Navi LG Stock De Pe Logan 2 - Discutii Generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Menavrus sau Menaco nu "rulează de pe stick" ci permanent pentru că e firmware. Că ai mod nativ și mod menavrus ce îți permite rularea unor programe de pe stick e altceva. În mod cert nu e gratis, nu îți va buși unitatea (ultima daună venită la reparat a avut ceva "ieftin și bun" ) și nici nu va încetini vizibil sistemul
    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

    Comment


    • Eu am cateva intrebari:
      1. De la un timp nu mai vad numele persoanei care ma apeleaza pe medianav. Apare numarul cu 004072...... Eu in telefon il am 072.... Inainte nu facea asa ceva. Daca are vreo importanta, sunt pe Digi, si nu am actualizat nici medianav-ul si nici telefonul.
      2. Este normal ca atunci cand asculti muzica de pe stick sa mearga mai greu navigatia. Insa e normal sa se miste vizibil mai greu? Adica sa ratezi intersectii?
      3. Menarus/menaco se pot instala "de proba"?
      4. Se misca mai rau navigatia vs softul original?
      5. Camera rear functioneaza by default? Ma refer la cea originala....

      |Multumesc.

      Comment


      • Și mie uneori îmi afișează numai numărul ce mă apelează (versiune soft 6.0.4 ) dar daca las sa sune mai lung atunci afișează și numele. Eu mă conectez cu tel la medianav destul de rar,numai când fac drumuri lungi, in rest nu folosesc tel-ul deloc când conduc abia când ajung acasă.

        Comment


        • Menavrus e pe bani așa că dacă vrei numai de proba si sa cheltuiești,ptr asta 50€, o poți face. Atenție fiecare Menavrus are un cod unic ptr deblocare , care ți se va trimite mail numai după ce rușii vor primi banii de la tine, nu poți folosi un soft ce a fost pus pe alt medianav.

          Comment


          • Originally posted by danLaza View Post
            Menavrus e pe bani așa că dacă vrei numai de proba si sa cheltuiești,ptr asta 50€, o poți face. Atenție fiecare Menavrus are un cod unic ptr deblocare , care ți se va trimite mail numai după ce rușii vor primi banii de la tine, nu poți folosi un soft ce a fost pus pe alt medianav.
            daca instalezi pe alt device, insa codul alocat pe dispozitiv se poate folosi pe oricare versiune (ma refer la medianav) initial am pus 9.1.1.2 acum am 9.1.3.3, fisierul de activare a fost acelasi.
            Acum ca este efect placebo sau realitate, imi pare o oarecare interactiune mai rapida a sistemului.
            Navitel desi am incarcat hartile imi afiseaza ca folderul este gol, il verific cu total comander, imi arata ca am fisierele acolo si bla bla. 7 Ways imi pare cam cu multe lipsuri pe Romania.
            Artificial intelligence is no match for natural stupidity.

            Comment


            • Originally posted by danLaza View Post
              Și mie uneori îmi afișează numai numărul ce mă apelează (versiune soft 6.0.4 ) dar daca las sa sune mai lung atunci afișează și numele. Eu mă conectez cu tel la medianav destul de rar,numai când fac drumuri lungi, in rest nu folosesc tel-ul deloc când conduc abia când ajung acasă.
              Hmm...nu stiu cat de mult il las sa sune. Mie mi se conecteaza singur cand ma urc in masina. O sa incerc sa il las sa sune mai mult...desi cred ca e altceva....

              Comment


              • si la mine de un tp tot asa e, am observat schimbarea asta din momentul in care mi-am luat smartband (bt este acum activ tot timpul, inainte il activam cand ma urcam in masina).

                Comment


                • Zici tu ca are legătură cu smartwatch-ul? Interesanta teorie. Ciudat e ca și pe smartwatch uneori nu îmi afiseaza numele... Trebuie sa am un pic de timp sa testez

                  Comment


                  • Verificati daca MediaNav are drept de Contact Sharing activ. Daca nu sincronizeaza contactele am observat ca nu afiseaza tot timpul numele ci doar numarul de telefon.
                    Screenshot_20190305-171201.png
                    I have no special talent. I am only passionately curious.

                    Comment


                    • La mine sunt active toate si tot face uneori figuri, nu-mi dau seama din ce cauză plus ca nu afiseaza toate numerele din agenda telefonica pe MediaNav toate numerele sunt in memoria telefonului si nu pe sim si nu contin diacritice. Am soft 7.0.5 cum a venit din fabrică. Nu ma deranjează prea mult acest aspect si in general sunt foarte mulțumit de jucărie

                      Comment


                      • Eu ma gandeam ca face figuri dacă pe un contact sunt atasate mai multe numere însă... Nu e asta

                        Comment


                        • Și da e activ contact sharing.

                          Comment


                          • Originally posted by sebibv View Post
                            Eu am cateva intrebari:
                            1. De la un timp nu mai vad numele persoanei care ma apeleaza pe medianav. Apare numarul cu 004072...... Eu in telefon il am 072.... Inainte nu facea asa ceva. Daca are vreo importanta, sunt pe Digi, si nu am actualizat nici medianav-ul si nici telefonul.
                            2. Este normal ca atunci cand asculti muzica de pe stick sa mearga mai greu navigatia. Insa e normal sa se miste vizibil mai greu? Adica sa ratezi intersectii?
                            3. Menarus/menaco se pot instala "de proba"?
                            4. Se misca mai rau navigatia vs softul original?
                            5. Camera rear functioneaza by default? Ma refer la cea originala....

                            |Multumesc.
                            1. Dacă e cu +40 e posibil să nu-l ia din agendă
                            2. Nu e normal dacă e stoc sau cu Menavrus, normal dacă ai bălării ieftine - totuși depinde și de stick
                            3. Da dar nu ai acces la hartă și navi până nu pui licența
                            4. Se mișcă la fel și pe mod nativ și pe mod Menavrus
                            5. Da, oricum e configurabilă din meniu
                            Last edited by t0rquemada; 5 March 2019, 23:53.
                            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                            Comment


                            • Multumesc.

                              Cum as putea sa ajung la stock 6.04?
                              Daca fac un upgrade
                              https://mena.co/frequently-asked-questions/ folosind fisierul de la punctul 6 fac vreo prostie?

                              Comment


                              • Ăla e pentru Medianav gen1 tu ai gen2
                                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google