Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Am sunat și eu la Dacia Brasov și dealer ul de acolo nu știa nimic,auzise și respectiva persoana,la radio,etc. Dar ea nu știa nimic oficial. Haha,dar in schimb M-a asigurat ca o sa ma sune primul.

    Comment


    • Gratiela, ametita de la Mediu, a zis ca Rabla incepe pana pe 5 Aprilie.

      Dar nici vorba de asa ceva.
      citat din postul 6048
      Sigur se putea formula ideea si fara textul (bolduit de mine) mai sus. Etichetarile usor deplasate sau insinuarile cu nuante politice exprimate voalat sau direct nu prea au ce sa caute pe un forum auto! Daca ar fi sa le politizam si pe astea am putea insinua si ca tremuratul motorului de 0.9 e din cauza agitatiei de pe scena politica !
      Programele Rabla au avut date estimative de demarare in fiecare an .Intarzierea( mai corect >defazarea) fata de martie 2018 e undeva de 15-25zile.Nu cred ca e fatal!

      Comment



      • true... true... da' aia tot ametita e!

        Comment


        • Avem si confirmarea oficiala. O sa inceapa de vineri 12 aprilie. Pe mine nu ma deranjeaza ca incepe acum sau peste o luna caci masina va fi gata peste aproape 2 luni. Zici ca e Porsche fabricat manual piesa cu piesa.
          Da Doamne sa vina mai devreme !

          Portalul tau online de oferte auto prin programul Rabla. Descopera promotiile speciale la masinile favorite!

          Comment


          • Stai linistit.Eu am asteptat din 27 ian pana in 15 aprilie pentru un Duster
            Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

            Comment


            • 2 luni jumate da... la mine era data in productie caroseria la jumatatea lui martie si termenul de livrare maxim este jumatatea lui iunie deci...3 LUNI. Sa mai zica lumea ca Dacia nu este o masina fabricata cu rabdare si iscusinta. )

              Comment


              • Este cerere mare, mai ales la export, se vinde dacia în vestul europei ca pâinea caldă, de aceea timpul de așteptare pana la livrare

                Comment


                • Originally posted by radiantm View Post
                  citat din postul 6048
                  Sigur se putea formula ideea si fara textul (bolduit de mine) mai sus. Etichetarile usor deplasate sau insinuarile cu nuante politice exprimate voalat sau direct nu prea au ce sa caute pe un forum auto! Daca ar fi sa le politizam si pe astea am putea insinua si ca tremuratul motorului de 0.9 e din cauza agitatiei de pe scena politica !
                  Programele Rabla au avut date estimative de demarare in fiecare an .Intarzierea( mai corect >defazarea) fata de martie 2018 e undeva de 15-25zile.Nu cred ca e fatal!
                  "ne angajam sa demaram Programul Rabla pana pe 5 aprilie" a zis Gratiela pe 18 Martie la Craiova

                  Nu era vorba de o data estimativa cum crezi tu. Era vorba de un *angajament* care nu a fost respectat.

                  Un ministru n-ar trebui sa vorbeasca aiurea, sa promita date concrete si apoi sa nu le respecte.

                  Comment


                  • Originally posted by panselin4 View Post
                    Este cerere mare, mai ales la export, se vinde dacia în vestul europei ca pâinea caldă, de aceea timpul de așteptare pana la livrare
                    Ar trebui sa avem prioritate...noi romanii.

                    Comment


                    • lol ) de ce sa avem prioritate noi?

                      Comment


                      • Ca suntem romani ! Adica e fabricata aici in RO, sa avem si prioritate. E aiurea ca suntem la cativa zeci de km sau cateva sute de uzina si stam atata amar de vreme. Strainii daca vor logan sa isi ia din Turcia cu logo Renault.

                        Comment


                        • Turcii de la noi cumpara cu tot cu sigla Renault.
                          Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                          Comment


                          • Pe primele locuri in preferintele vesticilor nu este Logan ci cele doua Sandero si Duster. Termenele de livrare de pana la trei luni apar la masinile cu motorul 0,9 TCe si probabil la Duster. Eu am stat acum doi ani fix trei luni dupa ea si am primit-o exact atunci cand a fost programata. La 1.0 SCe nu este prea mult de asteptat, mai ales daca vrei un SL Plus de culoare alba. De cate ori merg la Bucuresti vad de cele mai multe ori curtea reprezentantei de pe DN 85 plina ochi cu Loganuri albe. Astepti putin mai mult doar daca ai ghinionul sa fi inscris printre primii la un lot nou. Dar asta nu prea se intampla pentru ca exista o planificare clara a productiei in functie de estimarea vanzarilor.
                            Chestia cu prioritatea este absurda. Livrarea este estimata in ordinea inscrierilor (si numai dupa plata plata avansului) in sistemul informatic al Renault in functie de motorizare/model, dotari optionale si de locul de fabricatie. Un Dokker sau Lodgy il primesti doar din Maroc iar Duster doar din Romania. Mai sunt si exceptii, cand iti este oferita vreo masina similara preferintelor tale dar care a fost respinsa de alt client sau vreuna pe care nu prea o vrea nimeni. Si mai exista o situatie si anume aceea ca poti avea norocul ca masina dorita de tine sa fie identica cu cele dintr-un lot deja programat sa intre in fabricatie si atunci sistemul poate "sari" peste rand. Toate astea se fac doar pentru optimizarea costurilor de fabricatie si nu are legatura cu prioritatile legate de romani sau straini.

                            Comment


                            • Originally posted by oBED View Post
                              lol ) de ce sa avem prioritate noi?
                              ......" Pentru ca , romanii, vor mai "mult".........

                              Comment


                              • Au scos din configurator SL B&W.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google