Remapare Logan 1.4i 8v 75CP - Impresii

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    asa cum am promis am facut si un filmuletz 0-120 ca atat mi-a permis strada pe care eram http://www.youtube.com/watch?v=78zjpof1BwI
    Interactive Design Lights & Sound <- click

    Comment


    • #92
      Originally posted by neajiji View Post
      Imi fac si eu 2-3 chip tuning-uri daca o sa ajunga la 170 1.4-ul meu :|
      viteza din fabrica data de constructor este de 162, de obicei masinile se duc mai mult decat cea data de fabrica, insa aici conteaza cel mai mult calitatea benzinei, remaparea te ajuta sa accelerezi mai repede, la viteza nu prea influenteaza. Am avut momente cand prindeam si benzina cu apa si crede-ma, nici 120 nu vroia sa mai prinda, acum dupa noroc
      Race me 2 tha` hill . . .

      Comment


      • #93
        Poate cateodata bate vantul mai tare din spate.
        Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
        Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
        www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

        Comment


        • #94
          huh nu a mai scris nimeni pe aici,nici o remapare nimic, acum sincer sa fiu si eu mi-as dori asta, dar ma cam intors un inginer de la dacia, nu din fabrica ci de la centru de cercetare, in fine zice ca remaparea cam scade din viata motorului ...

          Acum ce as vrea sa stiu eu ,care are 1.4 si remapare de mai multi ani , sa zicem vreo 3 sau 4 asa , cum se comporta.

          Si pentru cine zicea pe aici de viteza maxima ,a mea 1.4 intr-un moment de glorie a atins 181... fara vant si fara panta, pe A1
          1.4 MPI Laureate Plus

          Comment


          • #95
            Remapari se mai fac insa cred ca se povesteste mai putin. Stai sa vina caldura si sa iasa lumea la barfa pe strasse.
            Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
            Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
            www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

            Comment


            • #96
              remapare ,remapare....
              dar cu ce se face?
              interfata si soft stie cineva?

              Comment


              • #97
                Uite aici soft, interfata si preturi: http://www.loganclub.ro/forum/chiptu...0_ron-t60.html
                Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                Comment


                • #98
                  Preturi remapare

                  Intrebarea mea este:
                  De ce diferenta atat de mare intre ce apare pe site (440 lei)
                  si ceea ce ne oferi tu (150 lei)? - ma refer la remaparea pt 1.4 MPi
                  Din ce am vazut pe link-ul dat, data postarii mesajului este
                  25th November 2006, 00:20
                  Mai sunt valabile preturile.
                  In conditiile in care sunt... ma bucur ca fac parte din comunitatea loganclub.ro
                  Last edited by Seba; 22 May 2011, 00:33.

                  Comment


                  • #99
                    doc spune-mi te rog daca sonda landa sau cum ii zice ei are vreo treaba la chip tuningul tau. ca am facut la un baiat in pitesti un chiptunning la 1.4 si mi-a dezactivat aceasta sonda si mi-a scos limitarea aceea de turatie. am vazut diferenta in turatii (trage mai bine) dar eu cred ca acest baiat nu este profesionist si nu a facut remapare ci doar a dezactivat acea sonda. Masina mea nu mai depaseste 140 km/h din acea zi. Cat dureaza o remapare la tine ca la el a durat 1 minut adica w.t.f. si mi-a luat 130 lei. Sa ma duc sa ii bag teava de esapament pe gat?

                    stie cineva despre ce vorbesc????? va rog scoteti-ma la lumina.
                    foarte rar mergeam eu cu 140km/h dar acum o am pe creier si am impresia ca toti fug pe langa mine cu 142 km/h
                    am nevoie de un psiholog?
                    Last edited by RnjiTzU; 21 May 2011, 20:26.

                    Comment


                    • nu conteaza ,bani sa iasa . Daca va place sa va complaceti in genul asta de situatii in care va pun tot felu de softuri de 2 lei ...asta e . La 150 lei iti faceai o resoftare profi .

                      Originally posted by Florin-Daniel View Post
                      Intrebarea mea este:
                      De ce diferenta atat de mare intre ce apare pe site (440 lei)
                      si ceea ce ne oferi tu (150 lei)? - ma refer la remaparea pt 1.4 MPi
                      Din ce am vazut pe link-ul dat, data postarii mesajului este
                      25th November 2006, 00:20
                      Mai sunt valabile preturile.
                      In conditiile in care sunt... ma bucur ca fac parte din comunitatea loganclub.ro
                      este oferta pentru forumul loganclub 150 lei .
                      Last edited by Cristi_Xp; 21 May 2011, 21:22. Reason: Automerged Doublepost
                      Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                      Comment


                      • @rnjitzu: suna-l pe ala si zi-i ca vrei banii inapoi pt ca nu mai prinzi 150. vezi ce parere are...
                        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                        Comment


                        • las`o frate ca merge asa ) ai cuplu mare jos de aia
                          Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                          Comment


                          • maine dim il sun dar vroiam sa stiu ce e cu sonda aia.
                            daca e asa cum mi-am imaginat, ingreuneaza putin motorul dar asta il face sa mearga la 170? nu prea cred ca e normal voi ce ziceti? care aveti resoftari ca cei care nu au nu cred ca pot sa imi raspunda

                            Originally posted by Cristi_Xp View Post
                            las`o frate ca merge asa ) ai cuplu mare jos de aia
                            parca vad ca imi da o bomba de genu' asta.
                            imi pare rau ca nu am observat pana acum2 sapt ca de atunci caut rasp cu sonda aia...
                            Last edited by RnjiTzU; 26 May 2011, 00:14. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • Nu cred ca ti-a dezactivat sonda lambda, ci doar sonda O2. Insa sa nu fi facut vreo prostie si in ecu sa iti fi bagat soft de 1.6i pe motor de 1.4i. Simptomele cam astea ar fi.
                              Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                              Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                              www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                              Comment


                              • Doc, arunca te rog o privire aici si spune-mi daca poti adapta din nou softul la motor

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google