Schimbarea Becurilor Din Butoane

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    am pus si eu dar rosii se vad ok, voi pune si poze. sarbatori fericite tuturor.

    Comment


    • #47
      am lsat si eu plasticele in butoane dar la butonul de inchidere usi parca vede prea tare

      Comment


      • #48
        resistenta trebuie pusa la + sau la - ?

        Comment


        • #49
          Nu conteaza unde pui rezistenta. Poti pune si la + si la -.
          I HAVE A !sigpic
          fara linkuri externe in semnatura

          Comment


          • #50
            eu am un program ce calculeaza si rezist e totdeauna la - pusa, asa zice programul asa zic si eu

            Comment


            • #51
              Iti zic eu ca ii totuna unde e pusa.
              I HAVE A !sigpic
              fara linkuri externe in semnatura

              Comment


              • #52
                baieti eu am pus leduri albe dar butoanele tot rosii se vedea, se sterge cu ceva decolorant cumva?
                sigpic

                Comment


                • #53
                  Ai scos din butoane plasticile ale galbene in care era becul? Daca nu scoate-l.
                  I HAVE A !sigpic
                  fara linkuri externe in semnatura

                  Comment


                  • #54
                    le.am scos, am pus led alb clar si prin buton se vedea galbui, si am preferat sa pun ledurii rosii (cate 2 in fiecare buton)
                    sigpic

                    Comment


                    • #55
                      Si eu am citit si ascultat sfaturile voastre si am schimbat becurile cu leduri albastre.A fost un pic mai greu deoarece al meu este ph2 si toate sunt mai mici si mai ingramadite , dar m-am descurcat.[IMG][IMG][IMG][IMG][IMG][/IMG][/IMG][/IMG][/IMG][/IMG]
                      sigpic
                      http://www.loganclub.ro/forum/nt_16_mic-t38412.html

                      Comment


                      • #56
                        bun topicul asta mai ales ptr cei ce vor sa puna leduri si nu stiu cum si unde se afla becurile ,...o sa-mi pun si eu ca tare vreau
                        sigpic

                        Comment


                        • #57
                          multumesc ,tuturor care si-au exprimat o idee aici,asa am reusit si eu sa schimb becurile de la consola cu leduri,am folosit leduri de 12 v fara rezistaenta de 1k,bineneteles,nu prea le-am asezat eu bine din prima dar retusuri se vor face si atunci o sa postez si poze
                          sigpic

                          Comment


                          • #59
                            Mai adauga si ledurile rosii pentru ace, si un led rosu + separare lumina pentru turometru si e ok.
                            La climatizare parca nu e albastru curat. La Ph 2 nici eu nu am reusit sa curat portocaliul de pe spatele foliei. Si "live" se vede tot mov la climatizare sau e albastru?
                            GL-22-TOF

                            Comment


                            • #60
                              La tonometru trebuia sa las ledul original sau sa il schimb cu unul alb sau rosu , dar nu ma deranjeaza ca nu se vede ce e rosu.La ace nu am ce le face poate doar sa curat vopseaua de pe ele.Climatizarea e facuta cu albastru (in afara de partea de incalzire care e cu alb)si nu prea am putut sa le asez prea bine ca sunt inghesuite.cred ca se vad mai mult mov si din cauza aparatului foto.Se vede foarte bine noaptea.
                              sigpic
                              http://www.loganclub.ro/forum/nt_16_mic-t38412.html

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google