Accesorii Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Scuze !
    E vorba de set protectie praguri interioare.

    Comment


    • Gugu21 pune un link te rog

      Comment


      • Originally posted by Cris59 View Post
        Scuze !
        E vorba de set protectie praguri interioare.
        Nu a aparut setul complet - fata/spate praguri.
        In plus setul pentru prragurile fata s-a scumpit exagerat. Au aparut ceva protectii pentru tunelul median - partile din fata la sofer si pasager.
        sigpic
        This is My Ride!
        !Visit and enjoy!

        Comment


        • Intrebare: A reusit cineva sa conecteze o camera video auto la Medianav folosind doar intrarile accesibile pe fata ?

          Comment


          • Exista carenaj aripa(ca cel de fata sa protejeje toata aripa ) spate logan 2 fab.2013 -prezent ???
            Un cod piesa. Ms

            Comment


            • Da,exista.nu are cod.cauta pe forum.

              Comment


              • Știe cineva dacă cârligul de remorcare original montat în reprezentanță are ceva special, de genul că se montează la instalația electrică cu mufe speciale, sau se montează exact ca orice alt cârlig, prin sertizare pe cablurile de la lămpile spate? Ei cer 1400 lei pe unul iar pe la cei ce montează așa ceva costă cam 800, diferența e destul de mare și mă întreb dacă e ceva în plus la cel original ce să merite.

                Comment


                • Probabil merita datorita calitati
                  Eu am cumparat bare pentru portbagaj de origine si sunt foarte rezistente
                  Probabil acelas lucru si cu carligul de remorcare
                  Cei drept diferenta este cam mare
                  Desi cred ca prin magazine gasesti si la 300-400 RON



                  Sent from my iPhone using Tapatalk
                  sigpic

                  Comment


                  • Pai e vreo 400 lei cârligul, vreo 150 lei instalația și vreo 150 lei montajul pe la magazine, așa se adună 7-800 lei. Eu vreau să pun pe el suportul de biciclete, nu e nevoie de nu știu ce calitate, că nu o să trag cu mașina vreun yacht de 3 tone

                    Comment


                    • Sigur au si pentru logan 2



                      Sent from my iPhone using Tapatalk
                      sigpic

                      Comment


                      • au si pentru Logan 2 (am sunat eu pentru un Mcv) pretul final este undeva pe la 485 ron fara montaj cu kit instalatie electrica pe CAN,el vine cu kit universal.
                        kit 7 pini (pentru remorca)este doar priza si firele
                        kit 13 pini (pentru rulota)

                        recomand kit-ul de montaj pe CAN,ai cutiuta si mufe de legatura la instalatia electrica a masinii,nu se taie nimik bonus ai un fir separat de plus(forta) protejat de siguranta in instaltaia masinii
                        Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                        Comment


                        • Originally posted by horatiuc View Post
                          Pai e vreo 400 lei cârligul, vreo 150 lei instalația și vreo 150 lei montajul pe la magazine, așa se adună 7-800 lei. Eu vreau să pun pe el suportul de biciclete, nu e nevoie de nu știu ce calitate, că nu o să trag cu mașina vreun yacht de 3 tone
                          Sau iti iei bare plafon + suport bicicleta plafon. Am avut si eu aceeasi dilema existentiala.
                          Personal, am optat pentru bare plafon (sistemul cumparat de la Norauto, brandul lor, dar este de fapt produs de Thule, in Suedia), care a costat 310 lei + 184 lei suport pentru 2 biciclete. Montajul il fac eu, ca nu e operatie pe creier.

                          Comment


                          • Originally posted by m3dic911 View Post
                            Sau iti iei bare plafon + suport bicicleta plafon.
                            Suportul de plafon merge doar pe distante scurte, adica pana in 3-400 km. Daca vrei sa mergi in concediu in Austria, Franța, Italia cu 4 biciclete pe mașină e cam nasoală treaba, mai ales pe Logan. La 135 km/h (în cazul în care mai ajungi la viteza aia) te bate vântul în toate părțile iar când treci pe lângă un TIR e sport periculos... Cu suportul profesional pe cârlig (care e destul de scump, e drept) stabilitatea mașinii nu are mai deloc de suferit iar adaosul la consum e foarte mic, gen 0.2l/100.

                            Altfel, pentru utilizatorii ocazionali, pe mașină e perfect. Eu am biciclete mai mereu cu mine, am și un mic second job în domeniu.

                            @stoicanu - mersi de anunț, cine sunt? Că din imaginea aia nu văd niciun contact! Sunt de aici de pe forum?

                            Comment


                            • Cu bicicleta merg in jurul Bucurestiului, deci drumurile vor fi de maxim 100-150km .
                              Nu sunt rider profesionist, merg la o plimbare lejera, de weekend, plus 2-3 concursuri pe an . Pentru mine este ideal

                              Comment


                              • Originally posted by horatiuc View Post
                                Suportul de plafon merge doar pe distante scurte, adica pana in 3-400 km. Daca vrei sa mergi in concediu in Austria, Frana, Italia cu 4 biciclete pe main e cam nasoal treaba, mai ales pe Logan. La 135 km/h (în cazul în care mai ajungi la viteza aia) te bate vântul în toate prile iar când treci pe lâng un TIR e sport periculos... Cu suportul profesional pe cârlig (care e destul de scump, e drept) stabilitatea mainii nu are mai deloc de suferit iar adaosul la consum e foarte mic, gen 0.2l/100.

                                Altfel, pentru utilizatorii ocazionali, pe main e perfect. Eu am biciclete mai mereu cu mine, am i un mic second job în domeniu.

                                @stoicanu - mersi de anun, cine sunt? C din imaginea aia nu vd niciun contact! Sunt de aici de pe forum?


                                Nu sunt pe forum
                                Sunt olx
                                Cu placere


                                Sent from my iPhone using Tapatalk
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google