Revizii Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eu am primit uleiul ramas si filtrele vechi.Revizia mai ieftina la Dokker.400 ron !

    Comment


    • Ce motor ai e Dokker?
      sigpic

      Comment


      • Eu iau piesele de la magazinele din oras si fac doar schimbarea lor in service dacia si dau cam 120 lei manopera (ulei, filtru ulei, aer, particule, motorina), si la filtrul de motorina se numceste ceva, cam 30 minute dureaza pentru ca se schimba doar cartusul din interior..

        Ti se pare mult?

        Ca adaosul comercial la piese este foarte mare in reprezemtantele dacia este alta treaba, iar comoditatea se plateste.
        De exemplu uleiul elf DPF costa 300 lei in reprezentanta, iar la magazinele din oras 160 lei.

        DECI: Adaosul este mare la piese, dar manopera are un pret decent (undeva la 70 lei ora din cate imi amintesc), ..., dar cu piesele fiecare se descurca cum poate.
        Last edited by vitriol; 7 November 2013, 15:44.
        sigpic

        Comment


        • Aici sa creat o comfuzie pentru ca unele persoane vorbesc de revizii la reprezentante cu piese de echipare originala iar alte persoane de reviziile efectuate pe santz.
          Nu ne-ai spus cat a costat piesele.
          sigpic

          Comment


          • Originally posted by stoicanu View Post
            Aici sa creat o comfuzie pentru ca unele persoane vorbesc de revizii la reprezentante cu piese de echipare originala iar alte persoane de reviziile efectuate pe santz.
            Nu ne-ai spus cat a costat piesele.
            Vorbesc de piese originale, identice cu cele de pe masina.
            sigpic

            Comment


            • Am inteles , am omis eu sa te citez la intrebarea pusa de mine.
              Fraza cu confuzia era adresata in general la cei ce scriu pe forum.
              Dar totusi cat costa piese la magazinele din oras?
              sigpic

              Comment


              • Ulei si filtre pana in 200 de lei.

                Comment


                • Originally posted by stoicanu View Post
                  ...
                  Dar totusi cat costa piese la magazinele din oras?
                  M-am interesat eu ... undeva la 300 de lei tot pachetul pt revizie.

                  Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
                  sigpic
                  This is My Ride!
                  !Visit and enjoy!

                  Comment


                  • Cu ce ulei? Presupun ca nu posirca aia pe care o pun astia in "reprezentanta"

                    Comment


                    • Cu dacia oil si restul de piese originale.

                      Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
                      sigpic
                      This is My Ride!
                      !Visit and enjoy!

                      Comment


                      • nu este nevoie sa luati piesele din reprezentanta, deoarece se gasesc si la marile magazine de piese auto, dar nu cu adaosul acela nesimtit. De ex in loc de dacia oil care e pus peste tot e mai bun elf evolution care e recomandat de renault. motoarele sunt renault. sau filtrul de ulei, aer si polen care sunt identice cu cele din reprezentanta, dar mai ieftine. manopera aia e in ambele cazuri.

                        putina documentare nu strica niciodata.

                        revizie dupa un an : (ulei, fltru ulei, filtru aer, filtru polen, manopera) 360 lei
                        sigpic

                        Comment


                        • Nu stiu daca este locul potrivit aici, dar pe riscul meu va spun.
                          Astazi am vazut ca mi s-a ars un bec de zi si am dat fuga la reprezentanta sa iau unul, asta ca arata urat fara un "ochi". La reprezentanta surpriza, pretul becului este de 155 lei, asa ca am dat fuga la magazinul din colt si am luat unul cu 22 lei. Mentionez ca becul de pe masina era Toshiba, iar ce pe care l-am pus acum este Osram, in rest identice, tot 21/5 w. Asa ca..., daca vi se arde un bec de zi...
                          sigpic

                          Comment


                          • Foarte bine ai facut

                            Comment


                            • Cu posirca de ulei din reprezentanta am mers si voi merge la revizii din 20 in 20 mii km.
                              Vad ca la noi tot mai conteaza ambalajul.

                              Originally posted by MihaiiahiM View Post
                              Nu stiu daca este locul potrivit aici, dar pe riscul meu va spun.
                              Astazi am vazut ca mi s-a ars un bec de zi si am dat fuga la reprezentanta sa iau unul, asta ca arata urat fara un "ochi". La reprezentanta surpriza, pretul becului este de 155 lei, asa ca am dat fuga la magazinul din colt si am luat unul cu 22 lei. Mentionez ca becul de pe masina era Toshiba, iar ce pe care l-am pus acum este Osram, in rest identice, tot 21/5 w. Asa ca..., daca vi se arde un bec de zi...
                              Si asa ai dat mult pe bec.
                              Unul costa 10 ron.
                              Cred ca in reprezentanta nu au inteles ce fel de bec.
                              La bani care au zis baietii se ridica becul de proiector care este destul de scump.
                              Last edited by stoicanu; 7 November 2013, 19:55. Reason: Automerged Doublepost
                              sigpic

                              Comment


                              • Mi l-au aratat in poza. Dar pentru a te convinge poti trece maine pe la o reprezentanta Dacia. Repet, becul ala la Dacia costa 155, ceva lei. Si nu am stat sa caut prin magazine, am mers la un magazin de moto si am luat direct.
                                Last edited by MihaiiahiM; 7 November 2013, 22:57.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google