Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ligheanu’ meu a avut 8 km. O fi fost supus la teste suplimentare? Adica una e 4...alta e 8.
    Keep walking...

    Comment


    • Se vopsesc senzorii.

      Comment


      • Alarma cadou?! Ce masina ti-ai luat de te-au cadorisit? Cu ce presuri vine din fabrica? N-am mai auzit de presuri din fabrica, ci doar de cele de cauciuc de ni le baga dealerul pe gat.
        Keep walking...

        Comment


        • jonnie007 Asa cum am scris si anterior, este vorba de un Logan TeckRoad 0.9 adica cea mai dotata varianta din gama plus optionale. Da alarma cadou. Se cam da fara mari eforturi si altceva nu o sa vedeti din partea dealearului pentru ca nu el face preturile, ci dacia. Preturile sunt impuse de dacia si sunt aceleasi la toti dealerii. Preturile sunt cele de pe site-ul dacia. Insa nu cred ca ofera alarma cadou la versiunile mai ieftine gen acces, ambiance, etc.
          Descoperă Dacia Logan, un sedan de familie. Vezi aici toate detaliile: prețul, designul, echiparea și motorizările.


          Pretul de lista este de 10600 pentru teck road 0.9 fara cutie robotizata. Unele dintre versiuni vin cu presuri textile din fabrica. De obicei editiile limitate....Black & White, TeckRoad, etc. Insa asta nu te scuteste de obligativitatea de a achizitiona pachetul legislativ impus de lege. Si dealerii iti baga pe gat si presuri de cauciuc pe langa stignator, trusa si triunghi ca sa ajungi pe la 100 de euro cu totul. Prin urmare ramai cu 2 seturi de presuri. Alea cu care vine masina dn fabrica, si alea de ti le baga dealeru la pachet cu trusa.

          Comment


          • Referitor la mocaciuni... am primit inclusiv alarma din partea dealerului si o sa ma pricopsesc cu 2 randuri de covorare. Unul cu care vine masina si al doilea obligatoriu de la tampenia aia de ti-o baga pe gat cu pachetul legislativ plus presuri la 90-100 euro parca. Aia e. Cel din fabrica este textil, cel din pachet este de cauciuc din cate imi aduc aminte.

            Am observat ca au schimbat cheile, nu mai sunt alea de 1000 de ani de la logan 1 cu 2 butonase la care se rupea plasticul. Este o cheie ceva mai draguta
            Alarma e o afacere buna daca e ...cadou.
            In legatura cu celelalte (covorase si cheia) ,fara a-ti strica bucuria , e dotare ''de serie'' pt unele modele (nu stiu daca la toate ,dar sigur la Prestige si B&W).La Loganul meu B&W comandat in august 2018 am primit tot 2 randuri de covorase (textile si cauciuc).Cheile sunt diferite de ce era odata pe Logan 1 si ,cel mai bun lucru e ca ambele au inchidere/deschidere electronica.

            Comment


            • Da stiu ca sunt dotari de serie covorasele si vin inclusiv la B&W din acest motiv vor rezulta 2 seturi (cel de serie si cel obligat fortat de la pachetul legislativ). Iar cheile model nou sunt pentru toate versiunile (cred) nu neaparat pentru seriile limitate. Nu am spus ca as primi moca covorase textile sau cheie model nou.

              Am inteles ca se poate opta si pentru alarma direct pe cheie dar cred ca este mai ok sa fie cu telecomanda separata caci ai mai multe functii pe ea.

              In legatura cu infatisarea acestui TeckRoad, am gasit pe net cateva poze cu un logan MCV si pare sa fie exact ca in fisa dealerului... capace cu insertie rosie, oglinzi retrovizoare cu insertie rosie, elemente in bord cu insertii rosie si tapiseria cu insertii rosii... Pe site-ul celor de la Dacia nu apare inca foarte bine masina de prezentare de la versiunea teckroad.
              Attached Files
              Last edited by Maskatu; 5 April 2019, 09:46.

              Comment


              • Atenție!
                Modelul din imagini e STEPWAY.
                Logan 0.9 TCe 2018

                Comment


                • Originally posted by anduvirgil View Post
                  Atenție!
                  Modelul din imagini e STEPWAY.
                  E si normal, pentru ca varianta TeckRoad este un Stepway care vine cu o culoare speciala si elemente de design noi.

                  Comment


                  • Da, logan MCV Stepway. Curios ce cusatura vor pune pe scaunele fata Loganul. Pe acest teck road se pot alege si alte culori (conform configuratorului dacia.ro), nu doar Rouge Fusion. Anume Blanc Glacier, Bleu Cosmos, Gris Highland, Gris Comete, Beige Dune, Brun Vison si Noir Nacre dar elementele rosii se pupa cel mai bine cu Rouge Fusion.


                    Cu Logan nu am gasit poze pe varianta TeckRoad. Cred ca este prima oara cand este lansat pe Logan si au facut-o chiar la noi in Romania. Corectati-ma daca gresesc.

                    Deci va place echiparea (varianta) asta?

                    Comment


                    • Dar Stepway Techroad nu este același lucru cu SL Techroad.

                      Apropo de culori „Ediția Limitată Techroad vine cu două noi culori disponibile - Roșu Fusion și Gris Highland, jante de 16 inchi și elemente de decor exterioare care îi conferă o notă de eleganță remarcabilă.”
                      Logan 0.9 TCe 2018

                      Comment


                      • Seria Limitată Techroad - se poate configura doar la modele Sandero Stepway, Logan MCV Stepway si Duster.

                        Comment


                        • Logan 0.9 TCe 2018

                          Comment


                          • Merci, greseala mea, in articolele aparute nu vazusem si Logan. De exemplu pe Sandero nu apare.

                            Comment


                            • Ah ok doar Roșu Fusion și Gris Highland. Pe configuratorul dacia apar toate culorile, inca nu au optimizat configurarea.

                              Nu-i acelasi lucru stepway . Stepway-ul avea si garda la sol mai mare. Abia astept sa vad interiorul. Poate intre timp o sa apara si pe configuratorul dacia caci acum apar scaunele albe, la fel si rotile fara capace dar la capace am vazut deja cum va arata din pozele de sus.

                              Curios cum va fi navigatia si daca voi putea rula waze. Din cate am inteles de la un coleg MediaNav va veni cu generatia 4 si se poate rula Android auto prin cablu. Nu sunt inca familiarizat cu asta... o sa vad pe parcurs cu ce se "mananca".

                              Apropo, multumesc tuturor pentru toate sfaturile.

                              Comment


                              • Am inteles ca varianta acesta, techroad, prevestește sfârșitul actualei generații de logan 2, urmând în curând logan 3 si sandero 3

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google