Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • O chestie din plastic de la lidl, din pachetul de depozitare a anvelopelor. Când o sa mai mer pe la tara, o sa fac si o poza.

    Comment


    • Cand mergi pe la tara, ia "chestia din plastic" si arunc-o.
      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

      Comment


      • Originally posted by vitriol View Post
        Dășchide poza ca am desenat pe ea.
        Am reperat-o!
        Niciodata n-am tinut o guma pana la limita aia, mi se pare prea slick deja, desi legal e in limitele admise.
        1.6mm, cat zice legea, mi se pare dej mult prea putin.
        Daca as fi legiuitor, as schimba la minim 3mm.

        Originally posted by vitriol View Post
        Cand mergi pe la tara, ia "chestia din plastic" si arunc-o.


        O fi divaiz d-ala de masurat densitatea la antigel.
        Last edited by Kojak; 13 March 2017, 12:35. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • Kojak ce era culmea...ca tabla aia chiar avea distanta aproximativ corecta (chiar si cu tot cu vopsea). Ehe ...ce vremuri...cand aveam in portbagaj cutia cu platini, bujii, eventual si o curea...niste decanol...acum am doar uneltele de pescuit...si chestii uitate de nevasta (n-am curajul sa vad ce...imi este teama)

          Revenind...cel mai corect este totusi cu tesitura aia:
          Vezi aici:

          Comment


          • Cand ai mai putin de 4mm din profil, masina devine instabila pe ploaie. Cred ca la 1.5mm se comporta ca si cand ar fi pe gheata.

            De ce credeti ca le arunca nemtii cu 4-5mm "carne" pe ele?
            sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

            Comment


            • Asa este, pe ploaia asta de dimineata, anvelopele s-au comportat bine la franare

              Comment


              • Nici n-au cum altfel, sunt gume premium cu vechime relativ mica in ani si uzura moderata.
                Atata timp cat la rulajul cu viteze mari pe carosabil mustit de apa, pe timp de ploaie torentiala, nu experimentezi acvaplanarea, gumele sunt bune.
                Last edited by Kojak; 13 March 2017, 13:11.

                Comment


                • daca mergi cu viteze mari pe torentiala si experimentezi acvaplanarea, ai toate sansele sa nu mai postezi p-aci
                  Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                  Comment


                  • @vitriol pai cam asa este si semnul de uzura. Cam la 3 mm

                    Comment


                    • Originally posted by vitriol View Post
                      ...De ce credeti ca le arunca nemtii cu 4-5mm "carne" pe ele?
                      Fraeri .
                      Am bagat si eu doua roti de vara azi (pe stanga - glumesc) deocamdata pe fata, maine si celelalte. Parca e alta masina.

                      Comment


                      • intre conti premium contact5, goodyear efficient grip performance, vredestein sporttrac5 si pirelli cinturato p1 verde, voi ce ati alege? eu as merge pe conti...
                        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                        Comment


                        • + 1 vot pentru Conti.
                          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                          Comment


                          • Dintre cele enuntate as merge pe cele mai ieftine.
                            Cica sunt bune Conti. Eu am ecoContact5, vad ca tu zici de premiumContact. Nu stiu diferenta dintre ele dar am fost mai incantat de Falken decat de astea (mai putin zgomotoase si parca franarea era mai buna). Nu stiu acum care dintre ele se uzeaza mai repede (am banuiala ca Falken).

                            Comment


                            • e mare diferenta intre eco si premiumcontact.
                              si eu as merge pe conti.

                              Comment


                              • Originally posted by Seba View Post
                                intre conti premium contact5, goodyear efficient grip performance, vredestein sporttrac5 si pirelli cinturato p1 verde, voi ce ati alege? eu as merge pe conti...
                                Dunlop SP Bluresponse !

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google