Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cele keyless entry nu au butuc pentru cheie
    de fapt nici nu mai au cheie
    dusterul de care vorbiti are keyless entry si nu are butuc pentru cheie
    nu vorbim de cine stie ce ferarri lambo bugati sau alte chinezarii

    Comment


    • Majoritatea masinilor cu keyless au cheie integrata in telecomanda (tocmai in cazul in care ramai fara baterie). Butucul se afla, ca la orice alta masina cu inchidere centralizata prin cheie, la manerul usii, trebui scos plasticul dintr-o parte si dai de gaura cheii. Passat, Fluence am soclu un de se pune "cheia" care defapt este un card, si se apasa start, dar au si cheie in cazul in care nu mai pot deschide usa

      Comment


      • Toate masinile au butuc pe usa soferului. Nu conteaza daca au sau nu au sistemul keyless.

        Cele care au keyless au butucul protejat cu un plastic.

        Cele care au cheie clasica au sau nu au butucul protejat de un plastic.

        Toate versiunile Duster ph 3 nu au butuc pe hayon. Nu conteaza daca au sau nu au keyless.

        Comment


        • Am spus de butuc pe tabla usii, nu fara butuc si cheie. Masinile contemporane au butucul integrat cu manerul.
          Am iesit o ora de pe forum si uite ce confuzie am creat.
          Last edited by jr65; 15 February 2019, 20:36.

          Comment


          • Duster ph3 în echipare mâini libere, are butuc și o cheie de rezervă în fiecare card.

            Logan II cu buton soft la portbagaj, există deja
            Attached Files
            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

            Comment


            • Originally posted by abc View Post
              S-a scumpit Logan-ul cu 100 euro.
              35 sunt doar covorasele..
              Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

              Comment


              • Originally posted by t0rquemada View Post
                Duster ph3 în echipare mâini libere, are butuc și o cheie de rezervă în fiecare card.
                Da, si mai are si sistemul acela "tampit" de deschidere a capacului de la rezervor: buton langa scaunul soferului + actionare prin cablu, nu putea sa integreze in inchiderea centralizata! (costurile...) Pariu ca dupa mai multi ani de utilizare cablul incepe sa functioneze greu - trebuie gresat sau alte probleme care implica mentenanta periodica.

                Comment


                • Nu cablul ar fi problema, doar avem similar la capota motorului. Mai degraba mecanismul de zavorare si cat de robusta e usita de la buson. Presupun ca busonul nu va mai fi cu cheie.
                  Am avut asa pe Matiz. A functionat, dar ca antiefractie = zero. Se putea deschide si cu briceagul de la unghiera.
                  Last edited by jr65; 16 February 2019, 10:55.

                  Comment


                  • Stati linistiti. Tine cat masina, garantat, Subaru are la fel, etc. Cablul de la frana de mana e pe sub masina, in balti, noroaie, apa cu sare, nisip, inghet si nu are nimic. Cablurile de la deschiderea usilor se blocheaza vreodata? Cablurile de la faruri au probleme?
                    Cablul de la capacul de la rezervor e prin interiorul masinii si voi va faceti probleme...
                    Multe masini au cu actuator ca la usa. Sa vezi ce bine e cand se blocheaza prostia aia de actuator. Asta pe cablu e nemuritor.

                    Comment


                    • Originally posted by abc View Post

                      Da, si mai are si sistemul acela "tampit" de deschidere a capacului de la rezervor: buton langa scaunul soferului + actionare prin cablu, nu putea sa integreze in inchiderea centralizata! (costurile...)
                      Și la Logan au pus sistem de deschidere a clapetei de la rezervor cu maneta de actionare de la șofer din partea de jos.

                      Comment


                      • La care Logan? La Renault Logan? La Dacia Logan (decembrie 2018) nu am vazut.

                        Comment


                        • La Logan(Dacia) diesel, busonul pentru adblue nu are inchidere cu cheie asa ca au inchis toata carapacea.

                          Comment


                          • eh, hai sa fim seriosi, la cite coturi si cit de lung e traseul de alimentare e mai simplu sa-ti gaureasca rezervorul decit sa-ti bage furtunu` prin gaura busonului.
                            "din mers" sigur nu te fura nimeni, iar pe loc esti "sitting duck".
                            si... cine-ar fi atit de speșăl incit sa-ti fure 2-3-4 litri de adblue?

                            Comment


                            • Este explicatia pe care am primit-o de la dealer cand am intrebat de blocarea carapacei din interior. Daca el a spus tampenii ...sorry...nu m-am uitat la cele pe benzina daca au capacul cu blocare din interior.

                              Comment


                              • Originally posted by iatagan View Post
                                La care Logan? La Renault Logan? La Dacia Logan (decembrie 2018) nu am vazut.
                                0,9 SL Plus, decembrie 2018 la colegul mike-5.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google