Remapare Logan 1.4i 8v 75CP - Impresii

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • In ce sens sa te pot ajuta? Modificarile de soft sunt compatibile cu schimbarea admisie si nu trebuie sa mai adaptezi nimic.
    Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
    Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
    www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

    Comment


    • La o eventuala modificare de soft afecteaza cu ceva motorul daca se adauga si niste serpi mai mari si se scoate catalizatorul? Daca nu...cam ce putere s-ar castiga din toate astea?
      Urcarea e grea...dar panorama e fantastica!

      Comment


      • @Doc: nu de admisie e vorba ci de acel motor de tractor legat dupa masina din ultimele poze pentru putere in plus. Umorul satmarean...

        P.S masina merge brici de vreo 30mii km cu softul dimsport

        Comment


        • Originally posted by retro 590 View Post
          La o eventuala modificare de soft afecteaza cu ceva motorul daca se adauga si niste serpi mai mari si se scoate catalizatorul? Daca nu...cam ce putere s-ar castiga din toate astea?
          depinde cat de mari sunt serpii ...
          Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

          Comment


          • Putere n-ai de unde sa stii pana nu faci masuratori, dar in general cand pui serpi castigi ceva pe plaja de cuplu.
            Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
            Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
            www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

            Comment


            • Va multumesc pentru raspuns. Dar se scurteaza viata motorului din asa ceva? pentru ca asa am auzit vorbindu-se...
              Urcarea e grea...dar panorama e fantastica!

              Comment


              • Nu stiu ce ai auzit "vorbindu-se" dar eu nu imi aduc aminte sa fi vazut vreun motor crapat daca modificare este facuta corect.
                Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                Comment


                • Originally posted by Doc View Post
                  Nu cred ca ti-a dezactivat sonda lambda, ci doar sonda O2. Insa sa nu fi facut vreo prostie si in ecu sa iti fi bagat soft de 1.6i pe motor de 1.4i. Simptomele cam astea ar fi.
                  puteti sa-mi faceti si mie chestia asta? intrebarea e4ste pentru Doc sau RacingCode (tunerii de casa LoganClub...)

                  Comment


                  • Sa dezactivez sonda de O2? Normal ca se poate, majoritatea loganurilor care merg fara catalizator au sonda O2 dezactivata.
                    Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                    Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                    www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                    Comment


                    • Mi-am facut si eu remapare la un logan 1.4mpi.La Cristi_xp om de cuvant.
                      Impresii dupa o zi de utilizare:-motoru trage mai bine cel putin eu asa il simt
                      -Urca mai repede in ture e mai nervos
                      -consumu a ramas la fel la mers normal iar cand ii dai talpa creste
                      -a disparut acel tremurat in panta e mai solida

                      Comment


                      • Salutare .Am o intrebare pentru cine se pricepe> am 2 loganuri identice ca motorizare una are ,, electronica ,, motorului siemens,iar cealalta continental.un motor e silentios de aproape ca nu-l auzi ,,cealalta horcaie ca masinile de curse ,amandoua ,, trag,,cam la fel,de vina cred ca sunt tobele de evacuare??or fi trecut la economie, low cost ,sau sunt setate diferit??

                        Comment


                        • Injectie si norma de poluare diferita pentru ce cu ecu continental.
                          Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                          Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                          www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                          Comment


                          • Doc, offtopic, sonda O2 e cumva lambda 2? pt ca sonda lambda, cam nivelul de O2 din evacuare il masoara...
                            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                            Comment


                            • sonda O2 e sonda de oxigen , adica sonda 1 sau sonda 2 ,singura diferenta e ca sonda 2 nu afecteaza bunul mers al masinii ci doar verifica daca catalizatorul isi face treaba .
                              Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                              Comment


                              • Sonda 2 verifica amestecul ce trece prin catalizator.
                                Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                                Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                                www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google