Consum Logan GPL

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • garib; tot mai bun este loganu GPL
    sigpic

    Comment


    • era o informatie asa ca sa vada lumea ca si masinile scumpe merg cu gpl "eftin" )
      AG-73-BAR garib1973@yahoo.com

      Comment


      • S-ar putea sa ma repet ... dar anul asta se va lansa pe toate pietele GOLF VI 1.4 si 1.6 cu GPL http://www.sotto.ro/articol/Stiri/25...L-oficial.html (este modificat identic ca LOgan-ul la motor , rezervor si alimentare), iar mai tare MONDEO TRIFUEL (http://www.autoevolution.com/news/fo...show-4957.html) si cu E85 cel din urma ... deci se pare ca va fi calea GPL-ului
        1.6 MPi Icy White

        Comment


        • Am fost pe la service sa mai imi regleze consumul si a crescut la 7.5 mixt

          Comment


          • La mine e 10 mixt , si pe autostrada (peste 130) si in bucuresti consuma la fel . ) 9.6 cel mai putin - 11.7-8 cel mai mult
            1.6 MPi Icy White

            Comment


            • am dat o fuga ieri pana la balea lac pe traseul bucuresti-pitesti-curtea de arges-vidraru-balea lac(aproape de ea mai aveam 5km da n-am putut sa mai urc din cauza zapezii) si la intors pe acelasi drum cu un plin mia trecut pe benzina dupa 490 de km. Pe autostrada120-130 pe celalalte drumuri60-80 iar intre vidraru si balea pe unele locuri unde era drumul bun si portiuni mai drepte chiar si 50. sant foarte multumit de gpl.

              Comment


              • eu am facut 532 km, dar merg mai usor

                Comment


                • Hmm si al meu consuma undeva intre 10-12. Mi se parea cam mult dar m-am linistit. )

                  Comment


                  • Ultimul calcul in regim mixt cu AC, 8%. Dupa 14.000 km ma declar multumit.

                    Comment


                    • cu ac in constanta, la ora de varf 11,8%
                      un ful de gaz intre 450-500 km mixt, depinde cum merg si cat de incarcat sunt
                      dar la pretul gazului mai conteaza?
                      am ajuns sa cheltui la drum pana in 0,15 ron/km...
                      in constanta ma costa cam 0,20 ron/km...

                      si am inteles ca gazul mai scade
                      tot binele din lume si gpl fara aer!!!

                      ps: voi cam de la ce statii bagati gaz?
                      eu numai de la lukoil si cand vreau sa fug de la omv (dar se duce prea repede)

                      Comment


                      • Rompetrol, parteneri rompetrol si lukoil. Multi km!

                        Comment


                        • Mie-mi ia in oras daca merg in forja 14%, daca merg normal vreo 12-13% incluzand si AC-ul (nu merg ca baba). In afara ma chinui sa ii scot consum de 10%, nu am reusit cu toata forja care i-o dadusem, mai mult de 8.9% nu a vrut (A1 minim 140 cu AC, apoi opream AC-ul si mergeam 160, mai reduceam, iar la intoarcere numai 160 tot nu a sarit de 10%). Apropo la 160 consuma 14.5-15% (pe mod instant si cu pedala in podea), e bine de tot.
                          4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                          Comment


                          • la 160km/h 14.5 - 15% iti consuma mult , mie la viteza asta imi ia 10% iar cu aerul +1-1.5% mai mult asa
                            sigpic

                            Comment


                            • Am facut un drum Pitesti- Tulcea- Murighiol- Tulcea si putin prin oras cca 565-570km cu un plin de gaz. 3 persoane si bagaj, mers la cca 110 km/h pe autostrada si mai putin prin localitati. rezulta cam la 7% consum.
                              La intoarcere am facut plinul, am mai luat 2 persoane mers 100-110km/h si nu mi-a ajuns gazul decat 453 km dupa care a trecut automat pe benzina. Deci cam 9% consum.
                              Eu zic ca e destul de bine.
                              Ce m-a mirat este faptul ca, la drumul spre Tulcea, consumul a coincis cu cel de la CB. Uimitor. Pura coincidenta. La intoarcere arata 7 si ceva, si se fapt era cam 9%.
                              Tot e bine.
                              Diferenta de pret la gaz in Tulcea fata de Pitesti era cu 0,27 ron mai mult, si gazul mai prost calitativ. Asta e. Tot e mai ieftin decat pe benzina.

                              Comment


                              • Originally posted by gogoasha69 View Post
                                la 160km/h 14.5 - 15% iti consuma mult , mie la viteza asta imi ia 10% iar cu aerul +1-1.5% mai mult asa
                                Nu vreau sa fiu Gica contra - dar masina ta s-ar putea sa nu ajunga nici pe benzina la 160 cu motorul de 75 cai (sigur pe GPL cu 73 nu ajungi) iar consumul de 15% este indreptatit la viteza de 160 km/h . La viteza aia 2 cilindrii se alimenteaza pe rand cu foarte mult GPL (si 2 evacueaza) ca sa poata sa-ti produca tie cam 80 cai (avand in vedere ca ai vreo 4500-4600 rpm) si la turatia aia "mananca" gpl-ul cum mananca termitele lemnul netratat. Intradevar un consum mediu ar putea sa-ti arate cam 10-12 , dar pe portiunea aia de sosea (autostrada) vei consuma aprox 16 litrii Gaz daca mergi constant 100 km.

                                Oricum inca se merita
                                1.6 MPi Icy White

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google