Schimbarea Becurilor Din Butoane

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Am si eu o intrebare pentru avarie se foloseste led rosu?
    sigpic

    Comment


    • #62
      eu unul la avarie nu l-am schimbat. nu stiu altii daca au facut-o.
      sigpic
      http://www.loganclub.ro/forum/nt_16_mic-t38412.html

      Comment


      • #63
        la avarie eu am pus led rosu, am gasit leduri cu soclu identic ca becul de acolo, deci nu a mai trebuit nici o improvizatie, doar l.am scos si am pus ledul
        sigpic

        Comment


        • #64
          si lumineaza mai intens decat becul stok? la punerea avarilor sa inteleg ca nu isi mareste intensitatea decat licare si atat? ce denumire are acel soclu care se potriveste.

          Comment


          • #65
            Din cate stiu parca becul este cu soclu tip T5, la fel ca la panoul de climatizare.
            GL-22-TOF

            Comment


            • #66
              parca t5 se numeste, si da lumineaza mai bine si mai rosu si la intensitate maxima cu avaria oprita, iar cand pui avaria doar licare, nu mai creste in intensitate
              leduri am gasit la un magazin mai "rasarit" 5 bucati la set, 30 lei setul, sunt leduri pentru bord (la masinile putin mai vechi)
              sigpic

              Comment


              • #67
                merci pt raspunsuri,o sa incerc sa vad daca gasesc asa ceva pe la mine prin zona, butonu de avarie e capsulat grav? sa stiu ce ciocan sa folosesc

                Comment


                • #68
                  Nu e capsulat prea tare, e pe cleme, il scoti din consola, vezi ca nu iese usor ca celelalte, are niste cleme si pe acolo, apoi pur si simplu tragi de "ciuperca" si a iesit, becul se scoate la fel prin tragere
                  sigpic

                  Comment


                  • #69
                    nicule unde ai gasit astfel de becuri rosii?
                    sigpic
                    http://www.loganclub.ro/forum/nt_16_mic-t38412.html

                    Comment


                    • #70
                      gata am rezolvat treaba, am luat 2 leduri T5 rosii la set, unu la avarie celalalt la bricheta, ms mult.
                      cel de la consola de climatizare e tot t5 sau alt tip? Iar cele de la butoane ce fel de becuri sunt(acolo am leduri)

                      Comment


                      • #71
                        la un magazin de piese la mine in zona, sunt 5 intr.un ambalaj, cu soclu de culoare rosie, si am mai vazut si prin vitan, dar se gasesc si pe net, uite aici de exemplu

                        becul de la climatizare e tot t5
                        Last edited by nicu_rcn; 16 February 2011, 21:34. Reason: Automerged Doublepost
                        sigpic

                        Comment


                        • #72
                          merci pentru pont! de mult le cautam.
                          sigpic
                          http://www.loganclub.ro/forum/nt_16_mic-t38412.html

                          Comment


                          • #73
                            n.ai pentru ce, daca mai ai nevoie de informatii, intreaba fara ezitare
                            sigpic

                            Comment


                            • #74
                              la climatizare e unul mia mare putin ca la bricheta da nu stiu exact cum i zice

                              Comment


                              • #75
                                Salut. Mi se arsesera si mie becurile din 3 butoane de pe consola si le-am schimbat cu leduri powerflux albe si chiar au iesit foarte bine, parerea mea.(recomand Zextar; foarte ieftini). Acum, ma batea gandul sa modific luminile in tot interiorul, la climatizare pare foarte simplu, dar mi-e frica de cablurile de comanda, dar tot o sa ma apuc de ea, dar la ceasuri e mai complicat un pic; nu stiu care exact sunt smd-urile care dau lumina ceasurilor si acelor. Cumva cele 3 din jurul acelor? sau altele de mai jos. As vrea sa schimb doar lumina, nu ma deranjeaza culoarea celorlalte becuri (semnal, faza scurta, faza lunga....etc...). Deci, daca stie cineva care din leduri da lumina ceasurilor sai a acelor, va rog sa imi raspundeti. Multumesc anticipat si voi reveni cu poze la butoanele din bord.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google