D A C I A S H O P - Magazin De Piese, Accesorii Si Tuning Dacia

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • la elf e pe fundul bidonului un "cesulet". cifrele aflate la stanga si la dreapta sagetii indica anul, iar varful sagetii indica luna. daca despre asta era vorba si nu m-am bagat aiurea.
    foarte posibil ca la dacia oil sa fie la fel.

    Comment


    • Elf are un cod scris cu negru pe bidoane (vezi foto), insa nu stiu care din cifre reprezinta an luna etc. Marcajele alea in plastic sunt produse de cei care injecteaza bidoanele si nu au legatura cu data de fabricatie a uleiului ci cu data de fabricatie a ambalajului - eu asa consider pentru ca e greu sa produci bidoane sa sti si cand se va pune ulei in ele, iar pe un ambalaj nemarcat in care se pune ulei e mai usor si mai rapid pe linia de productie sa marchezi laser lotul decat sa imprimi termic stantat data.
      Attached Files
      Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
      Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

      Comment


      • probabil grupul dreapta sus. saptamana 42 anul 2011

        Comment


        • Coliere profesionale pentru furtune fabricate in Suedia - in stoc permanent toate dimensiunile


          Pentru conducte de combustibil, conducte siliconice turbo sau furtune apa etc
          Calitate deosebita a constructiei, strangere puternica si uniforma fara deterioararea furtunului.
          Attached Files
          Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
          Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

          Comment


          • Buna ziua ! Vin si eu cu urmatoarea intrebare . Am un logan 1.5 2006 el a fost pe firma pana in septembrie . Reviziile au fost facut doar in reprezentanta . Acum vreau sa va intreb, cei din reprezentanta daca nu a fost solicitati sa schimbe bieletele de la bara stabilizatoare le schimba ei la un anumit numar de km sau pur si simplu nici nu se uita ? Tin sa precizez ca masina are 157.000 km.

            Multumesc frumos .

            Comment


            • Bieletele de la bara stabilizatoare sunt repere care se schimba atunci cand se descopera joc sau alte probleme la testul de rampa. Nu este specificat un numar de km. la care sa se inlocuiasca orice ar fi. Uzura lor depinde foarte mult de drumurile unde este exploatata masina, de stilul de condus si de conditia in care se afla alte cateva elemente ale sistemelor de directie si suspensie.
              Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
              Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

              Comment


              • Multumesc frumos pentru raspunsul foarte explicit .

                Comment


                • Set brate stergatoare de origine Logan, Sandero, Duster varianta noua cu brate diferite si protectie mai buna impotriva coroziunii, acum la pret redus. Detalii aici:
                  Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
                  Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

                  Comment


                  • Luni si Marti se fac livrari doar de la sediul din Brasov, daca aveti nevoie de ceva urgent va rog sa faceti azi comenzi ca sa le putem procesa si trimite.
                    Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
                    Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

                    Comment


                    • Salut Soran. Am dat si eu comanda de brate stergatoare de Logan la oferta. Se potrivesc si la cele din 2004? Mai trebuie cumparat si altceva la ele?
                      Just Hold Onnnnnn....

                      Comment


                      • Salut,

                        Nu mai trebuie nimic, vin cu capace pentru suruburi si tot ce trebuie. Ia legatura pe tel fix cu colegii mei ca eu sunt la atelier azi.
                        Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
                        Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

                        Comment


                        • Multumesc de raspuns. Am vorbit si maine e gata comanda. Am inteles ca pe stoc mai era doar un brat dreapta.

                          Daca se poate si sa-mi explici maine daca esti la showroom sau aici in 2-3 cuvinte cum se monteaza. Ca intelesesem ca trebuie stranse intr-un anume fel...nu prea tare ca se strica sau cam asa ceva...

                          Bafta!
                          Just Hold Onnnnnn....

                          Comment


                          • Spray degripant dupa ce ai dat piulitele jos, daca nu ies bratele vechi usor la mana nu trage ca strici mecanismul; este nevoie de presa speciala. Noteaza-ti cu o banda adeziva pe parbriz pozitia bratelor vechi, iar pe cele noi le pui in aceeasi pozitie. Le bagi usor pe ax, sunt niste caneluri acolo si strangi bine piulitele. Daca nu iti iese vii la atelier si le demontam cu presa. Succes!
                            Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
                            Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

                            Comment


                            • Buna ziua,

                              Am montat un set de placute pe care le am de la DaciaShop, si anume master sport.
                              Le-am primit cadou de la voi acum un an si ceva si ajungand cu cele originale la uzura de schimb le-am dat o sansa acestora de la voi.
                              Frana este foarte ok dar in mers am un zgomot ca de piatra in cauciuc,creste frecventa odata cu viteza, zgomot care dispare la franare
                              Ce imi recomandati?
                              E ok sa le folosesc asa, va disparea sunetul in timp sau ar fi ok sa le schimb?
                              Precizez ca sunt montate corespunzator.
                              Doar de la roata stanga fata se aude zgomotul.
                              Discurile de frana au 30.000km cu frana de motor la greu.
                              Merci!
                              Celor care nu stiu sa mearga cu diesel cautati pe google: "Exploatare diesel ! MAK"

                              Comment


                              • Am montat discurile in week-end Sorin,alta viata

                                Multam
                                sigpic
                                "BRABUS" STYLE

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google