Probleme Tehnice Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Este mult prea avariat, fata de ce am avut eu,se inlocuieste fara probleme!
    Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

    Comment


    • Scuze de offtopic, dar nu stiu unde ar fi potrivita postarea. Nu stiu daca s-a discutat problema, dar azi am dat peste un vecin care isi facuse carte de salvare la bord, cica este obligatoriu.
      Este adevarat, poti lua amenda daca nu ai?

      Comment


      • pe dracu`! o fi citit articole panicarde pe la 4ciuning.
        n-ai nici o treaba, mai ales ca este o masina foarte comuna.
        daca aveai vreun ktm x-bow, mai ziceam, da` asa e fix pielea cocoselului in tara minunilor.
        nu e nici o obligatie! Şăzi cool!

        Comment


        • Mersi, asa ma gandeam si eu dar nah, poti sa stii.

          Comment


          • s-au smuls firele din sonda lambda aval si nu se pot repara(lipi), cat costa sonda, ce cod are si unde o pot gasi mai ieftin, multumiri anticipate

            Comment


            • Scoatem globu de cristal:

              Sonda aval pentru model, motorizare, euro cât?
              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

              Comment


              • Am postat gresit.

                Comment


                • O dă jos pe aia veche și verifică:

                  Pentru D4F 732 Euro 6, sonda lambda aval
                  Attached Files
                  Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                  Comment


                  • Originally posted by aris86 View Post
                    merci bogdan. Azi am văzut ca s-a ros bine de tot partea superioara.
                    sa-ti dai verigheta jos cand te duci sa faci claimul.
                    o/____\o
                    (i)
                    .........

                    Comment


                    • Originally posted by daniel396 View Post
                      s-au smuls firele din sonda lambda aval si nu se pot repara(lipi), cat costa sonda, ce cod are si unde o pot gasi mai ieftin, multumiri anticipate
                      Masina e asta din semnatura cred 1,2 16 valve fabricatie 2016 nu stiu ce euro dar o sa ma interesez si revin. multe salutari

                      Comment


                      • Salut! Cred ca am o problema cu senzorul de temperatura din habitaclu. La orice temperatura as seta clima, fie 18 grade fie 24 imi baga rece fara sa se mai opreasca, imi face congelator. Ce as putea face?

                        Comment


                        • Garanție

                          Poate să fie senzorul de temperatură exterioară defect (ăla din oglinda dreapta) sau senzorul de pe vaporizator (decalibrat)
                          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                          Comment


                          • Problema geamuri electrice

                            Am un Logan Laureate din 2015 cu geamuri electrice pe fata. Dupa cumparare i-am instalat module pentru comanda in impuls si ridicarea automata a geamurilor la incuierea masinii. Acum cateva zile am observat ca geamul din partea soferului se inchide mai greu (mai incet) decat cel din dreapta, in conditiile in care ambele primesc comanda inchiderii simultan, la incuierea masinii. Cu siguranta este o problema mecanica pe traseul motor actionare, macara, glisiere.
                            A desfacut si reparat/intretinut careva un astfel de mecanism? E migaloasa operatiunea? Aveti idee, seamana mecanismul cu cel de la Logan 1, tutorialul lui Streulea (nu fac reclama, despre tutorialul asta e vorba: http://www.tutorialelogan.ro/2017/03...geam-fata.html) e acoperitor?
                            Last edited by ctropett; 29 July 2017, 12:39.

                            Comment


                            • Seamănă dar e nereparabil, grijă mare e 1400 o macara în reprezentanță.

                              P.S. Macaraua e prinsă în nituri de 12ron/bucata
                              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                              Comment


                              • @t0rquemada, niturile alea buclucase se pot comanda la bucata? De exemplu, vreo 10? (6x deflectoare aerodinamice fata + 2 ptr suport nr?)

                                Am intrebat in TM la reprezentanta si nu au putut comanda doar 10 ci doar la set de 100.


                                Sent from my iPhone using Tapatalk
                                I have no special talent. I am only passionately curious.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google