Remapare Logan 1.4i 8v 75CP - Impresii

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Din remapare nu o sa ii dai 15 Cp niciodata.
    sigpic

    Comment


    • Am intrebat si eu din curiozitate daca se poate, nefiind cunoscator in domeniu, deci nu se poate poate o sa-i dau 8 cai, remaparea clasica

      Comment


      • Daca aia da 8 cai eu sunt vultur si tastez cu ciocul!
        Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

        Comment


        • adica vreti sa spuneti 2-3 cai frumosh

          Comment


          • N-am avut niciodata curiozitatea sa masor caii dupa remapare.

            Aveti idee cat costa un test dyno?

            Comment


            • mai mult decat remaparea si penntru un rezultat exact trebuie sa faci dyno inainte si dupa. Daca vei face doar dyno dupa modificare vei avea o dezamagire totala, pentru ca nu vei avea cu siguranta 82 de cai pentru ca din fabrica masina nu are 75 de cai si cu siguranta nu vei castiga 8 cai doar din remapare.

              Comment


              • Originally posted by kubala7 View Post
                @ham , turbina + o gramada de alte chestii, care te-ar costa cat jumatate de logan nou, si dieselu deabia daca ia 15 cai, si tu vrei din 1,4
                Poate la Tg. Mures dieselul ia doar 15CP. Pe la noi pe aici ajunge chiar si la 25CP.

                Originally posted by ham04 View Post
                Am intrebat si eu din curiozitate daca se poate, nefiind cunoscator in domeniu, deci nu se poate poate o sa-i dau 8 cai, remaparea clasica
                Nu castigi 8CP doar din remapare pe motorul aspirat 1.4L.

                Originally posted by madhorsefuzzy View Post
                N-am avut niciodata curiozitatea sa masor caii dupa remapare.

                Aveti idee cat costa un test dyno?
                Cam 200-250 RON este un test dyno.
                Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                Comment


                • Originally posted by Doc View Post
                  Nu castigi 8CP doar din remapare pe motorul aspirat 1.4L.
                  Acum m'a apucat pe mine curiozitatea: din experienta, cam cati cai obositi castiga un 1.4 dupa remapare?
                  Merci.
                  I don't ride low, I fly high...

                  Comment


                  • Teoretic, cam 8% din ce ai acum.
                    Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                    Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                    www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                    Comment


                    • Am facut soft astazi la Doc , si trage mai bine... urca mai rapid in ture.
                      deci recomand..multumesc
                      sigpic

                      Comment


                      • Originally posted by Doc View Post
                        Teoretic, cam 8% din ce ai acum.
                        Adica sase cai frumosi?
                        "light up the darkness" Bob Marley

                        Comment


                        • E vreo problema daca masina este inca in garantie?
                          "Sunt inofensiv dar gandul meu e criminal" - PARAZITII

                          Comment


                          • Nu. Pana acum nu au fost probleme la garantie cu masinile remapate.
                            Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                            Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                            www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                            Comment


                            • Eu am cumparat bujii DENSO,si va dau cuvantul meu ca nu am nevoie de remapare, incercati si voi ,costa doar 12 lei bujia,la indicatiile unui amic am cumparat este diferenta spectaculoasa intre cele de renault,va rog sa incercati,nu vreau sa fac reclama sau antireclama la remapare dar avand pe cineva la dacia a spus sa las masina cum au facut-o ei

                              Comment


                              • Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                                Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                                www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google