Posesori Instalatii GPL - Landi Renzo

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Salut, am 6000 km cu instaltia LandiRenzo omega pentru logan 1,6 mpi laureate 85 CP ,An. Fabricatie Nov 2011 ,montata uterior la 39000 km s acum am 45000. In general nici o problema,doar consumul e destul de mare cam ~11,5% . Am fact 6000 de km din 02.08.2013 pana azi 18.09.2013. Motorul cand merge p gaz face un sunet asemanator unui diesel,pot fii injectoarele gpl ce se lovesc de carcasa filtrului de aer?
    Ce ziceti de consum ? E normal?( conditi de mers : autostrada , medie de viteza 120-140 km/h)
    Last edited by pintimarius; 18 September 2013, 19:17.

    Comment


    • pintimarius
      la fel ca si tine si euam un landi dar zgomotul acela de diesel nu il am
      mai mult ca sigur baietii care ti-au montat nu au pozitionat bine rampa de injectie si din aceasta cauza este posibil sa iti loveasca in filtrul de aer
      consumul mi se pare un pic cam mare ,nu ar trebui sa iti ia mai nult de 10
      asa ca eu zic sa teduci la service si sa le spui de problemele tale si ar trebui sa se rezolve ambele

      Comment


      • kiss

        regleaza culbutori apoi fa o reinitializare la ecu benzina daca persista problema e de la aprindere si de la motorasul pas cu pas(si pt bgy stai linistit ca nu iti vand eu eu sunt montator nu dealer )
        Last edited by mytyca545; 19 September 2013, 22:03.

        Comment


        • Daca se refera ca viteza medie ii iese 120 kmph,consumul e foarte bun. Dsca se refera la viteza maxima si alta e media, e un consum maricel. Oricum nu e bine sa mergi pe ideea ca sa se mai ia din gaz. Recomand duze 2.2mm si reglaj normal, altfel amestecul sarac plus vitezele mari pe parcursuri lungi, pot reduce jocul evacuarilor, iar consumul ramane mare.
          Din 13.09.2014 cea mai puternica masina cu sistem GPL BRC (571CP) din Ro este Bentley Continental GT. Asteptam replica concurentei...

          Comment


          • mytyca545
            de ce atelier spuneai ca esti?

            Comment


            • Daca vrei sa-l impusti pentru crime impotriva gramaticii, stai la coada. Cred ca martax sunt taximetristii autorizati de cine a autorizat toti tractoristii. Deci asa preetenie mai rar, are un post in care explica cat de sprijinit e de persoane prietenoase. Cand faceam instruiri pentru autorizare ateliere, am refuzat dezastre de genul asta. Dar in ziua de azi probabil banul e mai important decat imaginea.
              Din 13.09.2014 cea mai puternica masina cu sistem GPL BRC (571CP) din Ro este Bentley Continental GT. Asteptam replica concurentei...

              Comment


              • poate primeste mytica o instalatie cadou de la cosmin1978 ca "promoveaza" landi renzo )

                Comment


                • alexys de la ce atelier esti din topoloveni?
                  ​​​​​​

                  Comment


                  • leo, in topoloveni nu sunt ateliere de montaj gpl, aici se fabrica doar magiun, otet, pahare de plastic si cateva piese pt dacia. Nu e corect de altfel sa-mi fac reclama singur, dar probabil daca te uiti la profil, vei gasi ce te intereseaza. Daca nu si e important, poti da PM.
                    Din 13.09.2014 cea mai puternica masina cu sistem GPL BRC (571CP) din Ro este Bentley Continental GT. Asteptam replica concurentei...

                    Comment


                    • Am un Logan 2 MCV cu motor 1.2 16V + GPL din fabrica, anul 2013. Am facut cu ea de abia 3000km. Ideea este ca atunci cand ramane fara GPL, se opreste motorul si nu mai trece automat pe benzina si nici nu anunta sonor ca la modelele vechi. Ce credeti ca are?
                      Am fost la un service autorizat si mi-au spus ca trebuie sa vin cu ea cand nu mai are gaz sa vada care este defectul. Oricum, baietii nu prea aveau idee de gpl, decat sa conecteze mufa la masina si atat.

                      Comment


                      • Originally posted by cell1 View Post
                        Am un Logan 2 MCV cu motor 1.2 16V + GPL din fabrica, anul 2013. Am facut cu ea de abia 3000km. Ideea este ca atunci cand ramane fara GPL, se opreste motorul si nu mai trece automat pe benzina si nici nu anunta sonor ca la modelele vechi. Ce credeti ca are?
                        Am fost la un service autorizat si mi-au spus ca trebuie sa vin cu ea cand nu mai are gaz sa vada care este defectul. Oricum, baietii nu prea aveau idee de gpl, decat sa conecteze mufa la masina si atat.
                        Pe instalatia electrica de GPL trebuie sa ai doua sigurante fuzibile(plate-Nova),trebuiesc verificate daca sunt arse sau nu fac contact.In caz ca sunt in regula atunci trebuie sa mergi la reprezentata sa umble la softul calculatorului de GPL(este separat).Bafta!

                        Comment


                        • cell1
                          la ce service ai fost?
                          sa nu fie defect senzorul de presiune

                          Comment


                          • Iulius, daca sigurantele sant duse NU MAI MERGE...
                            El zice ca se termina GPL-ul ...deci instalatia functioneaza...dar nu mai trece pe benzina...asta e din soft sau calculator dus...
                            Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
                            Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

                            Comment


                            • Daca era calculatorul dus iar nu mergea.... Benzina are?
                              Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                              Comment


                              • De ce dai cu presupusul?...eu am vazut asta...electronica partial parlita...pe GPL mergea...cei drept in SAFEmode
                                Pana prostului ar fi de rasul curcilor...
                                Venise unul la service GPL ca nu mai sta pe gaz ...butelia goala...de tot...nici vapori nu cred ca mai avea
                                Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
                                Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google