Probleme Tehnice Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by CeDeBe-L View Post
    Pai bine ca se aude! Inseamna ca este!
    La fel baltacaie si in rezervorul de lichid parbriz...la ala sesizez si eu...
    Ai ureche de violonist dacă îl auzi şi pe acesta!

    Comment


    • Cred ca la ultimul plin am auzit si eu balstacait, ce-i drept am cam fortat si eu plinul, am pus mai mult decat deobicei, dar am zis ca este o sticla de apa si aceea face zgomotul acela. Data viitoare nu o sa mai fortez prea plinul si nu voi auzi un astfel de sunet la fiecare frana.

      Comment


      • Nu are nicio treabă prea plinul cu zgomotele provocate de mişcarea benzinei în rezervor.

        Comment


        • si la diesel se aude,se mai aude si la skoda octavia 2011, la fel se aude, asa ca, exact cum ai zis "asa face toate" chiar si altele mai bune

          Comment


          • Acolo unde se poate, Low Cost peste tot (tendinţă generală la toţi producătorii auto după criza din 2008).

            Comment


            • Eu nu am mai auzit la alte sarete zgomotul combustibilului! Acest sunet este meritul exclusiv al Loganului
              Keep walking...

              Comment


              • Intră pe forumuri la Skoda, VW şi SEAT şi să vezi acolo discuţii pe această temă.

                Comment


                • Originally posted by jonnie007 View Post
                  Eu nu am mai auzit la alte sarete zgomotul combustibilului! Acest sunet este meritul exclusiv al Loganului
                  Poate nu ai avut rezervorul full niciodata.Nici eu nu mai merg cu full de mult timp.Asa face când e mai plin.

                  ps =Sper ca nu o ei ca pe o jicnire.
                  Welcome to the Club, We Have Jackets !

                  Comment


                  • mergeam cu el de la jumate` in sus! ca na...sa nu am de-a face cu depunerile din rezervor!
                    si n-am schimbat injectoare...turbine...etc! dar chiar nu se auzea sunca din rezervor. chiar imi e dor de octavia!
                    Keep walking...

                    Comment


                    • Nu stiu cum e la voi, dar la mine se aud zgomote din rezervor doar cand am consumat 3-5 l din plin (plin pana cand se opreste pompa, nu pana in buza) si cand mai am 9-10l in rezervor. In rest e liniste.
                      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                      Comment


                      • @vitriol: Confirm şi eu prima parte a post-ului tău, altfel nu merg deloc cu mai puţin de 15-20 de litri în rezervor.

                        Comment


                        • Originally posted by vitriol View Post
                          Nu stiu cum e la voi, dar la mine se aud zgomote din rezervor doar cand am consumat 3-5 l din plin (plin pana cand se opreste pompa, nu pana in buza) si cand mai am 9-10l in rezervor. In rest e liniste.
                          Asa e si la mine si nu ma deranjeaza in nici un fel, bani de carburant sa fie
                          La mine se aude in special cand parchez cu spatele in rampa. Nu cred ca e problema tehnica, e doar...un fapt

                          Comment


                          • Da, exact asa si la mine: se aude cand bag masina in curte, cu spatele, si trebuie sa urc, pentru ca intrarea este putin in rampa.
                            sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                            Comment


                            • Originally posted by M.FLORIN View Post
                              Am si eu una ...
                              De vre-o luna a inceput sa pocane balamaua - mai bine spus opritorul usii soferului - boala tipica se pare la logan.
                              Pana acum am trata-o mai cu indiferanta, mai cu WD40 dar astazi m-a cam scos din pepeni si sper ca in week-end-ul asta sa o pot trata cu spray-ul cu ulei de la Sonax.
                              Stiam de spray-ul asta dar m-am convins ca e ok din tutorialul Mastrului (se stie despre cine e vorba ).
                              Tratata si cu Sonax si cu de toate ... iar opritorul arata cam asa acum ...
                              DSC_0012.JPG DSC_0011.JPG DSC_0010.JPG
                              Urmeaza inlocuirea pe garantie. Cei din reprezentanta mi-au spus ca se va inlocui fara probleme ... mai trebuie doar sa imi fac timp sa ajung la inlocuit.
                              sigpic
                              This is My Ride!
                              !Visit and enjoy!

                              Comment


                              • sal

                                M .FLORIN la cat sonax si alte dracovenii cu care ai dat mai bine dai 35 lei si il montai singur .
                                sau exact cum spuneai direct la garantie .
                                oricum in prima faza si ei tot cu wd40 il tratau.....

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google