Montaj filtru polen in habitaclu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • WTF? poxilina? a tinut? eu inca nu am mers sa rezolv problema ca a fost iarna si nu am avut nevoie de el. dar vreau sa ma duc in curand. am cumparat vaporizatorul de la dezmembrari. acu, partea cu montatul e mai nasoala din cate am inteles, ca trebuie dat jos tot bordul si cam rupe la bani, dar vine primavara-vara si trebuie AC...Ai mai fost, ai mai rezolvat ceva?

    Comment


    • Am si eu montat de ceva vreme filtru de polen (MANN 45 lei) dupa mine unu a meritat....dar cel mai mare efort nu a fost la taiat si montat filtrul a fost la curatarea tuburilor alea erau "infecte"....se cunoaste diferenta acum sterg bordul o data la 5-6 zile nu la 2 zile cum trebuia sa il sterg cand nu aveam filtru.

      Comment


      • Stiind ca se apropie revizia si avand in minte sa pun si eu filtru de habitaclu,m-am uitat in urma cu cateva minute acolo,si nu stiu ce sa spun...are sau nu filtru?

        PS: Niciodata nu am avut probleme cu praful/frunze/alte nebunii,din cauza asta nu m-am agitat sa montez mai devreme.
        PS2: Este vorba de PH2 Laureate.
        Attached Files

        Comment


        • Scoate filtrul de acolo, ridica de acel "cioc" din partea de jos. Filtrul trebuie sa iasa usor indoit. E posibil sa fie nevoie sa fie inlocuit, curatat buzunarul cartusului.

          Nu a fost masina ta de la inceput?

          P.S. Acum inteleg ca e posibil sa o fi cumparat-o asa. Executa, please, o poza a locasului, fara element filtrant.
          Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

          Comment


          • Am primit mesaj de la Dacia.Monteaza filtru de habitaclu cu 59 lei filtru + manopera!A fost cineva?
            CT-97-VIPsigpic

            Comment


            • Am ridicat de jos in sus,s-a desprins foarte usor !
              Tot respectul pentru Dacia pentru ca au montat acest filtru!

              Cam asa arata dupa 11 luni, 8300 de km . Au fost cateva frunzulite,le-am aspirat de acolo.
              L-am scuturat si aspirat,dar o sa il si schimb.Cred ca voi comanda unul cu carbon de la Tudor,majoritatea care a cumparat de la el fiind multumita.

              77sky - masina am luat-o de noua si nu m-a interesat sa umblu pe acolo pana acum.
              Attached Files

              Comment


              • salut

                Originally posted by santo View Post
                Am primit mesaj de la Dacia.Monteaza filtru de habitaclu cu 59 lei filtru + manopera!A fost cineva?
                eu am montat anul trecut 60+40 manopera

                Comment


                • am montat eu azi filtru habitaclu..m-am dus in urma mesajului primit de la dacia..totul a durat 20 min..filtru motrio + manopera..59 lei

                  Comment


                  • Originally posted by gimy View Post
                    am montat eu azi filtru habitaclu..m-am dus in urma mesajului primit de la dacia..totul a durat 20 min..filtru motrio + manopera..59 lei
                    Si eu am fost in service pt oferta asta dar mi s-a spus ca este doar pt schimbare (lacas deja decupat!). Am platit 100 Ron pt decupare + filtru.

                    "PACHET SCHIMBARE FILTRU DE POLEN
                    Pachetul cuprinde filtrul de polen +manopera+TVA
                    Pret pachet 59 lei cu TVA"

                    - text luat de pe site-ul service-ului la care am fost.

                    Comment


                    • Si eu tot ieri am montat la Dacia si oferta era doar daca aveam decupajul facut. Am mai platit 80 si ceva de lei pentru decupare

                      Comment


                      • De 100 de lei iti iei o naveta de bere + filtru + injuraturile de rigoare si decupezi singur...ramai si cu bani in plus. Mai nasol e daca ai AC ca poti sa perforezi vaporizatorul, daca nu esti atent sau atehnic.
                        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                        Comment


                        • eu nu aveam decupajul ala..dar si-au calcat ei pe inima si mi-au facut totul in banii aia din oferta..intr-adevar si mie mi-au zis faza cu montat doar pentru cele care au deja decupat locasul..in cele din urma s-a rezolvat doar cu 60 lei.

                          Comment


                          • haleluia!!!!!!
                            aoleu nu mai pot, m-am rasucit pe toate partile, dar pana la urma am reusit. am inceput cu un cutter, care se pare ca nu e suficient pentru a dovedi plasticul frantuzesc! dupa care am dat cu o bormasina (la suprafata )pe tot conturul capacului, ca sa fragezesc un pic plasticul. apoi am dat cu cutterul iar! dar de frica am dat doar pe laturile alea 3 care nu erau cu vestitul vaporizator. in fine cele 3 laturi sunt taiate, a ramas ultima. ce sa fac? noroc ca a venit colegu,a tras de capac si s-a rupt imediat si a 4-a latura, ca altfel mai stateam pe langa el filtrul s-a potrivit la fix, dupa 2 ore
                            Last edited by mcornel; 6 May 2011, 14:48.

                            Comment


                            • Eu ma repet
                              Cea mai simpla metoda este: scaun demontat, taiere cu un ciocan de lipit, varf latut, de cca 45 W.
                              Termen? Cca 15 minute (cu finalizare de operatiune).
                              Nu sunt la primul operat...

                              Cutter-ul mi se pare belicos pt acea zona si dificil de taiat cu el, mai sare si lama pe unde nu vrei
                              Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

                              Comment


                              • Pt. a taia mai usor cu cutterul, ii puteti incalzi lama la o bricheta... putin, cat sa patrunda mai usor in "plasticul frantuzesc".
                                If it ain't broke, don't fix it!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google