si a avut lovita o usa din spate,a dus-o la dacia si cand a fost gata masina a avut surpriza sa vada ca nici macar nuanta de alb nu au fost in stare sa o scoata,era diferenta mare,o adevarata rusine pentru dacia,apoi a dus-o la un serive particular si in doua zile a avut masina perfect vopsita,bineinteles ca datorita lacului nou tot se vede o anumita deosebire dar era parfum pe langa ceea ce facusera cei de la dacia turda,sunt niste incompetenti

            Comment


            • am un prieten cu un 1,4 laureat culoare blue navy din luna 03.2010 si vrind sa faca un retus cu vopsea la dacia service deva,au zis ca ei nu aau stiut ca se fabrica culoarea asta la dacia . masina este luata de la ei.

              Comment


              • si eu am avut o problema la masina .. am fost in cluj, am sunat la dacia hotline sau cum s-o numi .. si rezultatul a fost zero.. in dej nu m-am mai dus ca doar "datorita" lor am avut de lucru si m-am dus la un service privat si de atunci numai la privat merg ... macar stiu ca se lucreaza cum trebuie .. nu imi raman piese la montaj... noroc ca am fost pe faza si langa mecanic si am verficat cu ochii mei piesa inainte de montaj..

                si criza asta e buna la ceva.. noi poate o sa avem servicii mai bune si mai ieftine ..

                Originally posted by ady71 View Post
                am un prieten cu un 1,4 laureat culoare blue navy din luna 03.2010 si vrind sa faca un retus cu vopsea la dacia service deva,au zis ca ei nu aau stiut ca se fabrica culoarea asta la dacia . masina este luata de la ei.
                poate nu le-a spus ca dacia se fabrica la pitesti.. aici ori e rea vointa ori marketingul de la dacia este de culoarea ursului ) poate ar trebui sa citeasca cineva de la dacia acest forum ca sa nu isi

                Originally posted by Bogdan20cj View Post
                si eu am avut o problema la masina .. am fost in cluj, am sunat la dacia hotline sau cum s-o numi .. si rezultatul a fost zero.. in dej nu m-am mai dus ca doar "datorita" lor am avut de lucru si m-am dus la un service privat si de atunci numai la privat merg ... macar stiu ca se lucreaza cum trebuie .. nu imi raman piese la montaj... noroc ca am fost pe faza si langa mecanic si am verficat cu ochii mei piesa inainte de montaj..

                si criza asta e buna la ceva.. noi poate o sa avem servicii mai bune si mai ieftine ..



                poate nu le-a spus ca dacia se fabrica la pitesti.. aici ori e rea vointa ori marketingul de la dacia este de culoarea ursului ) poate ar trebui sa citeasca cineva de la dacia acest forum ca sa nu isi
                scuze pt off topic..
                Last edited by Bogdan20cj; 28 July 2010, 21:30. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • filtrele de polen valeo pt logan se fabrica la Timisoara,inclusiv aparatorile de noroi,manere,protectie aripa [alea late]

                  Comment


                  • Unde, la ce fabrică?

                    Comment


                    • @tedugoromania: sunt vreo doua firme franceze care fac diferite componente din plastic / aluminiu pentru Dacia, prin tehnica de injectie in matrite. Una din ele e incolo dupa Azur, pe platforma Buziasului, cam pe unde se intalneste cerul cu pamantul. Am fost la ei o data. Acolo fabrica: levierele de deschis usile din interior (plastic / aluminiu), borcanele de frana, servo, antigel si spalator de parbriz, ornamentul de pe consola centrala, cutiile de plastic din compartimentul motor, ornamentele de la difuzoarele de aer si urmau sa-si diversifice productia prin transferul de produse de la o firma similara ce trebuia sa se inchida.
                      The future is already here - it's just not very evenly distributed. - W. Gibson

                      Comment


                      • dupa ce faci sensu in buziasulu nu te duci spre mosnita si mai mergi putin si pe urma in dreapta.aia de la azur se numeste cuttier.fabrica si pt renault.am fost in franta la fabrica.si aparatorile tot pe buziasului se fabrica,dar nu vrea sa-mi zica ala care mi-a adus unde este

                        Comment


                        • OK!
                          Am înțeles
                          Mersi pentru informație!

                          Comment


                          • daca gasesti la un pret bun sa ma anunti si pe mine

                            Comment


                            • sau la hypermarket dedeman ca am inteles ca au deschis si la timisoara...gasesti la 25,6 lei (fara carbon)
                              Ratacit in spatiu...

                              Comment


                              • Salut vreau si eu sa montez filtru de polen pe Loganul Facelift model 2009 chestia e ca nu inteleg unde se baga si cum se deface am urmarit tutorialul http://www.youtube.com/watch?v=wGFaOvtWZG0 asta dar la mine arata altfel acolo daca nu ma insel ca in poza de mai jos si banuiesc ca nu mai trebuie taiat!. Deci imi poate da si mie cineva un link cu un tutorial sau un topic in care a facut cineva operatiunea asta si a descris-o pe un logan facelift model nou?
                                Attached Files

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google