Remapare Logan 1.4i 8v 75CP - Impresii

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pai il avem si in calarasi pe nenea Fane! care se ocupa de asa ceva...si asi vrea la urmatoarea intalnire sa fac si eu remapare...si app da este euro4,dar nu stiu daca este diferenta intre euro3 si euro4 dar totusi, zic sa o fac ca e buna acolo...asta vroiam sa stiu de la cei care si.au facut...daca sunt multumiti de alegerea facuta ! si daca se simte cat de cat....si in mare asa cam ce se modifica in ddt2000...parametrii de functionare si debitul de carburant presupun nu ??
    CL 93 TAV

    Comment


    • DDT2000 nu modifica mapele si nu este program de tuning. DDT2000 este o clona chinezeasca a unei interfete de diagnoza Dacia mai veche. Cu ea poti eventual rescrie ECU cu mape copiate de pe alte Logan-uri, iar asta nu se numeste tuning. Cel care scrie cu ddt2000 habar nu are ce este in soft. Daca ai noroc si merge ti-a luat banii, daca nu ajungi sa repari la motor mai mult de 150 ron cheltuiti pe asa zisul tuning.
      Ca sa nu mai existe 2 masini la fel, modificarile pe care le fac in soft sunt diferite de la un Logan la altul.
      Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
      Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
      www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

      Comment


      • Doc, a venit cineva la tine sa-i modifici parametrii de avans pentru GPL? dezgropand diverse topicuri de pe intinsul internet, am gasit ca as putea adauga 10 grade avans pentru a beneficia de intregul potential al gpl-ului. voi mai putea merge pe benzina cei cativa kilometri pana se incalzeste motorul?

        Comment


        • Nu.Nu m-a rugat nimeni sa fac astfel de modificare.
          Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
          Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
          www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

          Comment


          • cu tacaneala la motor gen sandero ati mai gasit sol
            doc daca vreau sa o resoftez am nevoie de vechea harta ? as dori sa bag din nou softul poate rezolv problema. daca pun benzina OMV 100 merge struna, daca alimentez cu EFix tacane de zici ca sar injectoarele, iar la 95 Petrom tacane la deal in special daca am ceva greutate in masina, eventual 2-3 persoane.

            Comment


            • Si cu Efix 98 tacane, sau doar cu 95?
              Mie imi tacane cu orice in afara de Maxx 100 sau Alto 101.
              Remaparea e facuta tot de Doc, prin 2008 sau 2009.
              Last edited by Kojak; 12 May 2013, 22:19.

              Comment


              • Unele motorizari au nevoie de mici reglaje. E normal. Nu toate ies pe poarta fabricii la aceeasi putere.
                Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                Comment


                • pai si poti sa ma ajuti sa faci acele mici reglaje?
                  adica reprezentantul de aici sa itit trimita harta masinii, tu s averifici si apoi sa o puna la loc ?

                  Comment


                  • Unde a fost facuta masina?
                    Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                    Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                    www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                    Comment


                    • la SV, nr masinii este BT 91 ANK. a fost facuta in 2008. Noi am mai discutata problema asta si a ramas sa schimb distributia ca poate e de la rola intinzatoare. am schimbat si tacaneala a ramas. Culmea este ca in acea dimineata am mai fost cu un coleg la remapat, iar el nu are absolut nici un zgomot. Prima resoftata a fost a lui apoi a mea.

                      Comment


                      • Doc inercam o re-resoftare ? sau iti trimit harta intr-o zi si as te uiti pe parametri?

                        Comment


                        • Din 2008 si pana acum sunt mai mult de 3 ani, perioada in care orice rescriere de soft era gratuita. Daca vrei sa trimiti tu personal harta de pe masina ta pentru noi modificari (nu ma intereseaza cu ce o citesti), te va costa pretul afisat pe site.
                          Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                          Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                          www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                          Comment


                          • E avansul prea mare, de aia tacane, in special cu benzina cu cifra octanica mica.
                            Nu aveti ce umbla pe la motor, ci la soft.
                            ECUFix
                            Please don't visit my homepage!

                            Comment


                            • pai platesc. cat costa sa iau legatura cu baiatul de la Dorohoi sau de la Suceava sa preia harta mea sa o trimita la tine sa remediezi defectiuniea si apoi sa o puna la loc ?

                              Comment


                              • Ai PM cu datele de contact si pretul la dealerul din Dorohoi.
                                Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                                Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                                www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google