Revizii Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Maskatu View Post
    Voi cati km ati mers cu oloiu pana la revizie? Am aproape 9000 km in 5 luni si ma gandesc ca pana "la an" fac 15 mii. Banuiesc ca e safe daca ei dau 30 mii.... cu toate ca nu cred ca ar face bine motorului sa mergi atat de mult cu el. Vorbim de primul ulei....
    14000 km, dar l-am ținut cam mult, mecanicul mi-a recomandat la 10000 km, dacă țin la motor, a doua revizie am făcut la 13000, după care am schimbat mereu la 10000 km.

    Comment


    • Sa inteleg ca putem merge la revizie si mai devreme de termenul lor?

      Comment


      • la 11000 si 22000 km mi-am scimbat ulei la 0,9 tce din 2018, pana acum am 26000km

        Comment


        • Originally posted by Stormy View Post
          Sa inteleg ca putem merge la revizie si mai devreme de termenul lor?
          Banii nostri sunt buni la orice ora
          De ex. eu am facut revizia la 11000 km / respectiv 8 luni de la achizitie.
          Prima revizie merge facuta mai repede...urmatoarele la an sau in functie de km si starea uleiului.
          Logan 0.9 TCe 2018

          Comment


          • La mine e o mica problema... am 5 ani fara griji deci daca merg mai devreme o platesc. Asta ar insemna sa fac 2 pe an... aia de la 5 ani fara griji (care oricum e platita de mine) si a doua platita separat.... Plus ca nu as face atat de multi km incat sa fac 2 pe an....

            Comment


            • Dar daca, la 10k km, imi schimb singur uleiul si filtrul de ulei, se supara astia pe mine, isi pot da seama?

              Comment


              • Pai cam apare pe CB numarul de schimbari de ulei si km cind le-ai facut, in meniul de service al computerului din tabloul de bord. Asta daca se uita cineva curios, vreun inginer din reprezentanta. Asa ca mai cu grija cel mai bine mergi la ei altfel risti garantia la motor.

                Comment


                • Daca esti prea aproape de an nu se merita sa umbli ...macar aia 3 ani ...

                  De la caz la caz - ex. logan 1.5 dci din iunie-iulie 2019 ....a facut prima revizie la inceputul lui octombrie...la 25k km
                  Logan 0.9 TCe 2018

                  Comment


                  • Am pus masina pe suprafata dreapta. Am scos aproximativ 2 litri din cutie. Au intrat 2.2 litri. Gresesc undeva? E mai silentioasa cutia dupa schimb dar nu cat as fi vrut eu...
                    Am facut aceiasi operatie si la un clio 3, 1.2 din 2011 si cantitatile de ulei au fost similare.

                    Comment


                    • Originally posted by george.sce View Post
                      Pai cam apare pe CB numarul de schimbari de ulei si km cind le-ai facut, in meniul de service al computerului din tabloul de bord. Asta daca se uita cineva curios, vreun inginer din reprezentanta. Asa ca mai cu grija cel mai bine mergi la ei altfel risti garantia la motor.
                      Cum adica apare pe CB? daca il faci "acasa" (mergi la un service, si iti schimba filtru + uleiul) , nu isi da nici mama omida seama .....

                      Comment


                      • Doar la primul schimb isi pot da seama, deoarece este un marcaj de vopsea pe busonul de golire ulei,saiba si carter.

                        Comment


                        • Schimburile de ulei și filtre oricum le plătiți și la revizii le de 1,2,3,4,5 ani. Dacă faceți mai mult de 15000 km /an mergeți la reprezentanta să-l facă. Oricum trebuie resetat kilometrajul din bord.

                          Comment


                          • La 5 ani ani fara griji ai O (UNA) revizie inclusa / an.... Probabil ca poti solicita o a doua revizie dar se va plati separat.

                            Comment


                            • M....da totul se plătește în ziua de azi. Reviziile"gratuite" nu sunt chiar așa de gratuite.

                              Comment


                              • Reviziile "gratuite" se regasesc in factura ca pachet separat la care e adauga garantia suplimentara de 2 ani, optionalele masinii si masina
                                Logan 0.9 TCe 2018

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google