D A C I A S H O P - Magazin De Piese, Accesorii Si Tuning Dacia

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Multumesc DaciaShop pt piese si promptitudinea in livrare !!!

    Comment


    • @Vodoo si @ Cristiboerica - produsele sunt in stoc in acest moment insa nu garantez pentru rezervarea lor daca nu faceti o comanda pe site si selectati ridicare de la sediu.

      @ham04 Multumim si noi pentru increderea acordata!
      Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
      Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

      Comment


      • Ati incercat pe vreun Logan becurile Marelli "all weather" ? Cum lumineaza ? Cat de galbene se vad in far ? O poza ar fi super .
        '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

        Comment


        • Am mers eu. Se vad frumos pe zapada si pe ploaie.
          Am de gand sa imi iau asa ceva pentru iarnna

          Sent from my LG Optimus Net using Forum Runner

          Comment


          • soran, m-ar interesa acest kit : http://www.daciashop.ro/mecanica/tra...ansmisie-Conti , mi-ai putea spune daca rola de pe galetul intinzator se poate schimba usor , intreb asta pentru ca cei de la service mi-au zis ca nu au facut niciodata asa ceva si daca tot umblu acolo sa pot rezolva treaba cum trebuie . Mersi.

            Eventual as vrea si o recomandare din partea voastra pentru schimbul acestui kit. Avand in vedere ca vreau ce-i mai bun pe masina.
            Last edited by mike26ro; 28 September 2012, 20:02.

            Comment


            • Salut Soran! Te-as ruga sa-mi spui care dintre discurile si placutele de frana din oferta daciashop, sunt cele mai potrivite pentru Logan 1.4 mpi, fara ABS, an 2006!

              Comment


              • @mike26ro - Se scoate un surub din capatul rolei si se scoate rola veche de pe intinzator. Treaba se poate face mai usor daca scoti intinzatorul cu totul si lucrezi la el elegant pe banc. Eu schimb usor rola, meseriasii matale nu stiu cum reusesc daca ei spun ca nu au mai facut asta pana acum. E service unde ai dus masina ?

                @valiaviator - Depinde ce intelegi prin "potrivite" unii inteleg ieftine , alti inteleg performante alti clienti vor sa tina cat mai mult. Eu as alege pachetul Ferodo Premier, pretul nu este mare iar rezultatele in franare sunt superioare chiar si unor produse mai scumpe. Franarea fara zgomot, puternica si fara vibratii se datoreaza si montajului corect, culiselor gresate cu unsoare rezistenta termic si discurilor curatate temeinic inainte si dupa montaj cu degresant de frane, cat si unui rodaj fara actionari extreme ale franelor in primii 50-100km.
                Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
                Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

                Comment


                • Multumesc pentru sfat, catre acelasi pachet ma indreptasem si eu, dar am vrut si opinia cuiva cu mai multe cunostinte in domeniu!

                  Comment


                  • multumesc de răspuns . meseriaşii sunt cei de la reprezentantă. ei schimba galetul cu totul.
                    oricum, recomanda-mi ceva bun pentru kitul de accesorii si maine iti dau o comanda.

                    Comment


                    • @mike iti poti alege orice iti place din ce este prezentat pe site - garantez pentru calitatea tuturor produselor. Poti merge pe setul respectiv care l-ai mentionat sau poti achizitiona o curea Gates separat si doua role:
                      Curea transmisie Logan pentru motorizarile pe benzina echipate cu servodirectie si aer conditionat


                      Meseriasii vor sa schimbe intinzatorul cu totul ca asa zice si fabricantul, este cel mai elegant ca ai scapat de orice grija insa daca vrei sa faci putina economie poti schimba doar rolele.
                      Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
                      Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

                      Comment


                      • multumesc pentru raspuns.
                        Tocmai am dat o comanda la DaciaShop cu kit de distributie + kit accesorii. Montajul o sa-l fac in service...sa am o garantie pe viitor.
                        Last edited by mike26ro; 1 October 2012, 14:53.

                        Comment


                        • poftim....
                          Attached Files

                          Comment


                          • Inca o data multumesc DACIASHOP pentru piese si pentru promptitudine !!!
                            I don't ride low, I fly high...

                            Comment


                            • Am si eu o intrebare vizavi de bujii si intreb aici, gandindu-ma ca un comerciant mai serios precum Daciashop imi poate da un raspuns:
                              Exista vreo diferenta de constructie intre aceste bujii http://www.daciashop.ro/aprindere/ap...ujii/Ngk-Vline si BKR6EZ cod 4619(par la fel dar apar diferit intr-un catalog UNIX, primele pe care le aveti dvs in oferta apar ca set 4 bujii V-Line si cel de-al doilea model de bujii apare ca "bujie aprindere cu rezistenta antibruiaj"). Difera intre ele ceva sau doar ambalajul?

                              Comment


                              • Sunt aceleasi bujii, V line 28 este o denumire comerciala pentru facilitarea cautarilor efectuate de clientul final. V line 28 se vand doar la set de 4 bucati.
                                Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
                                Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google