Schimbarea Becurilor Din Butoane

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Da, alea sunt superflux(piranha), mie mi sa parut mai simplu, ca aveau picioruse mai lungi si eu am o scula.... de-o seama cu bunicu' :d. Probabil mai tarziu voi trece la smd, momentan sunt multumit de ce a iesit. Este adevarat, la climatizare ma asteptam sa muncesc mai putin si sa iasa mult mai bine, in schimb, a durat destul de mult si nu a iesit cum ma asteptam, in comparatie cu ceasurile.

    Comment


    • #92
      Mersi de ajutor! O sa ma apuc de mesterit!
      ubi concordia ibi victoria

      Comment


      • #93
        felie.... nu stiu exact ce marime au dar cred ca x@by are dreptate
        eu am folosit niste leduri mult mai mici ca marime (de alea am gasit)
        si nu am probleme
        doar m-am chinuit mai mult
        sigpic
        http://www.loganclub.ro/forum/nt_16_mic-t38412.html

        Comment


        • #94
          Normal ca am dreptate ca doar le-am schimbat si la mine.
          I HAVE A !sigpic
          fara linkuri externe in semnatura

          Comment


          • #95
            va salut, eu am pe fata butoane cu impuls originale si nu stiu sa le fac pentru ca este spatiu foarte mic..imi puteti da niste sfaturi?multumesc
            Taria unui barbat nu consta in a iubi mai multe femei….ci in a ramane fidel unei singure femei

            Comment


            • #96
              Da, pui leduri smd, intrerupi circuitul de pe placa pe + si pui rezistenta.
              GL-22-TOF

              Comment


              • #97
                eu am facut asa http://www.loganclub.ro/forum/showpo...&postcount=252
                am spart becu cu un patent am izolat zona apoi am pus un led piranha cu rezistenta
                low....&.....slow

                Comment


                • #98
                  Voi asa tare va complicati.
                  I HAVE A !sigpic
                  fara linkuri externe in semnatura

                  Comment


                  • #99
                    Eu am spart becul, care oricum nu mergea, am cositorit firicelele ce au ramas din el si apoi am pus led direct pe firicelele respective. Bafta.

                    Comment


                    • Ziua buna. Eu am rezolvat becurile din butoane mult mai simplu si mai ieftin. Dintr-un furtun luminos am scos becurile (32 bucati). Am desfacut butoanele, am scos becurile arse si le-am inlocuit cu 2 beculete din furtun legate in serie. Nu aveti nevoie de pistol de lipit pt ca beculetele au picioare lungi. Dintr-un metru de furtun (3 Ron) reparati 16 butoane. Eu am pus becuri verzi la geamuri si portocalii la dezaburire si inchiderea centralizata

                      Comment


                      • Da, dar daca tot faci lipituri, cred ca ledul da alt efect. Bafta la mesterit.

                        Comment


                        • Decat sa "strici" furtunul luminos si sa folosesti niste becuri care nu sunt gandite pentru vibratii si in timp este posibil sa se scuture filamentul mai bine folosesti un set de becuri de consola: http://www.daciashop.ro/becuri-auto/set-becuri-consola
                          Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
                          Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

                          Comment


                          • eu am pe masina si v-as recomanda becuri SMD pt butoane

                            Comment


                            • si eu tot smd recomand ,,;;si au o dispersie a luminii mult mai buna

                              Comment


                              • Becuri SMD...poate LED-uri SMD
                                Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
                                Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google