Remapare Logan 1.4i 8v 75CP - Impresii

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    iti pot raspunde eu. 10-15min maxim
    Prostii par conceputi pe cale artificiala, ca sunt multi ai-dracu si n-au nici o boala...

    Comment


    • #77
      am facut si eu remapare la doc si sunt foarte multumit...consumul la mers sportiv a crescut foarte putin insa in rest e ok...
      Race me 2 tha` hill . . .

      Comment


      • #78
        Daca mergi normal o sa ramana la fel. In rest, trebuie sa te bucuri de masina.
        Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
        Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
        www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

        Comment


        • #79
          pe unde se face resoftul? in ce zona? pentru logan 1.6 ! m ar interesa!
          http://www.loganclub.ro/forum/polish...-t43640p4.html

          Comment


          • #80
            Da-mi un telefon la numarul afisat in semnatura si stabilim cum ne vedem.
            Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
            Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
            www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

            Comment


            • #81
              Salutare colegi.
              Sunt posesor de LOGAN 1,4 MPI de vreo 3 luni si nu prea stiu cu ce se mananca remaparea.
              Ma puteti ajuta si pe mine cu cateva raspunsuri pt o intelegere mai buna a celor scrise de voi:
              - remaparea = chiptuning?
              - cum se procedeaza pt (in ce consta) remapare/chiptuning?
              - daca masina este noua isi pierde garantia?
              - dupa remapare/chiptuning cei de la service isi dau seama de acestea?
              - cine face asa ceva (in Bucuresti) si cam cat costa?
              - merita???
              Multumesc anticipat pentru lamuriri.
              "Sunt inofensiv dar gandul meu e criminal" - PARAZITII

              Comment


              • #82
                1. remaparea si chiptuningul fac acelasi lucru. Nu exista diferente in cresteri de putere intre cele doua procedee de citire/scriere a informatiilor in ECU;
                2. se rescrie softul existent pe masina cu altul ce contine valori noi de injectie si avans;
                3. in cazul altor marci se poate pierde garantia daca este descoperita o astfel de modificare de putere, insa pentru Dacia Logan nu este cazul;
                4. isi pot da seama, dar nu foarte usor.
                5. in Bucuresti ma gasesti pe mine, da-mi un PM sau suna-ma la numarul afisat in semnatura si rezolvam;
                6. daca merita sau nu, depinde numai de tine. Daca vrei sa afli parerile celorlalti poti rasfoi putin forumul si ai sa gasesti o multime de masini modificate.
                Last edited by Seba; 22 May 2011, 00:31.
                Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                Comment


                • #83
                  Remapat de DOC..recomand mai ales cei care aveti aer conditionat..in rest ..mai multa putere la turatie mai mica..se simt multe dierente ..up

                  Comment


                  • #84
                    Diferente sunt dar nu foarte mari. Nu va asteptati sa se transforme in 1.6 16v. Ele aduc un plus de performanta in mersul motorului care devine mai elastic in ture mici si medii, urca mai repede in ture, raspunde mai usor la apasarea pedalei de acceleratie si evident nu se mai simte pierderea de putere data de A/C.
                    Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                    Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                    www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                    Comment


                    • #85
                      hai sa scriu si aici. poate primesc si eu multr-ravnitul "sticar" dimsport . remaparea pe 1.4 se simte din plin intre 2000-5000 de ture. cel putin asa am simtit eu. curba de cuplu coboara spre turatii mai joase. adica cuplul de la 3000 este acum pe la 2500-2600rpm, si se simte enorm la mersul in oras. pentru drum lung, se simte bine pe treapta 4 (urca mult mai usor in ture decat inainte) dar aproape insesizabil pe 5 daca nu ai macar 130km/h. adica se duce mai usor la 160km/h decat inainte, dar daca dai repede a cincea (de la 80, sa zicem) tot se va chinui sa urce in viteza. dar daca schimbi la 120....alta poveste. motorul a devenit mai elastic, accepta mai usor chiar si subturarea. si combinat cu un filtru sport mie mi se pare ca am mai castigat nitel.....dar probabil e o martoaga amarata si nu 3 cai cum aud pe aici.

                      Comment


                      • #86
                        poftim comparati cu un logan stock .... este loganul meu ieri seara pe A1 e cel mai elocvent este doar pe treapta 5 voi face un limulet si pe 1-2-3-4-5 scuzati calitatea dar e un telefon http://www.youtube.com/watch?v=IqK6M93mb1U
                        Interactive Design Lights & Sound <- click

                        Comment


                        • #87
                          mi-am remapat si eu golanu la Doc si vreau sa zic k sunt multumit,masina trage mult mai bn,se infige,parca ar avea si ea viata acum!!

                          Comment


                          • #88
                            Good job cu peugeot-ul 307 hdi
                            Fuarte Nervos !!!

                            Comment


                            • #89
                              2 saptamani de la remapare...consumul s-a stabilizat acum in oras undeva la 8 si in afara la 5.8-6, ceea ce m-a incantat a fost drumul bucuresti-valcea unde am condus in acelas stil ca si inainte si consumul a scazut de la 12L cat imi lua inainte per total la 10.2L. Mentionez ca s-a mers si cu viteza de 170h in unele situatii
                              Race me 2 tha` hill . . .

                              Comment


                              • #90
                                Imi fac si eu 2-3 chip tuning-uri daca o sa ajunga la 170 1.4-ul meu :|

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google