Chiptuning Dacia incepand cu 150 ron by Obdtuning.ro

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • maus, esti primul care cu cauciucuri mai mari a mers mai repede decat cu cauciucuri stock la turbodiesel e posibil, la benzinar nu stiu dacae asa sesizbila cresterea de putere.
    padre, la benzinare aspirate cresterea de putere e de 8-10%, deci la 1.4-le tau, cam 6-7 cai in plus. pe dyno or fi vreo 5 spre 6 de meritat asta tu ar trebui sa stii daca se merita, pt ca e o chestie foarte subiectiva "meritatul" asta. de simtit se simte ca masina are mai multa "smaga", dar, repet, tu decizi daca pt o juma de secunda la o depasire sau 1sec la sprint se merita. cum multi se asteapta ca masina sa nu consume mai mult dupa chiptuning, la benzinare nu se intampla asa. depinde cum o calci, s-ar putea sa te coste 0,5-1l% in plus, in functie de cat de multe "sprituri" ii dai. cu cat mergi mai lejer cu atat diferenta de consum intre stock si remapat e mai mica, dar nu cred ca cineva isi face chiptuning ca sa consume mai putin la diesel in general scade o idee consumul, dar acolo vb de alt tip de motor
    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

    Comment


    • Originally posted by padrefloryn View Post
      salut, eu am un logan 1.4 si vreau sa-i fac chiptuning, merita?

      sincer, cu cati caluti creste puterea?

      _______
      ultima atentionare!!! foloseste edit!!!
      Cu 7CP la modelul de 1.4i 75CP.
      Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
      Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
      www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

      Comment


      • la 1.5 dCI / 70 cp ulerior 90 cp daca schimb traseul de evacuare se cunoaste vreo dif. ? am fost la un service si mi-au spus ca da ...dar sa nu mai pun toba deloc (dieselul are doar una) sa las din fata si pana-n spate doar "teava" si in capat un tips (la fiecare traseu) ... vreau s-o fac cu dubla evacuare
        :popa:

        Comment


        • Nu prea ai ce sa schimbi prin modificarea evacuarii la acest motor. Cel mult vei simti ca masina urca mai usor in ture in rest mai nimic.
          Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
          Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
          www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

          Comment


          • doc, daca e in viteza si urca mai usor in ture, atunci clar accelereaza mai bine. acuma chestia e ... cu cat ? probabil ca nu se merita sa schimbi toata evacuarea numai pt cateva zecimi de secunda castigate, oricum loganu nu-i masina de raliu, dar fiecare face ce vrea pe masina lui...
            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

            Comment


            • da dar tot traseul este de aliaj inox cu .?.?. si nu mai rugineste eu zic ca este o investitie buna nu mai stai sa schimbi toba din 2 in 2 ani ... acum daca s-o cunoaste ceva la deplasare bine daca nu iarasi bine nu?
              :popa:

              Comment


              • afecteaza in vreun fel motorul daca efectuez un flashtuning la bolidul meu de la 75 la 82 cai ?? astept raspuns . MErsi ;)
                sigpic

                Comment


                • putin de tot...daac nu sari calul cu forjele, n-are nimic. dar parca s-a mai spus lucrul asta si mai inainte in cadrul acestui topic
                  Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                  Comment


                  • vroiam sigur sa aflu ( in special de la un priceput ca tine ) .....deci daca nu ii dau prea des 5000 de ture e bine
                    sigpic

                    Comment


                    • sorin (virtualmansorin) ii da si 6000rpm, si chiar 7000, dar nu cred ca merge zilnic asa. si are masina cam 70000km, inca merge. ti-am zis, daca vrei sa te tine mult, nu exagera si n-o sa ai probleme. oricum pana la 6000 puteai si inainte de chiptuning, deci 5000 nu-i grav.
                      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                      Comment


                      • tocmai mi am resoftat si eu cazanu si vreau sa zic ca sunt super multumit: urca altfel in ture parca de la o turatie mai joasa decat inainte ,i am dat o singura data cu a doua blana si imi taie benzina pe la 7000 rpm daca am vazut yo bine, ca eram atent in fata, iar in treapta 4 la 40km/h nu mai e nevoie sa dau treapta 3 pt ca urca super bine ,sunt foarte multumit,acum mai ramane sa verific consumu la mers normal sa fac o comparatie inainte si dupa.
                        Ii recomand cu cea mai mare incredere pe cei de la OBD,bafta
                        Asistenta: RAZVAN YPO - 0726240862 COSMIN CGK - 0767132803

                        Comment


                        • Originally posted by razvanypo View Post
                          tocmai mi am resoftat si eu cazanu si vreau sa zic ca sunt super multumit: urca altfel in ture parca de la o turatie mai joasa decat inainte ,i am dat o singura data cu a doua blana si imi taie benzina pe la 7000 rpm daca am vazut yo bine, ca eram atent in fata, iar in treapta 4 la 40km/h nu mai e nevoie sa dau treapta 3 pt ca urca super bine ,sunt foarte multumit,acum mai ramane sa verific consumu la mers normal sa fac o comparatie inainte si dupa.
                          Ii recomand cu cea mai mare incredere pe cei de la OBD,bafta
                          modific la 6600 rpm ii taie gazu
                          Asistenta: RAZVAN YPO - 0726240862 COSMIN CGK - 0767132803

                          Comment


                          • si eu daca schimb numai la 6000 in oras o fi avand ceva dupa resoftare?

                            Comment


                            • exact ce are daca schimbi la 6000 inainte de resoftare. eu n-as face asta in locul tau. orasul nu-i pista de curse, in primul rand. unde te crezi? la monza? in treapta a 2-a ai 80-85km/h la 6000rpm...
                              orice masina din lumea asta are o viteza maxima declarata de producator, asta nu inseamna ca te va tine mult daca mergi numai la acea viteza. valabil si pt motor...daca ai de gand sa tii masina maxim 1-2 ani si ai noroc sa te tina, mergi numa la 6000rpm
                              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                              Comment


                              • dar dupa resoftare trebuie sa trec la alta benzina? asa mi au spus cei de la obd si plus ma costa 550 ron la ei fata de tcm 450.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google