Functia ESP pe LOGAN 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ce gume ai Oti?

    Comment


    • De functia HSA nu am simtit nevoia, cand esti singur pe drum...., daca eram la semafor cu o masina in spate........
      Cauciucurile sunt Debica noi, am mers pe marca asta pentru ca am avut "noroc" cu ele cand au fost pe Matiz.
      „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

      Comment


      • Eu zic ca nu poti sa ceri mai mult de la ele.

        Comment


        • HSA era de ajutor acolo la plecare
          Masina nu mai pleca in spate ca tu sa fi nevoit sa pleci in fortza.
          Una peste alta ASR-ESP sunt bine venite pe Logan chiar daca nu are buton de OFF.


          Sent from my iPhone using Tapatalk
          sigpic

          Comment


          • Sa dam un acatist ceva, la biserica, pentru aia de la UE care au decis obligativitatea.

            Comment


            • Oricum cred ca pe langa ESP + ASR conteaza si cauciucurile de iarna, adica unul care nu e din gama low cost probabil ajuta mai mult. Am avut pe Sandero-ul dinainte Debica Frigo si acum am pe Logan GoodYear UltraGrip 9 si e foarte mare diferenta intre ele.

              Comment


              • Ai dreptate mr.K
                Daca nu erau aia inca aveM dotarile de 1300 din 72'
                Fara dezaburire luneta ,oglizi laterale si daca nu ma insel nici avarii si lumina de mers inapoi nu aveau.


                Sent from my iPhone using Tapatalk
                sigpic

                Comment


                • Nu degeaba preturile la cauciucuri sunt pe categorii. Oricum nu e mare diferenta la pret intre Debica si altele din clasa mijlocie, dar evident ca la calitate este diferenta mare.

                  Comment


                  • Originally posted by bogdan_cj View Post
                    Am ramas si eu sambata impotmolit in zapada ca am intrat in zapada destul de mare...cam 20-25cm si asr + balans m-au ajutat foarte mult. Deci ASR+ESP sunt foarte bune pe masina si chiar am simtit cum ASR-ul infrana rotile pentru a ajuta.
                    ceva similar am patit si eu, cum sistemul ma ajuta cum putea

                    Comment


                    • Daca as fi avut mag de anvelope faceam in spatele mag o rampa de beton, unde cu o masina de test aratam clientilor diferentele......asa e, m-am pacalit cu Debica, si doar citisem review-urile despre Sava Eskimos sau Goodyear UG chiar aici pe forum....diferenta de pret este f mica.....nu mi-am inchipuit ca diferentele pot fi asa de importante, pana nu o patesti.

                      In legatura cu dotarile ...... sa nu credeti ca de grija noastra UE a impus normele, altfel era invadata piata cu masini low cost facute prin India, China sau cine stie ce insula, vapor.....te duceai la hipermarket pe jos sa cumperi o paine si te vedea nevasta ca veneai cu masina la promotie (2 la pret de una), atuncea era crima pe strada.....este foarte usor sa cobori standardele de calitate pentru a obtine preturi mici....
                      Last edited by Oti; 6 January 2015, 19:55.
                      „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                      Comment


                      • Eu folosesc Riken fara probleme


                        Sent from my iPhone using Tapatalk
                        sigpic

                        Comment


                        • Le vindeti iarna urmatoare la sh, caci veti gasi destui doritori de chilipiruri si va veti cumpara ceva mai calitativ, gen Vredestein, Conti, Michelin sau Goodyear.

                          Comment


                          • Originally posted by bogdan_cj View Post
                            Oricum cred ca pe langa ESP + ASR conteaza si cauciucurile de iarna, adica unul care nu e din gama low cost probabil ajuta mai mult. Am avut pe Sandero-ul dinainte Debica Frigo si acum am pe Logan GoodYear UltraGrip 9 si e foarte mare diferenta intre ele.
                            foarte adevarat,cu anvelopele michelin de iarna am iesit din zapada, de unde un vecin tot cu logan , tot patina intr una- avea anvelope low cost
                            uneori pretul chiar este proportional cu calitatea

                            Comment


                            • asa am sa fac, cred ca nu mai am rabdare pana la iarna viitoare......
                              „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                              Comment


                              • @ Oti

                                ...stai linistit , o sa te folosesti de ele inca 3 ierni , cel putin .
                                ...sau dupa ce le schimbi o sa constati ca nu aveai neaparata nevoie de cele noi
                                ...believe me !

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google