Revizii Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 2 days ago
    Mie personal, mi se pare mult și cu bujii și fără, 350 RON fără ele(dacă tot ai optat cu piesele tale) ,este dublu de cât am dat eu la 1.0( diferenta dintre noi fiind doar filtrul de ulei, ca model) . Vineri merg sa-mi achiziționez piesele, tot pe a 3-a revizie, 26k km, dar fără bujii și am sa atașez bonul/factura. Cred ca ai omis "cu tot cu manopera" Mă interesează pe mine factura, urmează să fac și eu revizia.(doresc preț și coduri pt. 1.0 sce). Mulțumesc!

    Comment


    • "Doar filtrul de ulei e diferit"

      0,9 TCe 4,1L ulei
      1,0 Sce 2,7L ulei

      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

      Comment


      • Originally posted by Bogbil View Post
        2 days ago
        Mie personal, mi se pare mult și cu bujii și fără, 350 RON fără ele(dacă tot ai optat cu piesele tale) ,este dublu de cât am dat eu la 1.0( diferenta dintre noi fiind doar filtrul de ulei, ca model) . Vineri merg sa-mi achiziționez piesele, tot pe a 3-a revizie, 26k km, dar fără bujii și am sa atașez bonul/factura. Cred ca ai omis "cu tot cu manopera" Mă interesează pe mine factura, urmează să fac și eu revizia.(doresc preț și coduri pt. 1.0 sce). Mulțumesc!
        Ulei, filtr, etc, totul de origine 159 lei, manopera 50 de lei.

        conform manualului 1.0 sce 3 L, ca sa fie maxim pe joja 3.3 L, nicidecum 2,7.

        Comment


        • Confirm cele spuse de oBED , "meseriasul", însă, vrea sa aibă doar el, ultimul cuvant, fiind cel mai in masura de pe forum, chiar dacă uneori se mai și inseala. El detesta acest motor de 1.0 sce ,drept urmare ,nu si-a dat prea mare osteneala sa se documenteze despre el , dar sa îl ferească Sfântul pe vreun "nepriceput" s-o dea în bara cu vreo 100 g ca imediat acționează în stilul caracteristic. Mulțumesc pt "nimic", ca de obicei !

          Comment


          • Bogbil mâine seara atașez bonul,cu preturile și codurile, manopera, când merg la revizie.

            Comment


            • You do not have permission to view this gallery.
              This gallery has 1 photos.

              Comment


              • You do not have permission to view this gallery.
                This gallery has 1 photos.

                Comment


                • Toate piesele sunt de origine, plăcuțele le-am luat pt orice eventualitate.

                  Comment


                  • Ce marca sunt placutele de frana de sunt asa de ieftine?Eu am dat pe alea originale Bosch parca 150...

                    Comment


                    • Originale echipare de uzina sint Textar alea bosch sint niste mizerii turcesti

                      arunca-le repede Bosch nu merge cu ele frina e vitala sa fie de buna calitate nu turceasca

                      Comment


                      • Echiparea de fabrica este ATE, nu stiu sa difere in functie de lot/ an.

                        Atata timp cat un produs este fabricat sub un anumit brand (vorbim de produse originale), nu conteaza unde sunt produse, toate vor indeplini aceleasi standarde de calitate.

                        Comment


                        • Textar Caransebes, sustinem industria nationala . Decit placutele de frina sa fie made in romania, nu ?

                          Comment


                          • n-am inteles nimic...

                            Comment


                            • Placutele de origine pentru Logan II sunt fabricate de ATE, nu Textar.
                              Sunt fabricate in Italia.

                              Comment


                              • Originally posted by Cosho View Post
                                Ce marca sunt placutele de frana de sunt asa de ieftine?Eu am dat pe alea originale Bosch parca 150...
                                Placutele sunt cele recomandate de Dacia , origine Renault.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google