Schimbarea Becurilor Din Butoane

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Desi cred ca sa discutat cam tot ce se poate, despre schimbatul becului/led-ului..etc din bord, postez si eu cateva poze, poate sunt si altii, care vor sa se mai inspire....
    Led-urile sunt SMD-uri Blue-Ice....la 3 led-uri legate in serie, am pus o rezistenta de 900 k...estetic, nu imi place cum a iesit, dar efectul dupa ce montezi butoanele si climatizarea, e mai mult decat ok....in sfarsit ai "senzatia" ca esti intr-o alta masina, fabricata in tarile unde apa calda curge si la 01 noaptea... :-)
    Attached Files

    Comment


    • Salut, ce parere aveti se merita sa pun cate un led de 3 sau 5 mm in fiecare buton? va fi ok sau mai bn le las stock?
      HD-87-DLR

      Comment


      • poti sa pui leduri de 3 sau de 5 mm darparerea mea este sa pui leduri smd
        deoarece au dispersia mult mai buna la mine nu prea mi-a placut cum mi-a iesit
        cu leduri normale si cred ca am sa le schimb cu smd-uri
        sigpic
        http://www.loganclub.ro/forum/nt_16_mic-t38412.html

        Comment


        • Sau poti incerca cu leduri superflux (piranha). Eu pentru moment sunt foarte multumit de superflux in butoanele din comanda de geamuri. Este foarte posibil, ca baietii, fiind mai experimentati sa aiba dreptate, si sa se vada mai bine cu SMD.

          Comment


          • Cu SMD se vad cel mai bine.
            I HAVE A !sigpic
            fara linkuri externe in semnatura

            Comment


            • Originally posted by raul_87 View Post
              Salut, ce parere aveti se merita sa pun cate un led de 3 sau 5 mm in fiecare buton? va fi ok sau mai bn le las stock?
              eu recomand SMD....

              Comment


              • leduri de 5 mm nu intra in butoanele de inchidere si dezaburire ...
                eu am de 5 mm la geamuri si de 3mm la dezaburire si inchidere
                sigpicFGA-ul meu ... http://www.loganclub.ro/forum/tr_93_...9.html?t=25709

                Comment


                • @danic - La BMW e tot portocaliu spre exemplu asa ca partea cu masina fabricata in tarile cu apa calda la 01 noaptea...cade!
                  Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
                  Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

                  Comment


                  • Eh...am zis si eu asa....intelegi tu...aia sunt mai conservatori.

                    Comment


                    • Hai sa activez un pic topicul.

                      Becul din butonul meu cu impuls n-are soclu d-ala galben, masina fiind un Laureate din 2005. Cred ca-i lipit direct pe circuit, azi ma uitam cu un prieten dar n-aveam timp asa ca l-am pus la loc fara sa-l mai mesteresc.
                      A schimbat cineva asemenea bec? Nu cu un led, ci cu un bec identic.

                      Comment


                      • Cu bec nu dar cu led da.
                        I HAVE A !sigpic
                        fara linkuri externe in semnatura

                        Comment


                        • Daca se poate, imi puteti spune cum pot pune un led, smd, la un buton cu impuls....????.sparg becul pur si simplu, apoi lipesc led-ul si gata ????
                          Merci.
                          Ps. Butonul are 5 papuci care ar fii plusul pt. bec/led ??? pt. ca as pune rezistenta direct pe fir....

                          Comment


                          • Vezi ca ai raspunsul in celalalt topic. Nu mai posta acelasi lucru in 2 locuri diferite...
                            GL-22-TOF

                            Comment


                            • Merci daniel....dar exista 2 topicuri cam la fel am scris prima data pe 1 topic apoi l-am vazut si pe celalant.....

                              Comment


                              • mr.K si danic eu am pus smd in buton cuimpuls e foarte simplu, trebuie sa te uiti pe placa sa vezi unde e lipit becul, undeva la mijloc in stanga e masa parca si sus in dreapta e plusul cu un aparat de masura e mai usor daca nu iti voi trimite niste poze : )

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google