Probleme Tehnice Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • am descoperit ca am mocheta umeda in zona din dreapta a portbagajului, unde este cheia de roti
    am sters cu multe servetele care se tot impregnau de apa din acea mocheta
    este chiar zona de langa acel aerisitor din dreapta, probabil sa fie el problema, in sensul ca posibil ca garnitura din cauciuc sa se fi rupt, sau crapat, si sa intre apa pe langa
    asa sa se fi facut condens nu cred, deoarece pe stanga langa cric este complet uscat
    sa mai controlez , daca se repeta voi merge la service

    Comment


    • Originally posted by panselin4 View Post
      sa mai controlez , daca se repeta voi merge la service
      Nu astepta sa se mai repete. Du-te la service cand ai timp.

      Comment


      • Si eu am aceeași probleme
        Intra apa pe la aerisitor



        Sent from my iPhone using Tapatalk
        sigpic

        Comment


        • Exact asa si la mine. Iata si consecinta:
          Attached Files
          Last edited by 77sky; 3 December 2015, 14:17.

          Comment


          • Tu ai lasat apa sa baltesca acolo este ? cumva si un incident in spate in trecut ? si eu am probleme cu acel aerisitor imi intra apa acolo la greu cand ploua dar am tot timpul grija sa sterg , la primavara neaparat trebuie sa inlocuiesc acea garnitura.
            sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

            Comment


            • Voi ce mașini aveți?faza 2?

              Comment


              • Si la mine ajungea apa de ploaie prin aerisitorul din dreapta in portbagaj. Am fost la service si au vrut sa-l dea cu mastik dar am refuzat si l-au schimbat. Acum e ok.

                Comment


                • nu trebuie sa inlocuiti nici o garnitura, dupa putin timp rezultatul va fi acelasi

                  aceeasi problema am avut-o si eu. solutia optima e siliconarea acelei garnituri. asa au facut la mine. m-am dus la ei, le-am spus problema si , cel putin atunci, nu au facut nici un fel de moft, stiau de problema, au bagat-o inauntru si in 15 min a fost gata. au siliconat ambele garnituri, dr-st

                  am mai avut o problema asemanatoare, de data asta in compartimentul motor, din intamplare am vazut ca mufa electrica de la injectoru 1 avea bule de apa pe ea, de unde sa fie de unde sa fie? m-am uitat, era fix deasupra sprituitoarei de la pasagerul dreapta. m-am dus la ei iar, au siliconat sprituitoare si gata, e uscat

                  nu lasati pana la primavara! acolo e ceara pusa, in zona aia, dar acu iarna o sa tot aveti apa pe acolo daca lasati, de la inghet-dezghet

                  garnitura aia nu e prinsa cum trebuie de nimic. probabil de la atatea trepidatii iese din locas. cea mai buna solutie e siliconarea, nu schimbarea. degeaba o schimbi ca iar va iesi
                  Last edited by cristi....; 3 December 2015, 14:41. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • Bun dar cu ce o siliconezi ? ar trebui cred un silicon care nu ataca vopseaua nu ?
                    sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                    Comment


                    • Salutare
                      De ieri sunt si posesor de logan 2 prestige dci si.....deja am gasit o problema(cel putin pt mine). Footrestul este mult prea proeminent si nu imi permite sa imi relaxez deloc piciorul cand nu calc ambreiajul. Este la acelasi nivel cu pedala de ambreiaj si piciorul stang ramane mereu flexat. Cred ca o sa scot bucata aia de polistiren de acolo.

                      Comment


                      • Voi cei cu X90 ph2 nu mai bine vă duceți pe secțiunea dedicată?
                        Portiunea cu pricina e altfel la X52, poziționarea aerisitorului e alta în plus are capac pe exterior.

                        @b01uxd: Nu ai făcut test drive înainte de achiziție?
                        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                        Comment


                        • Mie unul, mi se pare comod footrest-ul si nu am avut probleme cu el.

                          Comment


                          • Dupa reparatia in urma busiturii am gasit acolo apa de 3 degete. Statuse vreo 2-3 zile. Am asezat mai bine aerisitorul ala ca nu era fixat bine pe pozitie si n-a mai intrat apa un timp. Pe urma a inceput sa intre iar. Am tot amanat rezolvarea pana mi s-a facut scurgere (se vede in poza).

                            Trimis de pe al meu SM-G355H folosind Tapatalk

                            Comment


                            • Originally posted by t0rquemada View Post
                              Voi cei cu X90 ph2 nu mai bine vă duceți pe secțiunea dedicată?
                              Portiunea cu pricina e altfel la X52, poziționarea aerisitorului e alta în plus are capac pe exterior.

                              @b01uxd: Nu ai făcut test drive înainte de achiziție?
                              Din pacate nici macar nu m-am urcat in noul model de logan. A fost asa o chestie rapida, saptamana trecuta am realizat ca imi trebuie si ieri a venit masina...Problema e posibil sa fie datorata faptului ca am 1.93. In prima varianta de logan unde footrestul este inexistent nu am sesizat nici o problema.

                              Comment


                              • @b01uxd: Dacă modifici polistirenul, in momentul în care se va crăpa, și se va crăpa 100%(unde ți călcâiul drept) Dacia nu-ți va mai înlocui acel polistiren(planșeu fals) și ăla nu costă decât vreo 45euro
                                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google