Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Colegul se refera la cum stii cand ajunge temperatura la parametrii optimi (spre ex. cum spunea el, avea termostatul stricat pe deschis si nu se mai incalzea motorul). Ca daca temperatura creste prea mult se aprinde ceva prin bord si mai apoi sub capota cum spunea razvan.

    Comment


    • Folosești:

      1 termometru via OBD stand alone
      2 smartphone +elm327
      3 medianav+menavrus și soft obd (asta apropo de navigatie mai scumpă cu ieșiri de subwoofer)
      4 pui TdB de Clio4, tot fără ceas de apă dar cu martor albastru de apă sub 50C
      5 cumperi altă mașină cu ceas de apă

      Originally posted by panselin4 View Post
      plafoniera fata cu 3 becuri are 15w, si cea din portbagaj are 5w, adica 20w nu? inseamna ca o plafoniera suplimentara cu un bec adica 25w total este ok, este sub 30w consumul, se poate monta chiar o plafoniera suplimentara cu 2 becuri si asa se ajunge la 30w, care nu trebuie depasiti
      Pe scheme orice Renault X52 are 25w, 15w plafonieră, 5w portbagaj și 5w torpedou.
      Last edited by t0rquemada; 23 February 2016, 23:07. Reason: Automerged Doublepost
      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

      Comment


      • Originally posted by dangun03 View Post
        Colegul se refera la cum stii cand ajunge temperatura la parametrii optimi (spre ex. cum spunea el, avea termostatul stricat pe deschis si nu se mai incalzea motorul). Ca daca temperatura creste prea mult se aprinde ceva prin bord si mai apoi sub capota cum spunea razvan.
        Indicator (LED rosu) de supratemperatura exista, Colegul dr_p a modificat, "desfacut CB" si a montat un LED albastru langa cel rosu pt a indica temperatura minima (parca 80grd).
        „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

        Comment


        • Pe scheme orice Renault X52 are 25w, 15w plafonieră, 5w portbagaj și 5w torpedou.[/QUOTE]


          La renault, dar loganul 2 are doar 15w plafoniera(cel cu 3 becuri), si 5 w la portbagaj, lipseste lumina in torpedou( au doar care au montat ei, cum am facut si eu)
          Deci noi avem 20w si mai putem monta suplimentar inca 10w, adica o plafoniera cu 2 becuri, fara sa cauzam probleme nu? Eu asta am inteles, ca sa fie consumatori de maxim 30 w

          Comment


          • Da, ține 30w. Oricum majoritatea au leduri, deci cu mult sub 10w reali
            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

            Comment


            • Salut baieti!
              Tocmai mi-am achiztionat un Prestige nou.As dori sa-mi recomandati un magazin online din care sa- mi achizitionez diferite accesorii,gen : tavita portbagaj,paravanturi,aparatori noroi ...etc( bineinteles daca se poate)
              Multumesc!
              Last edited by SergiuT; 26 February 2016, 08:59.

              Comment


              • Ia legatura cu userul Planetara.Are si topic dedicat cu ce.ti doresti tu.
                Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                Comment


                • Ce spuneti de bullbar pt Sandero? Sa moara de oftica vecinu cand da cu spatele. Daca as gasi din OL, sa-l indrept cu ciocanu, asa pe inox raman cu zgariiturile.
                  http://www.cromtuning.ro/tunning-bar...n002-5599.html
                  „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                  Comment


                  • Interesant!

                    Comment


                    • Multam micutzu.Asa voi face!

                      Comment


                      • Daca activeaza cineva HSA in Iasi astept un pm. Multumesc!

                        Comment


                        • Pe un alt thread de pe forum (Navi LG Stock De Pe Logan 2 - Discutii Generale http://www.loganclub.ro/forum/navi_l...47432p113.html) userul bogdan_cr si t0rquemada "discuta" despre schimbarea bordului (a zonei cu indicatoare) cu indicatoare de la modelele Renault Megane III, evident, cu mai multe optiuni, inclusiv indicator de temperatura.
                          Rugamintea mare este sa ne "luminati" si pe noi astia mai putini mesteri in electronica auto daca este posibila transformarea, ce presupune.... etc... sau macar daca stie cineva ca s-ar fi facut asa ceva. Ideea in sine este extrem de atractiva.... mai ales dupa expirarea garantiei.....

                          Comment


                          • Ce s-a făcut deja e transplatarea unui TdB de Clio4 pe Dokker, apoi a altuia pe MCV II, totul perfect funcțional.

                            Probleme:
                            -prinderea TdB de Clio4(X98) se face altfel (traforaj)
                            -mașina iese din omologarea inițială (probleme la ITP /RAR)
                            -nu se poate în reprezentanță
                            -în regim DIY trebuie scule

                            Avantaje:
                            -vitezometru digital
                            -indicator benzină cu ac
                            -mesaje scrise
                            -led albastru pentru apă sub 60C
                            -posibilitate conectare sondă nivel ulei la TCe-uri
                            -afisare econometru (o bandă luminoasă verde/galben/rosu ce îți indică cât de eco-șofer ești)


                            Last edited by t0rquemada; 27 February 2016, 17:57.
                            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                            Comment


                            • Este dezarmanta pierderea omologarii. Din 2 in 2 ani trebuie facute "artificii" pentru a lua ITP-ul....

                              Comment


                              • @t0rquemada: cum adica "iese din omologarea inițială"?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google