Consum Logan GPL

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dar daca mie imi afiseaza 9 l / 100 km eu pe GPL o sa am un max de 10 / 100km Deci ... cam asa calculez
    1.6 MPi Icy White

    Comment


    • Un consum real este cel prim metoda plin / plin .

      Comment


      • mie imi ia la 2300km 8-10la sutamers lejer sub 3500rpm

        iar benzina6.5-8.5l la suta 1.6MPI
        Last edited by silvereden25; 2 March 2009, 02:08. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • Cu un plin de 42,5-43 l gpl statia butan gaz damaroaia circul doar prin bucuresti si intotdeauna calculatorul de bord imi arata 420km +/- 5km cu un consum de circa 9/9,2 imi trece pe benzina. oricum am mers intruna din zilele trecute pe benzina si consumul era undeva intre 9,7 si 10.3 asa ca gpl el consider mai bun. numai bine.

          Comment


          • Deci :sa inteleg ca modelele vechi au functia instantaneu si modelele acestea au numai functia consum mediu
            Poti sa imi spui si mie daca pot schimba cb meu cu unul cu functia consum instantaneu?

            Comment


            • Originally posted by irinell24 View Post
              Cu un plin de 42,5-43 l gpl statia butan gaz damaroaia circul doar prin bucuresti si intotdeauna calculatorul de bord imi arata 420km +/- 5km cu un consum de circa 9/9,2 imi trece pe benzina. oricum am mers intruna din zilele trecute pe benzina si consumul era undeva intre 9,7 si 10.3 asa ca gpl el consider mai bun. numai bine.
              si mike cred ca imi indica invers
              adica pe gpl imi indica consum mai mic decat pe benzina....uneori
              AG-73-BAR garib1973@yahoo.com

              Comment


              • Dupa revizia de 20000 k am impresia ca'mi consuma mai mult GPL dekt trebuie ...dar nush...sa vedem...sa se mai lase.

                Am alimentat de 40 rom GPL. adik 20.20 L / 1.98 si am plecat din Urziceni - bucuresti (faculatate) - > Buzau ...~270 km adik un consum cam de 7,5 ..la drum intins ...( cam mult) ..parerea mea...alte pareri ?
                :animal_spider2: LOGAN 1.4 MPI Laureat + GPL :ninja4:

                Comment


                • eu zic ca la un consum de 7,5 e bine

                  Comment


                  • Ohoo ... unii dintre noi au mai mult la drum intins Dar depinde de viteza de cu care abordezi drumul 100 / 130 / 190 Difera un pic consumurile
                    1.6 MPi Icy White

                    Comment


                    • Originally posted by ingerulol View Post
                      Ohoo ... unii dintre noi au mai mult la drum intins Dar depinde de viteza de cu care abordezi drumul 100 / 130 / 190 Difera un pic consumurile


                      Cand o sa prin tu 190 cu Loganu' sa ma cauti si pe mine ))


                      120 drum intins . pana in 3200 ture
                      :animal_spider2: LOGAN 1.4 MPI Laureat + GPL :ninja4:

                      Comment


                      • Ma bag si eu in seama pe aici....
                        A calculat cineva (aproximativ) dupa cati km se amotizeaza diferenta dintre GPL si benzina ?
                        Ma refer la toate costurile (filtre GPL , Revizie GPL ,....etc )
                        Va multumesc pentru atentia acordata.

                        Comment


                        • noi santem fani gpl si o data mai devreme sau mai tarziu se va amortiza. incearca sa te duci sa faci plinu cu 82 de lei si o sa vezi ce bine e cu gpl-ul.

                          Comment


                          • Originally posted by irinell24 View Post
                            noi santem fani gpl si o data mai devreme sau mai tarziu se va amortiza. incearca sa te duci sa faci plinu cu 82 de lei si o sa vezi ce bine e cu gpl-ul.
                            Prietene , bun raspuns....dar cam cat consuma mai mult gaz decat benzina una peste alta ? adica oras +afara...
                            Multumesc !
                            Poate se amortizeaza in viata asta...
                            Mai are altcineva vreun raspuns ?
                            Va multumesc pentru rabdare !

                            Comment


                            • 15% mai mult decat pe benzina
                              adica la mine motor 1.6 8 bnzina, 9 gaz
                              plin azi cu 73 ron 42,6 l *1,79 ron
                              AG-73-BAR garib1973@yahoo.com

                              Comment


                              • Originally posted by garib1973 View Post
                                15% mai mult decat pe benzina
                                adica la mine motor 1.6 8 bnzina, 9 gaz
                                plin azi cu 73 ron 42,6 l *1,79 ron
                                asta e consum mediu sau in oras ?
                                producatorul da cu 2 l mai mult consum afara decat in oras....
                                cum este ?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google