Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Anul trecut (cand s-a modificat norma de poluare tot la 1 septembrie) unii se plangeau aici pe forum ca au avut dificultati la inscrierea masinii.
    Unul dintre ''plangaciosi'' eram eu.MAI EXACT am avut temeri in legatura cu posibile probleme ce pot aparea la inmatriculare conform noilor reglementari....In schimb totul a mers super OK !
    Am comandat masina (depus avans de 5% LoganB&W din stoc) prin 23-27 august 2018.Cei de la Dacia m-au asigurat ca nu vor fi probleme ... , dar eu nu si nu....N-am prea fost convins.In definitiv erau 10000 euro platiti cash...E obligatoriu (daca nu sa-ti faci probleme)macar sa-ti pui niste intrebari...
    1) Am pierdut o zi la DRPCIV TM unde n-am rezolvat nimic.''Lasa domne' ca se va gasi o rezolvare si pt asta...'' asta e cam tot ce au putut sa-mi spuna !!!!
    2) Ca sa nu mai pierd o zi la RAR , m-am gandit sa trimit un mail la RAR Timisoara(la cat au de lucru nu speram sa raspunda prea repede...)
    Raspunsul a venit in 15 minute clar si concis cred ca direct de la seful reprezentantei RAR TM (toata stima pt omu' de acolo !!-pe care jur ca nu-l cunosc....)
    POSTEZ DIN NOU RASPUNSUL DE LA RAR .Daca legislatia nu s-a modificat radical fata de aug/sept 2018 atunci>>>>>

    Autovehiculul dvs. figureaza in baza de date RAR cu CIV emis anterior datei de 01.09.2018 , aflandu-se in sfarsit de serie comunicat de producator la poz.1112 si in cazul in care vi se refuza inmatricularea de catre DRPCIV va rugam sa va prezentati la orice reprezentanta RAR in vederea completarii cartii de identitate cu un text specific cazului in care va aflati dvs. Completarea mentiunii in CIV se face fara programare, fara identificarea autoturismului cu achitarea taxei aferente (aprox.37 lei).

    Comment


    • Iese anul asta (toamna asta) Logan3 sau anul viitor?

      Date despre motorul de 0.9 "transformat" in noua norma de poluare exista? Va avea adaugat GPF?

      Fata de preturile de pe siteul Dacia ce discounturi se pot obtine in perioada asta cand programul Rabla este epuizat?
      Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

      Comment


      • Am vazut ca de aproximativ o saptamana s-a scumpit Logan, Duster dar si Renault. Ma intreb daca are legatura cu schimbarea normei de poluare care urmeaza sa devina obligatorie de la 1 septembrie?

        Presupun ca pentru motoarele mici pe benzina nu o sa fie nevoie deocamdata de filtru. Sper sa fie asa.

        Referitor la reducerera oferita de Dacia, cel mai bine este sa intrebi la orice dealer. Cand era activ programul rabla, pentru cei care nu aveau tichet si nu vroiau sa cumpere unul, se oferea o reducere de 300 euro la un Logan SL Plus cu motor de 1.0.

        Comment


        • Au aparut pe net niste poze cu un facelift al lui Sandero care se vinde sub sigla Renault in America de Sud si care va aparea la anul. Sper ca modelul fabricat la Mioveni sa nu semene cu ce au publicat in America de Sud finndca, sincer mie mi se pare un pas inapoi. La fata nu s-a schimbat mai nimic iar spatele arata cel putin ciudat cu stopurile alea.

          Comment


          • Eu vad aproximativ aceleasi preturi... 10600 SL Prestige Plus si 10650 TeckRoad. Cand am comandat eu masina erau 10500 si 10600 din cate imi aduc aminte.

            Comment


            • mircionesb
              ​​​​​​​1. Logan 3 va avea alta platforma tehnica, superioara din punct de vedere tehnic si al sigurantei.
              2. Evident ca este important si aspectul, care e primul lucru remarcat de client.
              Totusi (1) este mult mai important decat (2)!

              Comment


              • Da, platforma tehnică similara cu cea de pe noul clio
                sa vedem cand apare noua generație, în mod normal ar trebui in toamna aceasta, sau cel tarziu in primavara anului viitor
                oricum am inteles ca va fi o revoluție în materie de design interior/exterior, si la dotari si siguranta

                Comment


                • Să sperăm că nu va fi o revoluție si in materie de preț în cazul ăsta

                  Comment


                  • Stie cineva daca noul 1.0 sce de 100 de cai va fi pe noul Logan si daca va avea injectie directa sau indirecta?

                    Comment


                    • Noul motor de 1.0 este TCe, adica turbo cu injectie directa. Pentru inceput va fi disponibil pe Clio si Duster.
                      I have no special talent. I am only passionately curious.

                      Comment


                      • Noul motor de un litru, va fi turbo nu aspirat! Cel mai probabil cu injectie directa, derivat direct din 1.3 TCe.

                        Comment


                        • Aveti informatii exacte sau doar presupuneti? Pentru ca si 0,9 tce e derivat din 1.2 tce, care e cu injectie directa, totusi 0,9 a fost facut cu injectie indirecta.

                          Comment


                          • Defapt 1.0TCe 100CP are injectie multipunct clasica, deci indirecta. Varianta de 115CP va avea injectie directa (la aceasta m-am uitat initial).

                            Motorul respectiv este pe Nissan Micra.
                            I have no special talent. I am only passionately curious.

                            Comment


                            • H4Dt (1,0 TCe) ca toată gama B4X sunt MPI toată ziua
                              H4D 1,0 SCe
                              B4D 0,8L Kwid
                              B4D 1,0 SCe
                              Attached Files
                              Last edited by t0rquemada; 16 July 2019, 23:27.
                              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                              Comment


                              • Și decriptarea, pentru cine vrea să studieze
                                Attached Files
                                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google