Posesori Instalatii GPL - Landi Renzo

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • E cu GPL de fabrica sau montata ulterior ?
    Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
    Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

    Comment


    • Montat ulterior

      Comment


      • Daca ai 75k pe GPL si nu ai umblat la rampa, cred ca ar fi cazul...acum depinde cat de mult te deranjeaza tacanitul...masina zici ca merge bine...
        Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
        Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

        Comment


        • Da ia merge bine nu are nici o problema dar se aude motorul urat

          Comment


          • Bai astia fara l.r., ia deschideti alt topic, ca aici sunteti off! Sa posteze doar cei ce au l.r. pe masina si cei ce nu au dar se prefac. Eu am. Pe controlate! Doar ca e cu injectoare de Prins, cu alelalte n-a vrut.
            Si-mi place reclama la l.r. one.
            Un client in timp ce-i montam un lovato zice: Mi s-a spus de la concurenta ca lovato e versiunea low-cost a grupului Landi, in schimb l.r. evo one e cea mai tare, dar m-am uitat la un vecin si ecu l.r. one era metalica cu 2 mufe si semana cu un zavoli care am avut-o eu, iar evo one cam tot ca lovato arata, deci clar ca astia copiaza de la toti!
            Nu i-am spus ca de fapt toate sunt a.e.b. , da' de-al dracu o sa pun un ecu lovato pe urmatorul one evo ce-mi vine la reglaj, ca eu l.r. evo nu vreau sa reglez.
            Cat despre low cost, ce sa zic, macar filtrul lovato oem e poliester cu armatura metalica si pahar decantor, iar noul reductor a revenit la un filtru de 3 ori mai mare pe faza lichida decat varianta deluxe de la l.r.
            Din 13.09.2014 cea mai puternica masina cu sistem GPL BRC (571CP) din Ro este Bentley Continental GT. Asteptam replica concurentei...

            Comment


            • Va spun can masina cu LR din fabrica, cumparata in August 2013 merge sub toate asteptarile.
              1. Cansd trece pe gaz intrerupe motorul
              2. Apar pentru aproximativ 10 -15 secunde variatii de acceleratie cand este in sarcina
              3. La schimbarea vitezelor se ingatuie
              4. La -12 grade nu a vrut sa treaca pe gaz

              Via spun sincer, sunt foarte dezamagit.

              Plus ca motorul se mai opreste uneori cand dai la automat dar asta este pe benzina.

              Comment


              • Am si eu un sandel din 2012 cu instalatie landi renzo de fabrica, si cu injectoare med care clantane ca niste clicketi. Insa merge foarte bine. Mi-i se pare ca trage chiar mai bine pe gaz decat pe benzina. Inca nu i-au fost schimbate nici filtrele de gpl, ca nu le-am gasit. Zilele astea le comand. Are 21000 km. Uneori face figuri senzorul de gpl si imi arata ca nu mai prea am cand mai am defapt si invers. O singura data dupa ce i-am facut plinul nu a vrut sa intre pe gpl, ca imi arata ca nu are, insa dupa cativa km si-a revenit. Am senzorul in torpedo si-l voi schimba, in speranta ca isi revine. Am vorbit cu cineva care monteaza instalatii LR si mi-a zis k doar suna injectoarele astea si ca nu are niciun rost sa le schimb pana nu au probleme.

                Comment


                • Originally posted by piroman22 View Post
                  Da colega, asa e, stim nu trebuie sa ne mai amintesti... LR evo one e miezu din dodoasca, e crema instalatiilor gpl si e za best.
                  Colega, ce-ar fi să mergi tu, cum s-a sugerat deja, pe topic de Stag? Acolo puteți, posesorii, scrie ce bijuterie de aragaz aveți, cu consum sub cel de benzină... cum s-a mai scris.
                  Cât despre publicitate, intră pe topicul de "recomandare instalație GPL" și vezi corul lăudătorilor Tomasetto în toată splendoarea lui.
                  Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
                  Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

                  Comment


                  • Daca n-ai observat deja, era la misto sugestia cu topic separat, de fapt posesorii altor sisteme gpl nu au nevoie sa se laude. Daca crezi ca branza buna e si ieftina, hai sa-ti traduc ce citeam intr-un manual de economie pentru cei mici: Pe o piata libera, pretul reflecta calitatea, deci daca veri ceva mai performant, e suficient sa compari preturile produselor.
                    Daca nu intelegi, sa presupunem ca cineva e destept si realizeaza un sistem gpl cu costuri de productie de 2euro. Teoretic daca l-ar vinde cu 4 euro, ar avea profit de 100% si ar elimina si concurenta care au produsele la 400 euro dar sunt mai proaste. Ei bine, in realitate, pretul nu va fi nici cel de 399 euro, ci de minim 401 euro.Si se va vinde fiindca e mai bun si va oferi si profit mai mare decat daca ai vinde 199 de instalatii la 4 euro.
                    Stiai ca Tomassetto Achille stag 200 s-a montat ani buni cu 1850 lei? Cand nu era criza. Probabil cu costuri de productie mult mai mari si la manopere de montaj corespunzatoare. Si azi se vinde cu minim 2200 lei in configuratia corespunzatoare. Desi logic ca are costuri de productie mai mici azi. Pe vremea aia un l.r. era 2800 lei. Ce-i cu one asta? E produs la replicator sau e prea bun si de aia e ieftin?
                    Oare anumiti clienti sunt prea usor imbroboditi, s-a lansat moda : "Cand ii montezi, indoctrineaza-l!"?
                    Daca ai sti cate argumente "incorecte" sunt utilizate in a se explica alegerea facuta, te-ai rusina. Clar ca acei clienti au fost mintiti la montaj. P.M. daca esti curios, pentru exemple si nu le voi pomeni decat pe cele ce se pot demonstra. Sa nu mai vorbim de aia care lauda l.r. total dezinteresati in 7 postari dar au per total doar 3 postari. Parca pentru a arata ce tare esti exista deja facebook.
                    Din 13.09.2014 cea mai puternica masina cu sistem GPL BRC (571CP) din Ro este Bentley Continental GT. Asteptam replica concurentei...

                    Comment


                    • Originally posted by cell1 View Post
                      Cand m-am conectat la instalatia mea de gaz cu pus max 2010 si am citit urmatoarele coduri:

                      ECU Model: LC02
                      PC configuration: n.a.
                      Firmware release: RE352154G54
                      Calibration name: n.a.

                      .
                      ECU Model: LC03
                      PC configuration: RE352150G54
                      Firmware release: RE352154G54
                      Calibration name: 591290000

                      sandero.png

                      Comment


                      • eastcowboy cu ce ma ajuta aceste date daca nu pot sa ma conectez?
                        Oricum tu ai un model mai nou se pare.

                        Comment


                        • eastcowboy, that all.
                          Attached Files

                          Comment


                          • Originally posted by alexys View Post
                            Daca n-ai observat deja, era la misto sugestia cu topic separat...
                            Eu am spus-o serios, nu-mi prea place să fac miștouri.
                            Cât despre economie, crede-mă, nu prea am nevoie de sfaturi de la tine. Învață-ți copiii, dacă ai așa ceva. La fel și cu Facebook-ul, folosiți-l cu plăcere.

                            PS: încă ceva, prețul nu reflectă întotdeauna calitatea, fiabilitatea etc. Și n-o spun aici musai cu privire la instalații GPL.
                            PPS: eu nu laud, ci reacționez la idioțenii spuse de alții. Verifică.
                            Last edited by ursamajor; 8 February 2014, 11:00.
                            Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
                            Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

                            Comment


                            • Cata tangenta ai cu instalatiile GPL? Banui ca numai cu aia de pe masina ta...
                              Din cate am citit pe aici sant vreo 3-4 care intradevar au ceva de spus pe baza experientei cu multe masini si diversitate de instalatii... exclud papagalii care fac reclama...
                              Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
                              Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

                              Comment


                              • Vezi aici:
                                Originally posted by ursamajor View Post
                                eu nu laud, ci reacționez la idioțenii spuse de alții. Verifică.
                                Mai mult, am mai spus, toate-s o apă și-un pământ. Important e să ai instalație GPL pe mașină. Că recomand LR, asta e, luați foc!
                                Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
                                Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google