Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Probabil ca anul acesta o sa apara Sandero 3. Logan 3 o sa avem abia in 2020. Se vor decala lansarile. Nu o sa mai fie ca pana acum.
    Last edited by abc; 23 February 2019, 13:34.

    Comment


    • Am auzit de la surse din fabrica ca noile modele de logan si sandero vor avea printre altele, dotările noi de pe duster, adică keyless antry and go, senzori ploaie si lumini, avertizare unghi mort, posibilitate de a avea mai multe camere, plus noul motor tce de 1 litru si 100 cai, si bord similar cu dusterul nou

      Comment


      • Suna minunat ce spui, dar oare la ce preț?
        Cred, însă, că va avea și un entry-level , care va fi mărul discordiei, de care vom scrie mii de pagini, cum că: e prea mic pt o așa caroserie, că are" bolile copilăriei", că "mai vedem" după enșpe mii....fiabilitate.etc.
        PS : "lac sa fie, că broaste sunt destule".

        Comment


        • Foarte posibil sa aiba echipamente/dotari similare cu Duster ph3.
          Probabil vor exclude nivelul de echipare Acces, cum s-a procedat la Duster.

          Comment


          • Comparăm cu Clio 5, că de acolo se pleacă:
            - servodirectie electrică* posibil cu LKA,LDW și parcare automată
            - Tdb asemănător kwid/Megane 4/kadjar
            - posibil cartelă și în echipările chele
            - senzori de parcare cu BSW(blind spot)
            - ACC(adaptive cruise) și AEBS(franare automată) aproape standard
            - o nouă generatie de medianav*
            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

            Comment


            • Se stie o data de lansare? Eu unul as vrea sa schimb loganul actual pe noul logan cosnidrand ca are 5 ani deja.

              Comment


              • Nu se stie nimic cert, insa se zvoneste ca noile modele ar putea fi prezentate pe la finele anului acesta, urmand ca livrarile sa se faca din 2020!

                Comment


                • Originally posted by t0rquemada View Post
                  Comparăm cu Clio 5, că de acolo se pleacă:
                  - servodirectie electrică* posibil cu LKA,LDW și parcare automată
                  - Tdb asemănător kwid/Megane 4/kadjar
                  - posibil cartelă și în echipările chele
                  - senzori de parcare cu BSW(blind spot)
                  - ACC(adaptive cruise) și AEBS(franare automată) aproape standard
                  - o nouă generatie de medianav*

                  - ACC(adaptive cruise) și AEBS(franare automată) ar fi super fain sa aiba asa ceva,
                  daca ar veni cu edc (cutia automata) ar putea avea si trafic jam asist, adica cruise control in oras cu stop and go, in functie de masina din fata, si cu mentinerea benzii ,

                  si eu am auzit ceva zvonuri ca ar aparea in toamna asta noua generatie, ramane de vazut

                  Comment


                  • Franarea automată si mentinerea benzii devin obligatorii oricum în europa din 2021, adică la scurt timp de când apar sandero 3 si logan 3

                    Comment


                    • Sistemul de mentinere al benzii (obligatoriu sau nu) presupun ca functioneaza NUMAI daca exista marcaj VIZIBIL pe carosabil.

                      Comment


                      • Ahaaa, poi daca e pâna în 2021, avem timp sa le punem la punct, terminăm și Pitești-Sibiu....

                        Comment


                        • Mai repede apare loganul cu sisteme foarte moderne de siguranta si asistenta decât termina autostrada pitești sibiu, aceasta din urmă poate va fi gata în 2025 la cum merg lucrurile la noi

                          Comment



                          • deci, chiar, nu-i recomandata o masina noua atita vreme cit "nu vede" pe unde sa mearga.

                            Comment


                            • Corect , altfel tragem barca pe uscat.

                              Comment


                              • Am vazut pe net un PROIECT de ordonanta de guvern care urmeaza sa fie adoptata in zilele urmatoare si in care se precizeaza ca prin programul Rabla nu se pot achizitiona masini cu motoare termice care au pretul mai mare de 50.000 lei + TVA. Stie cineva mai mult? Deasemenea am mai scris aici ca in 2019 nu se pot achizitiona prin Rabla masini care produc mai mult de 120 g CO2 la suta de kilometrii. Cineva de pe forum mi-a aratat oferta de pe site-ul Dacia unde sunt propuse spre vanzare prin Rabla modele care au peste 120 g CO2. Eu presupun ca ce este acum pe site-ul Dacia nu este oferta oficiala avand in vedere ca progarmul Rabla nu a fost anuntat, nu se stie precis cand incepe si care sunt conditiile exacte de acceptare/desfasurare.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google