Fotbal

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Apararea probabila a lui Dinamo in meciul cu Vaslui va fi: Pulhac- Moti- Scarlatache si Rus retras de la mijloc.
    Nu e meci de ratat, trebuie sa-i vad pe coloratii aia de la Vaslui cum se distreaza cu asemenea aparare. In afara de Rus care a mai jucat fundas dreapta binisor si-l ajuta si viteza, restul vor avea mari dificultati, cred.

    Comment


    • CS Mioveni-Pandurii Tg. Jiu X
      Concordia-U Cluj 2
      Sibiu-Sportul 2
      Astra -Tg. Mureş 1
      FC Brasov-Rapid 1
      Dinamo-FC Vaslui 2
      Ceahlaul-Petrolul 1
      CFR Cluj-Otelul x
      Steaua-Gaz Metan 1
      My ride

      Comment


      • Originally posted by mr.K View Post
        Apararea probabila a lui Dinamo in meciul cu Vaslui va fi: Pulhac- Moti- Scarlatache si Rus retras de la mijloc.
        Nu e meci de ratat, trebuie sa-i vad pe coloratii aia de la Vaslui cum se distreaza cu asemenea aparare. In afara de Rus care a mai jucat fundas dreapta binisor si-l ajuta si viteza, restul vor avea mari dificultati, cred.

        Poate se mobilizeaza si fac un meci bun (sper si eu) ... Las ca il baga pe Platini si la da la gioale de nu mai au curaj sa atace ))

        Asta e altul care l-au adus ca sa aiba pe cine da afara ...
        sigpic

        Comment


        • E o afacere la mijloc si cu Platini ala, nu l-au luat de fotbalist, sunt sigur.
          Dreaqu sa-i ia, ca m-am saturat. Mi-a ajuns aseara ca a jucat Tatu, doar pentru ca asa a vrut Jiji.

          Comment


          • Nu am sa inteleg cum pot unii sa afirme ca Steaua a stat capra, berbec sau melc in fata celor de la Mures, postand "hahaha-uri" sau "jenant" sau mai stiu eu ce...cand echipa sustinuta de ei a facut egal cu o echipa a Otelului care pe langa faptul ca nu e Barcelona au si uitat ce inseamna victoria in ultima perioada.
            Intradevar cu 11 metri neacordat sau cu mingi dezumflate Steaua trebuia sa castige meciul si daca jucau cu minge de baschet sau de footboll american. Din neferice am pierdut dar vor urma si alte meciur atat pentru Steaua cat si pentru alte echipe de "valoare" din football-ul romanesc. Concluzia, ca echipele Dinamo, CFR sau ETC sunt de valoare am tras-o, in urma comentariilor unora de pe aici nicidecum in urma rezultatelor notabile obtinute de acestea prin competitiile europene sau in urma jocului minunat practicat de acestea in liga lu'costica brutaru'- stiti voi ...costica la brutarie sau a lui nasu'.
            Last edited by Mr.Sebi; 23 March 2012, 14:20.
            My ride

            Comment


            • Steaua are nevoie de antrenor, trebuie sa recunosti. Nu merge doar cu inima.
              Imi pare rau de Ilie, dar Grigoras, dintr-un lot mult mai subtire a facut o echipa.
              O sa zici ca Stan mai are nevoie de timp. Poate ar merita. Dar cred ca mai pierdem un sezon, ciobanul il va da afara oricum in toamna, cand nu va avea rezultate.

              Asa, ca si idee. Aseara se stia ca FCM va sta in aparare cu toaat echipa si ei incercau pe jos. Un Machado plus un Nikolic in careu si niste centrari bune de pe aripi, ar fi facut nu ravagii, dar macar erau mai multe sanse.
              Bine ca am avut 2 inchizatori, ca aia zburadau pe margini, n-aveau treaba cu Bourceanu si Bicfalvi.

              Asa putin cum ma pricep eu, ca nu-s om de fotbal, da' ma mai uit si eu pe la cum joaca altii afara si cum se adapteaza la stilul echipelor mici.
              Last edited by mr.K; 23 March 2012, 14:25.

              Comment


              • cu exceptia lui protasov, zenga si a lui olaroiu steaua nu a avut antrenori de calitate. daca Jiji ar fi capabil ar da multi bani pe un antrenor de clasa care ar putea face performante cu jucatori din clasa medie, cum a facut petrecu la urziceni, si pertotal ar cheltui tot atat sau poate chiar mai putin si ar castica mai mult...dar atat timp cat jucatorii si antrenorii nu produc blana si branza patronul actual nu va face nimic notabil. nu ai cum sa faci performanta in sport daca tu gandesti ca intr-o afacere agrozootehnica. cat despre tatu...nu vad decat o calitate la baiatul asta...alearga artistic...are o tinuta frumoasa in timpul cureslor ce le face pe teren...daca ar fi la hollywood ar da ceata la multi animatori de pe acolo.
                consider ca tatu, tatarusanu si fratii costea nu au ce cauta in lotul stelei
                My ride

                Comment


                • @Mister

                  Iti impartasesc parerea. Tg. Mures a jucat 5-4-1, era o imbulzeala teribila in fata portii. Se tot insista cu Tatu dar eu nu-l vad bun la nimic.
                  Nu pune osu', se face ca dribleaza, nu arata ca este bataios. Imi pare ca are multe carente.

                  In conditiile in care stiai ca astia joaca cu dosu-n poarta de ce mama dracului mai bagi 2 inchizatori pe teren? Sa sparga seminte impreuna sau ce?
                  Este clar o greseala de antrenorat!

                  Si inca ceva, pe-ala care a inventat moda asta cu 2 inchizatori l-as impusca! Parca au luat-o toti razna!

                  Antrenorul roman prin introducerea in teren a 2 ciobani nu face decat sa distruga jocul. Prostia maxima imi pare ca nu se intreaba si ei, bah, eu distrug da' cu ce dumnezeii mamii mele mai construiesc?

                  Singurul care a aratat clasa de joc ofensiv la Steaua a fost Protasov!
                  9! 9! 9!
                  sigpic

                  Comment


                  • Protasov.
                    Pacat ca a plecat. Cred ca Steaua castiga campionatul 3-4 ani consecutiv. Plus ca pe ala il durea in basca de ce zicea ciobanul. La inceput a avut cateva meciuri cu rezultate nasoale , ciobanul lua foc iar Protasov la conferinta de presa explica ce n-a mers la echipa, cand rahatii de reporteri il intrebau ce parere are de ce a zis Gigi.
                    Voi ati auzit vreodata vreo intrebare a vreunui reporter catre Mourinho sau Guardiola, legat de ce parere au ca ar fi zis ceva presedintele clubului? Eu nu.
                    Gigi a sarit calul aseara pe toate posturile.
                    Da, lovitura din care s-a marcat golul a fost gratuit acordata. Dar asta nu-l scuza pe Tatarusanu care a respins mingea mai prost decat mine care n-am jucat portar in viata mea, nici in curtea scolii.
                    Last edited by mr.K; 23 March 2012, 14:36.

                    Comment


                    • Iar tiganu ala de kirita, nu e decat maimutoi aiurit care mai ciupeste niste bani. Camataru dreacu!
                      9! 9! 9!
                      sigpic

                      Comment


                      • nu`l aveti ma pe becali antrenor ?

                        Comment


                        • Ce aveti cu Kirita ma? A jucat f bine aseara. Pacat ca l-au tinut aia, mi-ar fii placut sa ii incarce bateriile lui dodel = ))

                          Sebi tu zici ca ai vostri au jucat bine aseara?? Pai ce ocazii si-au facut? Suturi de la 30 de metri? Aici nu fac comparatie cu ai mei, care sunt praf toti si doar discutam comentariul tau.
                          sigpic

                          Comment


                          • kirita e recunoscut pe-aci prin Colentina ca fiind un camatar si legaturi super dubioase cu lumea interlopa. FYI. Chestia cu fotbalul cred ca este decat de fatada asa.....

                            Cand s-a iscat scandalul a venit el sa dreaga el, sa faca el, sa nu stiu ce. Apucaturi de macaronar si tigan imputit!
                            9! 9! 9!
                            sigpic

                            Comment


                            • nu am afirmat ca Steaua a jucat bine aseara. Aseara din nefericire nu a jucat nimic. Eu am afirmat ca ar fi trebuit sa profite de rezultatele adversarelor si s-ar fi impus un joc care sa le aduca victoria si daca jucau cu un ou de strut in loc de minge.
                              My ride

                              Comment


                              • Ei, vedem in continuare. Daca echipa poate, vor face puncte si vor invata din meciul de aseara.
                                Era si o delasare, prea multe etape fara infrangere, toti ceilalti se impiedicasera deja....s-au crezut la adapost. Tipic romanesc.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google